INBLOX® INspektor® DP / PA

  • INBLOX® INspektor® DP / PA

W dzisiejszych czasach operatorzy, projektanci i serwisanci przykładają znacznie większe znaczenie do stabilności sieci. Czynniki środowiskowe takie jak temperatura, wilgotność, agresywna atmosfera, zmienne naprężenia przy zgięciach, wibracje i pył zmniejszają żywotność przewodów i urządzeń roboczych.

Konieczne jest zatem szybkie informowanie o awariach dla zaplanowania i wykonanie napraw. INspektor® z pakietu INBLOX® zapewnia proste i skuteczne rozwiązanie.

Podstawą stałego monitowania PROFIBUS jest inteligentny Moduł E-head. Zawiera zintegrowany serwer sieciowy wyświetlający stan wszystkich segmentów sieci PROFIBUS. Operator posiada możliwość oceny poprzednich powiadomień o błędach, powtórzonych powiadomień, nieplanowanego wyłączenia/załączenia urządzeń oraz stopniowania krzywej. Moduł E-head z dostępem do sieci (połączenie Ethernet) wykorzystuje interfejs sieci do wyświetlania np: ogólnego widoku sieci bądź tabeli urządzeń. Moduł E-head posiada wiele trybów ostrzegania użytkownika o pogorszeniu parametrów sieci.

Zależnie od wykorzystywanej kombinacji Modułów rozszerzających INBLOX® INspektor® pozwala na spełnienie wielu wymagań topologii sieci PROFIBUS:

  • Czytelny Wyświetlacz LED
  • Diagnostyka sieci fizycznej
  • Dostęp zdalny
  • Ciągły monitoringINBLOX® Przykładowa konfiguracja monitorowania   

  INBLOX® Przykładowa konfiguracja monitorowania

Poniższe możliwe kombinacje stanowią przykładowe zastosowania, zależne od wymagań względem poziomu komfortu i sztucznej inteligencji Modułów. Wszystkie Moduły można łączyć ze sobą w kombinacjach zawierających różne wersje urz urządzeń.

Modułowy wzmacniacz PREMIUM

INBLOX® INspektor® DP / PAINBLOX® INspektor® DP / PA

 

 

Połączenie pozwala na diagnostykę 20 segmentów w sieci PROFIBUS za pośrednictwem diod LED i zintegrowanego serwera. Dzięki czterem końcówkom, Moduł alarmowy monitoruje do czterech Modułów INBLOX® DP Diag Rep. W razie włączenia alarmu, stosowne diody LED świecą się do chwili ręcznego wyłączenia alarmu. Dzięki sieciowemu interfejsowi Modułu E-head możliwe jest wybranie Modułu DP Diag Rep do zidentyfikowania wadliwego urządzenia i wyświetlenia szczegółowych informacji.

 

Modułowy wzmacniacz Comfort

INBLOX® INspektor® DP / PAINBLOX® INspektor® DP / PA

 

Wybór Modułu E-head i rozszerzenia INBLOX® DP Diag+ Rep pozwala na dodatkową diagnostykę dzięki ocenie formy bitu. Zebrane dane są wyświetlane w postaci wykresu słupkowego bądź zapisu oscyloskopowego za pośrednictwem Interfejsu sieciowego. Pozwala to na prostą i czytelną ocenę jakości działania sieci. Przy tej kombinacji możliwe jest utworzenie pięciu segmentów – jednego na Moduł rozszerzenia.


 

Opinie (0)

Napisz opinię
Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
    Zły           Dobry
Captcha

Zapytaj o produkt
Katalogi
Indu-Sol_PROFIBUS_brochure_2016.pdf

Sprawdź nasz blog

Sterowniki PLC – dowiedz się o nich więcej

23 Jul 2019

Sterowniki PLC to inaczej programowalne sterowniki logiczne. Urządzenia te mogą służyć do sterowania zarówno maszynami, jak i rozbudowanymi procesami technologicznymi. PLC należą do wyjątkowo dużej i różnorodnej grupy produktów. Wiele z nich znaleźć można w ofercie sklepu Magsteron, który specjalizu

Yaskawa V1000 – sprawdź ofertę uniwersalnych falowników!

25 Jun 2018

Yaskawa V1000 to zaawansowane technologicznie falowniki o uniwersalnym zastosowaniu. Należą do wyjątkowo nowoczesnych urządzeń, które wykorzystać można w wielu różnych aplikacjach. Przemienniki te wyróżniają się niezawodnością i trwałością, gwarantując jednocześnie optymalny stosunek gabarytów fizyc

Siemens LOGO!, czyli oferta sterowników w sklepie Magsteron

13 May 2019

Siemens LOGO! to seria sterowników o bardzo szerokim zastosowaniu. Służą do sterowania w domowych, firmowych i przemysłowych instalacjach. Ich prostota budowy i łatwość programowania oraz obsługi zapewnia pracę zgodnie z założeniami nawet w najtrudniejszych warunkach. Poznaj gamę produktów Siemens L