SIEMENS Simatic S5 - 6ES5955-3NF41

  • SIEMENS Simatic S5 - 6ES5955-3NF41

6ES5955-3NF41 to zasilacz dedykowany systemom automatyki, które bazują na programowalnych sterownikach logicznych SIMATIC S5 firmy Siemens. Model ten jest przeznaczony do zasilania modułów w wersjach CC S5-135U/155U oraz EU 185U. Napięcie wyjściowe wynosi 24 V DC, a prąd 40 A. Oferowany w sklepie Magsteron produkt zapewnia efektywne dostawy energii do podłączonych modułów, a tym samym skuteczną i wydajną pracę całego systemu.

Siemens SIMATIC S5 - zasilacz - 6ES5955-3NF41

6ES5955-3NF41 jest zasilaczem o budowie i specyfikacji odpowiednio dostosowanych do potrzeb i wymagań sterowników SIMATIC S5 firmy Siemens. Podobnie jak inne modele z tej serii, produkt dysponuje konstrukcją optymalnie dopasowaną do pracy w warunkach przemysłowych. Jego zastosowanie przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa realizowanych operacji. Urządzenie posiada moc i napięcie, które z powodzeniem wystarczają do przeprowadzania wielu zadań w systemie automatyki.

Możliwości i funkcje

Zasilacz SIMATIC S5 został opracowany z myślą o konkretnych modelach urządzeń z tej rodziny, dzięki czemu może być bez przeszkód stosowany razem z nimi. Kompatybilne modele jednostek centralnych odznaczają się nieco innymi parametrami znamionowymi czy gabarytami obudowy, a także mają odmienny zakres funkcji. Produkty z tej serii są już wycofane z produkcji przez firmę Siemens, jednak wciąż znajdują zastosowanie w wielu zakładach przemysłowych. Oferowany zasilacz w pełni spełnia wymagania starszych systemów sterowania tego producenta.

Korzyści i zalety

Zasilacz SIMATIC S5 odznacza się pełną kompatybilnością nie tylko ze wskazanymi modelami CPU, ale też podłączanymi modułami. Z tego względu jego eksploatacja przebiega bez żadnych zakłóceń. Urządzenie może bez przeszkód działać razem z kompletnie doposażonym sterownikiem, do którego da się podłączyć chociażby moduły komunikacyjne, sygnalizacyjne i pomiarowe czy dodatkowe wejścia i wyjścia. Sam sterownik logiczny SIMATIC S5 jest konfigurowany i programowany za pomocą środowiska narzędziowego STEP5 dostępnego w różnych wersjach.

Specyfikacja

Kategoria
product_type 127
Zapytaj o produkt
i uzyskaj rabat

Podane ceny nie sa ostateczne

Adres e-mail
sklep@magsteron.pl
Numer telefonu:
+48 (71) 719 90 18
Napisz do nas

Wypełnij formularz

  • SIEMENS Marka: SIEMENS
  • Kod produktu: 6ES5955-3NF41
Zapytaj o produkt

Zapytanie o produkt