Czujnik, optyczny E3F1-RP21 OMS, PNP, 0,1-3m, odbiciowy z lusterkiem

  • Czujnik, optyczny E3F1-RP21 OMS, PNP, 0,1-3m, odbiciowy z lusterkiem
E3F1-RP21 jest odbiciowym czujnikiem optycznym firmy Omron, wyposażonym w specjalne lusterko. Model ten wykorzystać można w wielu rozwiązaniach automatyki, celem osiągnięcia optymalnego zasięgu wykrywania obiektów. Urządzenie nadaje się do zastosowania w układach przeciwkolizyjnych, systemach przeciw spiętrzaniu materiałów czy też różnego typu obwodach bezpieczeństwa.

Czujnik fotoelektryczny firmy OMRON E3F1-RP21

E3F1-RP21 to czujnik fotoelektryczny firmy Omron. Jego korpus stworzony jest z Plastiku. Posiada on dwa tryby pracy DARK-ON, LIGHT-ON. Czas rekcji czujnika to 0.5 ms. Czujnik działa w sposób odbiciowy. Napięcie zasilające czujnik wynosi 10...30 V DC. Zasięg wykrywanie wynosi 0.1-3 m. Posiada on także klasę szczelności IP66 i obudowę czujnika typu M 18.

Parametry techniczne E3F1-RP21

Opisywany czujnik E3F1-RP21 charakteryzuje się wskazanymi poniżej parametrami technicznymi. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat urządzenia zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Napięcie zasilania
10...30 V DC
Sposób działania
odbiciowy z lusterkiem
Temperatura pracy
-25...55°C
Właściwości
reflektor zamawiany oddzielnie
Czas reakcji
<0,5 ms
Klasa szczelności
IP66
Konfiguracja wyjścia
PNP
Typ czujnika
fotoelektryczny

Zasada działania czujnika

Oferowany przez Magsteron model marki Omron jest czujnikiem odbiciowym. W jego obudowie znajduje się nadajnik z odbiornikiem, które posiadają optykę ustawioną pod kątem względem siebie. W zasięgu osi zlokalizowany jest reflektor w postaci lusterka odblaskowego. Nadajnik przesyła wiązkę promienia, która po odbiciu od reflektora powraca do odbiornika. Zasłonięcie obiektem wiązki promieniującej prowadzi do zatrzymania działania oraz przełączenia obwodu czujnika. Dostępny w naszym sklepie model wykrywa obiekty bezpośrednio po interakcji ze światłem odbitym z jego powierzchni, co prowadzi do zmiany stanu wyjścia na wyższy.

Specyfikacja

Kategoria
product_type 131, 186, 212

  • OMRON Marka: OMRON
  • Kod produktu: E3F1-RP21
  • Dostępność: Na stanie
W magazynie
-30%
Netto: 115,00 PLN

Brutto: 141,45 PLN

Katalogi
E3F1_Datasheet.pdf

Zapytanie o produkt