S7-1200 dostępne w sklepie Magsteron

S7-1200 dostępne w sklepie Magsteron

03.12.2019 273

S7-1200 to seria sterowników firmy Siemens. Produkty należące do tej linii znacząco wyróżniają się pod względem funkcjonalności. Mimo kompaktowej obudowy, oferują szereg zintegrowanych wejść i wyjść. Sterownik ten jest idealnym narzędziem do wykonywania zadań z zakresu automatyki oraz wielu innych projektów. Sterowniki Simatic S7-1200 posiada w swojej ofercie sklep Magsteron.

Charakterystyka sterownika S7-1200 oraz przekaźnika 6ES7212-1HE40-0XB0

Sterowniki z serii S7-1200 z powodzeniem sprawdzają się w procesach, które wymagają dużej skalowalności przy niskim nakładzie kosztów. Rozwiązania te czerpią w dużym stopniu z produktów należących do serii S7-1500, przeznaczonych do zadań bardziej złożonych, takich jak m.in. model 6ES7212-1HE40-0XB0. W ten sposób zapewniona została maksymalna wydajność oraz jednolitość procedur w kwestii projektowania, używania oraz migrowania aplikacji między różnymi urządzeniami. Sterownik ten doskonale sprawdza się w zastosowaniach małej i średniej wielkości. Posiada niewielkie rozmiary, jednak znajdujący się na wyposażeniu procesor jest bardzo szybki. Wbudowane funkcje technologiczne oraz dodatkowe moduły komunikacyjne, telemetryczne i wagowe sprawiają, że możliwości systemu są praktycznie nieograniczone.

SIMATIC S7-1200, CPU 1212C DC/DC/Przekaźnik – 6ES7212-1HE40-0XB0

6ES7212-1HE40-0XB0 to wygodny w obsłudze i łatwy w konfiguracji przekaźnik. Posiada kompaktową budowę oraz multum przydatnych funkcjonalności. Wyróżnia się również bardzo dobrymi parametrami komunikacyjnymi, przez co sprawdza się w różnych zastosowaniach przemysłowych. Dostępny w Magsteron model posiada 5 wyjść cyfrowych, 8 wejść cyfrowych oraz 2 analogowe wejścia 0-10 V. W celu programowania i komunikacji stosuje się port PROFINET. Pamięć robocza sterownika wynosi 50 kB. Istnieje możliwość rozbudowy przekaźnika o dodatkowe 2 moduły wejść i wyjść, 3 moduły komunikacyjne oraz pojedynczą płytkę sygnałową. Model ten dysponuje zegarem czasu rzeczywistego oraz funkcją High Speed Counting. Atutem przekaźnika są jego nieduże wymiary. Do montażu niezbędna jest szyna DIN 35 mm, podobnie jak w przypadku innych systemów oferowanych przez Siemens. Przekaźnik 6ES7212-1HE40-0XB0 może pracować w zakresie temperatur od -20 do +60 stopni Celsjusza. Obudowa posiada stopień ochrony IP20, dzięki czemu pozostaje odporna na działanie wody i stałych ciał obcych.


Obiekt przemysłowy nocą

Budowa sterownika S7-1200. Co się kryje pod numerami: 6ES7241-1CH30-1XB0, 6ES7241-1AH32-0XB0 oraz 6ES7231-5ND32-0XB0?

Sterowniki z omawianej serii S7-1200 wyróżniają się modułową konstrukcją jednostki centralnej, którą można swobodnie rozszerzać o dodatkowe moduły komunikacyjne, technologiczne czy wejścia i wyjścia. Wystarczy się przyjrzeć modelom takim jak: 6ES7241-1CH30-1XB0, 6ES7241-1AH32-0XB0 oraz 6ES7231-5ND32-0XB0. System dysponuje licznymi funkcjami wbudowanymi, poddanymi odpowiedniej optymalizacji. Programowanie sterownika bazuje na nowoczesnych funkcjonalnościach. Urządzenie jest zgodne z kilkoma standardami komunikacyjnymi. Dodatkową zaletą są nowoczesne systemu zabezpieczenia danych oraz wbudowana diagnostyka. W przypadku jednostek z zintegrowanymi funkcjami bezpieczeństwa, nie bez znaczenia pozostaje możliwość realizacji aplikacji fail-safe bez wymogu używania modułów dodatkowych. Takie rozwiązanie podnosi elastyczność obudowy i zapewnia znaczą oszczędność przestrzeni, a także ułatwia zarządzanie systemami bezpieczeństwa. Protokoły telekontroli sterownika są w pełni ustandardyzowane. Da się łączyć je z systemem zdalnego sterowania bezpośrednio, z pominięciem dodatkowego programowania.System modułowy

Dzięki zastosowaniu płytki sygnałowej, bez wpływania na rozmiar sterownika da się dołączyć do niego dodatkowe porty wejścia i wyjścia. Za sprawą zintegrowanego złącza PROFINET/Ethernet, nie ma konieczności używania dodatkowych interfejsów i modułów komunikacyjnych.

Płytka sygnałowa CB 1241 - 6ES7241-1CH30-1XB0

6ES7241-1CH30-1XB0 to płytka sygnałowa do sterownika firmy Siemens. Stanowi ekonomiczne rozszerzenie jego funkcjonalności, nie zajmując jednocześnie cennego miejsca na moduł. Oferowane przez Magsteron rozwiązanie może być zintegrowane z licznymi protokołami, w tym ASCII, Freeport, USS, Modbus czy Modbus RTU Master/Slave. Moduł komunikacyjny CB 1241 da się bez żadnych problemów podłączyć do frontu sterownika. Model posiada praktyczne przyłącze śrubowe.

Moduł komunikacyjny RS232 – 6ES7241-1AH32-0XB0

Oferowany przez Magsteron moduł komunikacyjny 6ES7241-1AH32-0XB0 umożliwia komunikację ze sterownikiem za pośrednictwem portu RS232. Podłączenie odbywa się poprzez złącze SUB D z 9 pinami. Zaletą tego modułu komunikacyjnego jest wsparcie dla komunikacji freeport. Produkt posiada złącze męskie typu DB9.

Moduł wejść analogowych SM 1231 - 6ES7231-5ND32-0XB0

6ES7231-5ND32-0XB0 to moduł wejść analogowych dedykowany sterownikowi S7-1200 firmy Siemens. Jego użycie pozwala na rozszerzenie systemu o cztery dodatkowe wejścia analogowe. Moduł ten może posłużyć np. do przetwarzania sygnałów z termometrów rezystancyjnych, takich jak Pt100 czy Pt1000.

Funkcje zintegrowane

Sterownik dysponuje wbudowanymi funkcjami technologicznymi. Należy do nich m.in. regulacja PID, obsługa wejść i wyjść analogowych, sterowanie napędami czy możliwość korzystania z szybkich liczników. Rozwiązanie to pozwala na praktyczne wyeliminowanie używania modułów o charakterze specjalistycznym, a także redukuje koszty i ogranicza przestrzeń montażową. Czas niezbędny do uruchomienia i przetestowania projektów skracają dodatkowe, nieskomplikowane narzędzia konfiguracyjne.

Programowanie w TIA Portal

Do programowania oraz obsługi sterowników służy jednolite środowisko TIA Portal. Umożliwia ono również zarządzanie panelami HMI oraz siecią, co znacząco usprawnia proces projektowania oraz podnosi intuicyjność. Za sprawą funkcji Drag and Drop możliwe jest łatwe przenoszenie elementów między różnymi edytorami. Wpływa to korzystnie na oszczędność czasu niezbędnego do programowania oraz konfiguracji.

SIMATIC Memory Card

Oferowane przez Simatic karty pamięci SD wyróżniają się podniesioną trwałością oraz podwyższoną szybkością. Dodatkową zaletą jest gwarancja dostępności części zamiennych. Należy pamiętać, że system plików na karcie SMC nie powinien być formatowany z poziomu narzędzi Windows. W tym celu należy koniecznie zastosować oprogramowanie TIA Portal. Niezbędne jest także zachowanie ostrożności przy okazji zapisu lub odczytu danych z karty na standardowym czytniku. Simatic Memory Card umożliwia zresetowanie sterownika do ustawień fabrycznych bez konieczności stosowania oprogramowania Step 7 Basic czy znajomości adresu IP.

S7-1200 w ofercie Magsteron

Oferowane przez nas produkty z omawianej serii sterownika Simatic z powodzeniem spełnią wymagania użytkowników, którzy poszukują wydajnego i wielofunkcyjnego rozwiązania. Linia ta oferuje szerokie możliwości rozbudowy o dodatkowe płytki sygnałowe i moduły komunikacyjne, co znacząco większa potencjał systemu. Atutem sterownika jest także dostępność zintegrowanych w jednym produkcie funkcji regulacji i pomiarów pracy. Wybierając produkty ze sklepu Magsteron, zyskać można gwarancję niskiej ceny przy wysokiej jakości proponowanych technologii. W asortymencie posiadamy różne modele jednostek i modułów czy płytek sygnałowych. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do nawiązania kontaktu i uzyskania pomocy w doborze odpowiedniego urządzenia.