Zasilacz PULS - CD5.242

  • Zasilacz PULS - CD5.242

CD5.242 to zasilacz firmy PULS w formie konwertera DC/DC. Urządzenie posiada izolowane wyjście 24-28 V DC, a także wejście 48 V DC z tolerancją -/+25%. Jego zadaniem jest konwertowanie napięcia 48 V na napięcie 24 V, a także obsługa wielu przydatnych funkcji. Model dostępny w sklepie Magsteron odznacza się kompaktową obudową i może pracować z baterią.

Zasilacz PULS - CD5.242

CD5.242 to zasilacz, który działa z pełną mocą w zakresie temperatury od -25 stopni do +60 stopni Celsjusza. Urządzenie posiada funkcję miękkiego startu i zabezpieczenie wejścia przed polaryzacją odwrotną, a przy tym charakteryzuje się minimalnym skokiem prądu rozruchowego. Oferowany model charakteryzuje się wydajnością na poziomie 90,3% i zapewnia rezerwy mocy do 20% w ramach systemu PowerBoost. Wymiary urządzenia to 32 mm szerokości, 124 mm wysokości oraz 102 mm głębokości przy wadze 425 g.

Specyfikacja techniczna

Oferowany zasilacz posiada wyjście bezpiecznie odizolowane elektrycznie od wejścia, które jest chronione przed odwróconymi napięciami. Urządzenie wykorzystuje aktywny obwód do ograniczenia wejściowego prądu rozruchowego bezpośrednio po dostarczeniu napięcia wejściowego. Prąd ładowania kondensatorów przeciwzakłóceniowych jest pomijany w ciągu pierwszych mikrosekund po włączeniu.

Funkcja miękkiego startu

Po włączeniu przetwornicy DC/DC, wewnętrzny prąd wyjściowy powoli wzrasta do wartości nominalnej. Metoda miękkiego startu ładuje dane wyjściowe kondensatorów wewnętrznych i zewnętrznych bardzo powoli, co pozwala na uniknięcie wysokich prądów wejściowych podczas włączania. Nieodpowiednie parametry mogą powodować duży spadek napięcia na okablowaniu wejściowym, zwłaszcza przy długich i cienkich przewodach. To z kolei zmniejsza napięcie na zaciskach przetwornicy DC/DC. Jeżeli napięcie to spadnie poniżej napięcia wyłączenia, oferowany zasilacz PULS wyłączy się i podejmie ponowną próbę uruchomienia. Należy pamiętać, że funkcja miękkiego startu zwiększa czas narastania napięcia wyjściowego.

Specyfikacja

Kategoria
product_type 59, 111
Zapytaj o produkt
i uzyskaj rabat

Podane ceny nie sa ostateczne

Adres e-mail
sklep@magsteron.pl
Numer telefonu:
+48 (71) 719 90 18
Napisz do nas

Wypełnij formularz

  • PULS Marka: PULS
  • Kod produktu: CD5.242
Zapytaj o produkt

Zapytanie o produkt