LOGO! 12/24RCE

LOGO! 12/24RCE

21.01.2020 225

LOGO! 12/24RCE to przekaźnik programowalny marki Siemens. Rozwiązanie to jest szczególnie ceniony przez użytkowników zajmujących się komercyjnym stosowaniem elementów automatyki. Należące do rodziny LOGO rozwiązania to jedne z najnowocześniejszych generacji modułów logicznych. Bogatą ofertę w zakresie tego uniwersalnego przekaźnika posiada sklep Magsteron. 

Przekaźnik LOGO! 12/24RCE

LOGO! 12/24RCE to kompaktowy sterownik firmy Siemens. System ten znajduje zastosowanie przede wszystkim w warunkach przemysłowych, jednak może być wykorzystywany również w gospodarstwach domowych. LOGO da się łatwo zaprogramować bez użycia komputera, wykorzystując do tego celu dedykowany panel operatorski. Wprowadzony do przekaźnika program oraz dane zapisywane są w pamięci nieulotnej EEPROM. Istnieją też opcjonalne moduły zewnętrzne tej pamięci, przeznaczone do kopiowania programów. Mogą one ponadto posłużyć do ochrony przed nieuprawnionym powielaniem czy ewentualnymi zmianami.

Intuicyjna obsługa i prosta konfiguracja

Przekaźnik Siemens LOGO opracowany został jako kompleksowy system sterujący. Rozwiązanie to charakteryzuje się intuicyjnym oprogramowaniem oraz nieskomplikowaną konfiguracją. Prostota obsługi sprawia, że z możliwości tego praktycznego urządzenia mogą swobodnie korzystać wszystkie osoby z podstawową wiedzą dotyczącą układów elektrycznych. Kolejne usprawnienia implementowane w LOGO sprawiają, że coraz lepiej spełnia on zapotrzebowanie także najbardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników. Obsługa LOGO! 12/24RCE jest bardzo prosta. Za sprawą nieskomplikowanej konfiguracji komunikacji sieci Ethernet, dostosowanie przekaźnika do indywidualnych potrzeb przebiega bezproblemowo. Dodatkową zaletą LOGO pozostaje wbudowany Web serwer. Użytkownik może też podpiąć dedykowany moduł GMS/GPS, który umożliwia komunikację przez sieć komórkową. Takie rozwiązanie dodatkowo podnosi zakres stosowania LOGO.

Oprogramowanie i zastosowanie LOGO! 12/24RCE

LOGO! 12/24RCE to przekaźnik programowany za pomocą oprogramowania LOGO! Soft Comfort. Pod wieloma względami przypomina ono system TIA Portal, dedykowany programowaniu sterowników z rodziny Simatic S7. Soft Comfort umożliwia wa tryby programowania - drabinkowy LAD oraz blokowy FBD. Użytkownik ma do wyboru kilkadziesiąt funkcji o różnym zastosowaniu.

Funkcje oprogramowania

LOGO! Soft Comfort to uniwersalne narzędzie do kreowania, edytowania oraz zabezpieczenia uwzględnionego programu przekaźnika. Umożliwia łączenie między sobą gotowych bloków funkcyjnych w sposób dowolny, pozwalając na wygodne utworzenie programu. Tak przygotowany system można zarówno zapisać, jak i swobodnie oczytać. LOGO! Soft Comfort dysponuje wbudowaną opcją kreowania dokumentacji powykonawczej projektu. Za sprawą wbudowanego symulatora możliwe jest zweryfikowanie poprawności utworzonego programu nawet bez konieczności posiadania sterownika.

automatyzacja przedsiębiorstwa

Zalety oprogramowania

Jednym z podstawowych atutów oprogramowania LOGO! Soft Comfort jest prostota obsługi w trybie pojedynczym. Nie bez znaczenia pozostaje łatwa konfiguracja w trybie sieci. Programowanie przebiega bardzo intuicyjnie, podobnie jak konfiguracja bloków funkcyjnych. Łączenie bloków jest łatwe i szybkie, ze względu na obsługę myszy. W oknie widoku sieci na bieżąco wyświetlana jest automatyczna konfiguracja komunikacja. Oprogramowanie może pracować w trzech projektach naraz. Istnieje możliwość łatwego przenoszenia sygnałów między nimi, na co pozwala funkcja drag and drop. Problemów nie sprawia także migracja wykreowanych w poprzednich wersjach projektów.

Zastosowanie LOGO! 12/24RCE

LOGO! 12/24RCE to ekonomiczne i szybkie rozwiązanie sterowania przemysłowego, dedykowane przede wszystkim niedużym projektom automatyki. Przekaźnik ten znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, sprawdzając się m.in. w przemyśle czy sektorze nieruchomości. Do przykładowych aplikacji zaliczyć można technologie wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania. Wyposażenie modułu logicznego w podzespoły do sterowania automatyką umożliwia wykorzystanie go w domach i budynkach użyteczności publicznej. W takich aplikacjach sprawdza się np. w kontrolowaniu oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym, systemach nawadniani i podlewania czy sterowaniu roletami i markizami. Rozwiązanie to zapewnia też sterowanie i zarządzanie systemami monitorowania w budynkach. Elementy automatyki z rodziny LOGO wykorzystywane są w systemach nadzorczych, celem sterowania urządzeniami kontroli dostępu, sygnalizacją świetlną czy strefami o ograniczonym ruchu.

Prosta konfiguracja serwera

Proces monitorowania i sterowania modułami LOGO znacząco ułatwia zintegrowany serwer WWW dedykowany wszystkim jednostkom bazowym. W tym celu wykorzystywana jest sieć WLAN oraz internet. Dodatkową zaletą jest pełna dostępność dla wszystkich popularnych przeglądarek obsługujących szyfrowanie i ochronę dostępu. Konfiguracja serwera WWW przebiega bardzo łatwo, podobnie jak tworzenie stron bez konieczności stosowania języka HTML. Użytkownik musi jedynie wybrać konkretne opcje i zaznaczyć odpowiednie pole edycji serwera webowego. Sterownik można obsługiwać smartfonem, tabletem lub komputerem PC, wykorzystując do komunikacji router. Istnieje też opcja zdalnej komunikacji za pośrednictwem sieci komórkowej.

Sprawna komunikacja

Nowością jest komunikacja przez wiadomości SMS. Moduł komunikacyjny LOGO! CRM umożliwia też kontrolę sterownika telefonem komórkowym. Dla ustawionych ostrzeżeń automatycznych przesyłane są wiadomości tekstowe, które informują o stanie pracy sterownika. Poszczególne pozycje śledzić i rozpoznawać można za pomocą GPS, który pozwala np. na raportowanie do centrali aktualnego położenia urządzenia. Dane z LOGO! można wymieniać, a także wprowadzać rozkazy z wiadomości SMS. Dodatkową funkcjonalnością jest synchronizacja z czasem lokalnym na całym świecie.

Przekaźnik programowalny LOGO! 12/24RCE - 6ED1052-1MD08-0BA0

6ED1052-1MD08-0BA0 to przekaźnik programowalny marki Siemens. Sterownik zasilany jest napięciem 12/24V DC/AC. LOGO! 12/24RCE dysponuje klawiszami funkcyjnymi i wbudowanym wyświetlaczem. Konfigurację można przeprowadzić także przy użyciu dedykowanego kabla lub z poziomu oprogramowania LOGO! Soft Comfort. Do dyspozycji programisty pozostawiono pamięć sterownika liczącą 400 bloków. LOGO! korzysta z 8 zintegrowanych wejść cyfrowych oraz 4 wyjść przekaźnikowych. Budowa sterownika jest modułowa. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Magsteronu, gdzie nabyć możesz przekaźnik 12/24RCE oraz wiele innych rozwiązań z rodziny LOGO firmy Siemens.