CPU
CPU
Przeglądasz 1 do 22 z 22 (1 stron)
CPU do S7-300 to jednostki centralne dla sterownika logicznego marki Siemens z rodziny urządzeń SIMATIC. Poszczególne modele różnią się m.in. mocą obliczeniową, wielkością pamięci roboczej, ilością obsługiwanych sygnałów czy dostępnością interfejsów komunikacyjnych. Duża różnorodność dostępnych CPU sprawia, że można łatwo dopasować konfigurację sprzętową do wymagań obsługiwanych procesów.
CPU do S7-300 - jakie mają funkcjonalności?
CPU do S7-300 występują w kilku wersjach, do których należą modele dedykowane zastosowaniom o różnym poziomie zaawansowania technologicznego. Jednostki o podstawowej funkcjonalności mogą wykonywać standardowe zadania, włącznie z realizacją programu użytkownika, komunikacją w sieci MPI lub za pomocą modułów CP czy obsługą I/O. Bardziej zaawansowane CPU realizują więcej funkcji technologicznych, a także dysponują zintegrowanymi wejściami/wyjściami. Istnieją też jednostki wyposażone w interfejsy komunikacyjne do sieci przemysłowych.
Pamięć sterownika
Wszystkie jednostki CPU posiadają określoną pamięć nierozszerzalną pamięci programu i danych typu RAM, w której musi zmieścić się program użytkownika. Do uruchomienia sterownika niezbędna jest też pamięć ładująca w postaci karty MMC, służącej do przechowywania programu źródłowego aplikacji, komentarzy i symbolicznych nazw zmiennych. Karta może też obejmować cały projekt systemu automatyki, w którym uwzględnionych zostanie kilka sterowników i paneli operatorskich. Podczas wykonywania programu przez jednostkę, możliwy jest zapis i odczyt danych z MMC. Na karcie da się dzięki temu archiwizować zmienne, a także przechowywać obszerne bloki danych i receptury. CPU wyposażone w kartę pamięci nie wymagają baterii do podtrzymania informacji i programu. W przypadku utraty zasilania, do pamięci ulotnej automatycznie trafiają timery, znaczniki, bloki danych, liczniki oraz inne dane chwilowe. Karty MMC występują w rozmiarach od 64 kB do 8 Mb.
Wbudowane interfejsy
Z każdą jednostką zintegrowane są interfejsy komunikacyjne, które zapewniają efektywną i szybką wymianę danych z urządzeniami podłączonymi do S7-300. Do programowania, monitorowania stanu pracy i diagnostyki służy magistrala MPI, pozwalająca również na przesyłanie danych procesowych między sterownikami. Jednostki centralne wyposażone w port DP da się bezpośrednio podłączyć do sieci przemysłowej PROFIBUS, co umożliwia budowanie rozproszonych systemów sterowania. Obsługa i konfiguracja modułów rozproszonych wygląda tak samo, jak w przypadku modułów dołączanych bezpośrednio do CPU. Komunikacja PROFIBUS pozwala przy tym na wymianę danych między urządzeniami nienależącymi do rodziny Simatic, włącznie z produktami innych producentów. Do portów MPI i DP podłączać można systemy wizualizacji procesu, panele operatorskie czy programatory.
CPU do S7-300 w ofercie Magsteron
CPU do S7-300 znaleźć można w ofercie Magsteronu. W naszym asortymencie dostępne są jednostki centralne w wersji zarówno standardowej, jak i fail-safe. Kompaktowe CPU mają szerokość zaledwie 40 mm, natomiast standardowe od 80 do 120 mm. Wszystkie modele wyróżniają się bardzo intuicyjną obsługą wejść i wyjść, a także krótkim cyklem obiegu pętli względem zadanego programu. Do jednego sterownika S7-300 podłączyć można kilka jednostek centralnych, rozdzielając między nimi realizowane zadania w ramach funkcji multi-computing. W trybie pracy wieloprocesorowej, wszystkie CPU działają optymalnie względem siebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.Zapytanie o produkt