Panele Comfort – wsparcie w codziennej pracy

Panele Comfort – wsparcie w codziennej pracy

22.10.2019 24928

Panele Comfort marki Simatic to nowoczesne urządzenia operatorskie, opracowane z myślą o zastosowaniach typu Human Machine Interface (HMI). Cechą charakterystyczną produktów z tej serii jest wysoki poziom zaawansowania technologicznego. Planując inwestycję w tego rodzaju wyposażenie, warto skorzystać z oferty sklepu Magsteron. 

Funkcjonalności paneli Comfort. Poznaj popularne modele: 6AV2124-2DC01-0AX0, 6AV2124-0GC01-0AX0, 6AV2124-0JC01-0AX0 oraz 6AV2124-0MC01-0AX0 i 6ED1058-0BA08-0YA1

Panele Simatic Comfort służą do kontrolowania i sterowania zaawansowanymi procesami, a także tworzenia ich wizualizacji. Wykorzystują w tym celu wydajne aplikacje maszynowe. Dzięki dostępności portów komunikacyjnych oraz kompleksowej funkcjonalności, integracja pozostaje łatwa nawet w przypadku skomplikowanych systemów. Poznaj funkcjonalności popularnych modeli, takich jak 6AV2124-2DC01-0AX0, 6AV2124-0GC01-0AX0, 6AV2124-0JC01-0AX0 oraz 6AV2124-0MC01-0AX0 oraz 6ED1058-0BA08-0YA1.

Wyświetlacze panoramiczne

Urządzenia posiadają panoramiczne wyświetlacze w rozmiarach 4-12 cali, które zwracają uwagę wysoką rozdzielczością. Opcjonalnie dostępne są warianty z przyciskami lub obsługą dotykową. W porównaniu do ekranów standardowych, oferowane przez Magsteron panele posiadają o nawet 40 proc. większą powierzchnię do wizualizacji. Złożone projekty operatorskie można przydzielać do sekcji, np. monitoringu czy kontroli. Za sprawą wysokiej rozdzielczości i szerokiego kąta widzenia, ekrany są czytelne i zapewniają szczegółowe widoki. Wyświetlacze modeli z serii Comfort mają obniżone zapotrzebowanie na energię, co przekłada się na wydłużoną żywotność. Użytkownik może regulować podświetlenie LED i dopasować ustawienia do indywidualnych warunków oświetleniowych.

KTP400 Comfort - 6AV2124-2DC01-0AX0

Jednym z najbardziej kompaktowych paneli serii jest 4-calowy KTP400. Urządzenie dysponuje kolorowym ekranem TFT. Oferuje wysoką wydajność w zastosowaniach HMI, a jednocześnie daje możliwość pracy w obszarach ograniczonych pod względem dostępnej przestrzeni. Kompaktowa budowa sprzyja wykorzystaniu tego panelu w niedużych obszarach montażowych. KTP400 Comfort to bezpośredni następca 4-calowego TP177.

TP700 Comfort - 6AV2124-0GC01-0AX0

TP700 Comfort to 7-calowy panel, wyposażony w kolorowy wyświetlacz TFT. Urządzenie oferuje dużą wydajność w zakresie zastosowań HMI. Wyświetlacz tego modelu posiada rozdzielczość 800x480 pikseli. Panel TP700 może z powodzeniem zastąpić OP 277 o podobnych wymiarach instalacyjnych. Cechuje się od niego lepszą wydajnością i posiada więcej funkcji. W porównaniu z 6-calowymi urządzeniami starszych serii, panel ten oferuje znacznie lepsze parametry. Istnieje możliwość montażu zarówno pionowego, jak i poziomego.

TP900 Comfort - 6AV2124-0JC01-0AX0

Oferowany przez Magsteron TP900 Comfort to 9-calowy panel z wyświetlaczem kolorowym TFT. Sprawdza się w zastosowaniach HMI i jest bezpośrednim następcą 8-calowego MP277 z ekranem dotykowym. W porównaniu do niego, posiada o 32 proc. większy wyświetlacz oraz lepszą rozdzielczość. Model ten również instalować można w orientacji poziomej i pionowej.

TP1200 Comfort - 6AV2124-0MC01-0AX0

TP1200 to 12-calowy panel wyposażony w barwy wyświetlacz. Sprawdza się w zastosowaniach HMI, które wymagają dostępu do rozdzielczości ekranu typowej dla komputerów PC. W porównaniu z 10-calowym panelem dotykowym MP277, urządzenie to posiada znacznie lepszą wydajność.

Automatyzacja przemysłu

Optymalna współpraca miedzy sterownikiem a HMI

Funkcje współdzielone między panelem HMI, a sterownikiem wyświetlane są w taki sam sposób. Edytory urządzenia działają w sposób kontekstowy i są bardzo inteligentne. Wyświetlają jedynie te funkcje, które nadają się do wykorzystania w danym momencie. Mogą dotyczyć np. bibliotek czy właściwości. Opcja dzielenia ekranu pozwala na równoczesne uruchomienie kilku edytorów, a następnie przenoszenie danych z zastosowaniem metody "drag and drop". Baza danych jest współdzielona, dzięki czemu jej zasoby dostępne są w całym projekcie automatyki. Faceplate'ami i blokami programu da się zarządzać strukturalnie. Dotyczy to także urządzeń w bibliotece, np. alarmów, znaczników czy ekranów. Każda utworzona biblioteka pozostaje dostępna przy realizacji kolejnych projektów.

Zalety użytkowania paneli Comfort

W porównaniu z poprzednimi panelami Simatic, seria Comfort została znacząco udoskonalona. Produkty oferowane przez Magsteron charakteryzują się energooszczędnością, wysokim poziomem zabezpieczeń oraz wygodą obsługi. Stosowanie paneli Comfort wiąże się z niemałą oszczędnością.

Niski pobór energii

Zużycie energii przez panele ograniczone jest za sprawą funkcji aktywnego nadzoru oraz możliwości wyłączenia centralnego wyświetlaczy w czasie przerw. Odpowiada za to rozwiązanie PROFIenergy. Technologia ta zapewnia aktywną kontrolę konsumpcji energii przez każde urządzenie systemu automatyki. Możliwe jest indywidualne odłączanie całych linii produkcyjnych, bądź też pojedynczych elementów nieużywanych. Przełączanie poddać da się koordynacji, co zwiększa niezawodność instalacji. Inwestycja pozostaje pod nieustanną ochroną, za sprawą nieskomplikowanej integracji w używanych systemach.

Łatwa diagnostyka i skuteczna diagnostyka

Panele HMI z serii Comfort gwarantują wysoką niezawodność pracy każdej instalacji przemysłowej. Diagnostyka możliwa jest bezpośrednio na panelu, który należy podłączyć do sterownika Simatic. Nie ma konieczności stosowania żadnych dodatkowych urządzeń diagnostycznych. W razie utraty zasilania lub innej awarii, panele są w stanie zbuforować dostateczną ilość energii. Pozwala to na ukończenie aktywnych procesów oraz zarchiwizowanie danych w formacie RDB. Takie rozwiązanie daje możliwość podtrzymania informacji w archiwum, bez konieczności przeprowadzania konserwacji baterii. Aby zachować dane, zalecz się zastosowanie zasilacza zewnętrznego UPS.

Wygoda obsługi

Klawiatura panelu przypomina rozwiązania znane z telefonów komórkowych, co zapewnia intuicyjne i łatwe wpisywanie danych. Operator może tez korzystać z klawiszy funkcyjnych opatrzonych diodami LED. Dodatkową wygodę zapewniają klikalne przyciski, które ułatwiają pracę w rękawiczkach. Aplikacje do systemu wgrywać można przy użyciu przewodów standardowych. Kopia zapasowa danych automatycznie zapisywana jest na karcie SD. Wszystkie ustawienia interfejsu Ethernet dla konfiguracji sprzętowej można dowolnie zdefiniować. Transfer danych do urządzeń zastępczych przebiega łatwo i szybko. Producent gwarantuje kompatybilność elektromagnetyczną EMC paneli dla wszystkich światowych regionów.

Panele Comfort w ofercie Magsteron

Panele Comfort w sposób niezwykle wydajny pośredniczą w komunikacji między operatorami, a maszynami. Pozwalają na kontrolowanie procesów w wielu aplikacjach i zapewniają szerokie możliwości rozbudowy. W asortymencie Magsteron z pewnością znajdziesz interesujące rozwiązania z zakresu HMI. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu.