HMI Omron

HMI Omron

08.08.2021 178

HMI Omron należą do najbardziej wszechstronnych i niezawodnych urządzeń tego producenta. W ofercie firmy znajdziesz wiele funkcjonalnych paneli operatorskich kilku generacji, które znajdują szerokie zastosowanie w nowoczesnych systemach automatyki. Modele z poszczególnych serii przeznaczone są do realizacji aplikacji dla różnych gałęzi przemysłu. Panele sterownicze firmy Omron znajdziesz w ofercie sklepu Magsteron.

Czym wyróżniają się panele operatorskie HMI Omron?

HMI Omron występują w kilku seriach produktowych. Produkty z linii NS8, NS10, NS12 i NS15 służą do dotykowego zarządzania maszynami, modele NS5 wyróżniają się małą przekątną ekranu i wyświetlaczem TFT, a panele NT2S to nowoczesne narzędzia spełniające funkcję terminali. Urządzenia najnowszej generacji należą do rodziny NA. Na szczególną uwagę zasługują wielofunkcyjne i ekonomiczne panele operatorskie z serii NB, które znajdziesz w naszej ofercie.

Nowoczesna budowa

Panele sterownicze Omron NB są wyjątkowo funkcjonalne i niezawodne. W serii znajdziesz modele z wyświetlaczami o wymiarach 3,5-10 cali, które pozwalają na realizowanie różnorodnych aplikacji z wykorzystaniem nowoczesnego interfejsu. Ekran dotykowy posiada podświetlenie LED o długiej żywotności, a także wyświetla ponad 65 000 kolorów. Każdy panel z serii NB wyposażony został w połączenie szeregowe, Ethernet i złącze drukarki PictBridge, zapewniając jednocześnie obsługę modułów pamięci USB. Urządzenia posiadają pamięć wewnętrzną o pojemności 128 MB, a także doskonale radzą sobie z wyświetlaniem grafiki wektorowej i map bitowych.

Wysoka funkcjonalność

Panele z serii NB zaprojektowane zostały w taki sposób, aby utrzymać maksymalną efektywność w każdych warunkach pracy. Każdy model HMI oferuje tryb wyświetlania w orientacji poziomej lub pionowej, a także pozwala na łatwe podłączenie do falowników czy sterowników PLC. Urządzenia zapewniają duże możliwości konfiguracji, co wynika z zastosowania innowacyjnego i bezpłatnego oprogramowania NB-Designer. Panele posiadają wiele przydatnych funkcji, pozwalających na tworzenie projektów oraz ich kontrolę. Na uwagę zasługuje, m.in. obsługa wielu języków, możliwość przeprowadzania symulacji online i offline, wyświetlanie zdarzeń i alarmów, wyświetlanie danych receptury, korzystanie z tabel i wykresów słupkowych, obecność mierników czy kopiowanie danych. Urządzenia dysponują przełącznikami stanów, bibliotekami tekstów, a także funkcjami makr.

Korzystanie z panelu operatorskiego

Skuteczne zabezpieczenia

Panele z serii NB pozwalają na zdefiniowanie nawet 16 minimalnych poziomów zabezpieczeń dla przycisków, wejść oraz ekranów. Masz możliwość skonfigurowania do 32 elementów uprawnień, indywidualnie dla każdego operatora. W zależności od potrzeb skorzystasz z kontroli stanu rejestru i zweryfikujesz rzeczywisty stan w oparciu o wcześniej zdefiniowaną wartość. Na uwagę zasługuje też standardowa kontrola potwierdzeń, dzięki której sprawdzisz poprawność działań wykonywanych przez operatora.

Uniwersalne zastosowanie

Panele sterownicze Omron mają bardzo szerokie zastosowanie. Urządzenia te doskonale nadają się do obsługi linii produkcyjnych, sterowania systemami automatyki oraz kontekstowej wizualizacji realizowanych procesów. Ich głównym zadaniem jest dostarczanie operatorom rzeczywistych, aktualnych informacji o przebiegu aplikacji w formie pozwalającej na szybkie podejmowanie decyzji. Za pomocą panelu możesz sprawnie wznowić działanie maszyny, zmienić typ realizowanego procesu czy przekazywać dane dotyczące awarii. Technologia HMI jest wykorzystywana przez prawie wszystkie organizacje przemysłowe, które używają jej do interakcji z maszynami i optymalizacji procesów. Interfejsy Omron są praktycznie niezbędne do przeglądania i monitorowania realizowanych operacji, diagnozowania problemów oraz przeprowadzania wizualizacji danych.

NB7W-TW01B, NB5Q-TW01B i NB10W-TW01B - panele operatorskie HMI Omron z serii NB

NB7W-TW01B, NB5Q-TW01B i NB10W-TW01B to panele HMI Omron, które znajdziesz w asortymencie Magsteronu. Kady z modeli posiada unikalne parametry, dzięki którym doskonale sprawdza się w zróżnicowanych zastosowaniach. Poszczególne urządzenia różnią się, m.in. rozdzielczością ekranu, a także wymiarami montażowymi. W zależności od potrzeb możesz wybrać panel Omron najlepiej dopasowany do specyfiki wprowadzanych danych, parametrów i wartości.

Parametry

Omron NB7W jest 7-calowym panelem operatorskim z ekranem dotykowym, którego rozdzielczość to 800 x 480 pikseli. Jego wymiary to 202 mm x 148 mm x 46 mm. Model NB5Q posiada z kolei ekran o przekątnej 5,6 cala i rozdzielczości 320 x 234 pikseli. Urządzenie to posiada wymiary 184 mm x 142 mm x 46 mm. Panel sterowniczy NB10W został wyposażony w ekran 10-calowy, a jego rozdzielczość to 800 x 480 pikseli. Wymiary urządzenia wynoszą 268 mm x 210 mm x 54 mm. Każdy model posiada jeden lub dwa porty RS-232C, a także maksymalnie jeden Ethernet i USB. Urządzenia wykonane zostały w klasie IP65, a także mogą być użytkowane w temperaturze roboczej z zakresu 0-50 stopni Celsjusza.

Zalety

Producent tych urządzeń jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej, czego przykładem mogą być oferowane przez nią panele operatorskie z serii NB. Urządzenia te efektywnie współpracują z innym wyposażeniem sterującym, takim jak czujniki przetwarzania obrazu, serwonapędy czy roboty przemysłowe. W połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem panele pozwalają na realizację wielu efektywnych operacji w zakresie automatyzacji. Strategia firmy opiera się na innowacyjnym podejściu do sterowania oraz zapewnieniu jak największej interaktywności, co przekłada się na nieustanny rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych stosowanych w panelach HMI.

Dlaczego warto wybrać zestaw Omron PLC HMI?

Omron PLC HMI to uniwersalne połączenie sterownika logicznego z panelem sterowniczym. Urządzenia tej marki efektywnie ze sobą współpracują. Kompaktowe panele HMI z serii NB są w pełni kompatybilne z popularnym sterownikiem CP1, oferującym różne stopnie zaawansowania w zakresie automatyzacji. HMI można podłączyć do PLC przez sieć Ethernet lub złącze szeregowe, a transfer danych przebiega bardzo sprawnie. Istnieje również możliwość tworzenia kopii zapasowych danych w pamięci.

Zalety współpracy

Integracja sterownika PLC z panelem znacząco usprawnia obsługę procesów, zapewniając wiele możliwości w zakresie wizualizacji. Wspólna baza zmiennych obu urządzeń sprawia, że realizacja operacji przebiega znacznie szybciej. Do obsługi wykorzystywane jest narzędzie w postaci intuicyjnego oprogramowania, które można łatwo zaadaptować do indywidualnych potrzeb aplikacji. W zależności od wymagań format receptury da się określić swobodnie lub użyć standardowej tabeli. Wiele funkcji współpracuje bezpośrednio z pamięcią PLC, np. przy alarmach, obsłudze receptur czy przełączaniu okien. Na uwagę zasługuje również możliwość konfigurowania ustawień oraz odczytu stanu sterownika na ekranie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Magsteronu, gdzie znajdziesz wiele urządzeń do automatyki przemysłowej.