Przekaźnik czasowy wielofunkcyjny CYFROWY - PCS-517

  • Przekaźnik czasowy wielofunkcyjny CYFROWY - PCS-517

Przeznaczenie
Przekaźnik  czasowy PCS-517  służy do  sterowania czasowego w układach automatyki przemysłowej i domowej. Dzięki rozbudowanym funkcjom pracy, jedno- i dwuczasowych, zawartych w pamięci Procesora, pozwalają na eliminację skomplikowanych i kosztownych układów sterowania opartych na kompilacji wielu zwykłych przekaźników czasowych. W odróżnieniu od potencjometrowych przekaźników pozwalają na bardzo precyzyjna nastawę czasów załączenia, np. 3godz.- 47min - 19sek.
 
Działanie
Przekaźnik realizuje jedną z nastawionych funkcji pracy zgodnie z zadanymi czasami.
Funkcje 1÷5 aktywowane są napięciem zasilania. Po zakończeniu realizacji funkcji na wyświetlaczu pojawi się napis END (koniec). Kolejna realizacja funkcji rozpocznie się po wyłączeniu i ponownym podłączeniu napięcia zasilającego lub “restarcie” Procesora.
Funkcje 6÷17 aktywowane są sygnałem sterującym START. Po załączeniu napięcia zasilania przekaźnik jest w stanie gotowości do realizacji funkcji pracy. Na wyświetlaczu pojawi się napis ON. Po podaniu sygnału START przekaźnik rozpoczyna realizację funkcji. Po zakończeniu powraca do stanu gotowości (czeka na kolejny sygnał START).
Funkcja 18 - aktywowana jest sygnałem sterującym START. Po załączeniu napięcia zasilania przekaźnik jest w stanie gotowości do realizacji funkcji pracy. Na wyświetlaczu pojawi się napis ON. Po podaniu sygnału START przekaźnik rozpoczyna realizację funkcji. Po zakończeniu na wyświetlaczu pojawi się napis END (koniec). Przekaźnik nie reaguje na kolejne sygnały START. Kolejna realizacja funkcji rozpocznie się po wyłączeniu i ponownym podłączeniu napięcia zasilającego lub “restarcie” Procesora.

Uwaga!
* Wyłączenie  zasilania podczas realizacji funkcji pracy powoduje zatrzymanie pracy przekaźnika. Styk pozostanie w stanie
   rozłączenia (poz.1-6). Ponowne  załączenie zasilania spowoduje rozpoczęcie funkcji od początku.
* Naciśnięcie przycisku RESTART podczas realizacji funkcji pracy powoduje  rozpoczęcie funkcji od początku

 

Dane techniczne

zasilanie 24÷264V AC/DC
prąd obciążenia <16A
styk separowany 1P
prąd impulsu sterującego <1mA
zakres nastawy czasów 0,25sek÷99h59min59sek75/100
opóźnienie zadziałania dla funkcji wyzwalanych nap. zasilania           500msek
pobór mocy  1,5W
temperatura pracy   -20÷50°C
przyłącze zaciski śrubowe 2,5mm²
wymiary  2 Moduły (35mm)
montaż   na szynie TH-35

 

Specyfikacja

Kategoria
product_type 112, 113

Zapytaj o produkt

Zapytanie o produkt