SIMATIC HMI. Poznaj lepiej dostępne u nas urządzenia

SIMATIC HMI. Poznaj lepiej dostępne u nas urządzenia

23.06.2021 18

SIMATIC HMI to urządzenia należące do głównych elementów tego cenionego systemu automatyki przemysłowej. Ze względu na ich duże zróżnicowanie, z powodzeniem spełniają indywidualne potrzeby wielu klientów. Modele z poszczególnych serii różnią się między sobą m.in. funkcjonalnością i wydajnością, a także parametrami ekranów czy ilością dostępnych obiektów bibliotecznych. Wiele paneli operatorskich i komputerów przemysłowych SIMATIC znaleźć można w sklepie Magsteron.

Czym charakteryzują się panele SIMATIC HMI?

SIMATIC HMI to panele o nowoczesnej konstrukcji, które znajdują zastosowanie w aplikacjach praktycznie wszystkich sektorów przemysłu. Do ich zalet należy zarówno wysoka wydajność, jak i prostota konfiguracji za pośrednictwem narzędzia WINCC w TIA Portal. HMI bazujące na tym systemie zapewniają wyjątkowo efektywny inżyniering, niezależnie od wybranego rozmiaru ekranu. Funkcjonalność sprzętowa pozostaje taka sama w przypadku wszystkich urządzeń, które mogą być wyposażone w membranę dotykową, klawiaturę lub oba te rozwiązania. Skalowalność oprogramowania daje możliwość rozbudowy w dowolnym momencie, np. poprzez zwiększenie liczby zmiennych.

Zalety

Panele operatorskie SIMATIC posiadają wygodny interfejs użytkownika, który zapewnia wysoką intuicyjność monitoringu i obsługi. Za pomocą środowiska TIA Portal można łatwo zintegrować z HMI pozostałe komponenty automatyki, np. sterowniki logiczne. Efektywna współpraca z oprogramowaniem STEP 7 niweluje konieczność wielokrotnego wprowadzania danych, a zarazem zapewnia całkowitą spójność z PLC. Z pomocą produktów SIMATIC można długoterminowo zabezpieczyć inwestycję, łatwo i bezpośrednio przeprowadzając migrację na kolejne wersje produktów. W przypadku wycofania konkretnej serii, do poszczególnych urządzeń wciąż dokupić można dedykowane akcesoria. Siemens SIMATIC HMI TP700 Comfort, TP1200 Comfort, TP1500 Comfort i TP1900 Comfort - panele operatorskie dla wymagających aplikacji Siemens SIMATIC HMI TP700 Comfort, TP1200 Comfort, TP1500 Comfort i TP1900 Comfort to panele należące do serii Comfort Panels. Urządzenia te stanową zazwyczaj pierwszy wybór użytkowników przy bardziej wymagających aplikacjach. Panele z tej serii wyposażone zostały w zaawansowane funkcje, które pozwalają na realizację zaawansowanych operacji. Modele HMI Comfort występują w kilku rozmiarach wyświetlaczy, jednak każdy z nich oferuje równie wysoką funkcjonalność. Panoramiczne ekrany o przekątnej 4" - 22" mogą dysponować dotykową matrycą lub klawiaturą membranową.

Parametry

Panele z serii Comfort oferują zwiększoną przestrzeń roboczą, zapewniającą czytelny podział na obszary sterowania i wizualizacji. Wysoka rozdzielczość, szeroki kąt widzenia i 16 milinów wyświetlanych kolorów sprawiają, że obsługa urządzeń jest wyjątkowo intuicyjna oraz czytelna. Możliwość regulowania jasności wyświetlaczy przyczynia się do ograniczenia zużycia energii, a także pozwala na optymalne dostosowanie panelu do indywidualnych potrzeb. Graficzny interfejs użytkownika zapewnia wyjątkowo intuicyjne sterownie i monitoring, chociażby ze względu na szybkie odświeżanie obrazu i wysoką wydajność pracy.

Płyta główna komputera

Funkcje

Niezależnie od wymiarów ekranu, panele HMI Comfort umożliwiają archiwizację, obsługują skrypty oraz pozwalają na wyświetlanie dokumentacji czy stron internetowych. Na uwagę zasługuje też opcja diagnostyki systemowej w przypadku integracji ze sterownikami SIMATIC, a także efektywne zarządzanie energią. Jako standard występuje w nich protokół PROFIenergy, który łatwo koordynuje centralne odłączanie nadmiernych obciążeń energetycznych i odczytuje mierzone wartości energii. W razie konieczności, wyświetlacze da się wyłączyć nawet w przypadku krótkich przerw w pracy. Standard PROFINET zapewnia natomiast bezproblemową integrację z sieciami zakładowymi. Nie bez znaczenia pozostaje gwarancja bezpieczeństwa danych przy awarii, wynikająca z buforowania energii do prawidłowego zamknięcia archiwów oraz stworzenia kopii zapasowej.

SIMATIC HMI KTP300 Basic, KTP400 Basic, KTP600 Basic, KTP700 Basic i KTP900 Basic - podstawowe panele operatorskie

SIMATIC HMI KTP300 Basic, KTP400 Basic, KTP600 Basic, KTP700 Basic i KTP900 Basic to podstawowe, najbardziej ekonomiczne panele pracujące w tym systemie. Urządzenia te wyposażone zostały w funkcje pozwalające na realizację prostych aplikacji HMI, w tym rozwiązań z zakresu wizualizacji i sterowania. Panele operatorskie z serii Basic z powodzeniem sprawdzają się w mniejszych zakładach, umożliwiając przeprowadzanie działań w obszarze inżynierii mechanicznej. Wszystkie modele wyposażono w wyświetlacze panoramiczne o wysokiej rozdzielczości od 4" do 12". Urządzenia SIMATIC z tej serii mogą być bez problemu instalowane zarówno poziomo, jak i pionowo.

Parametry

Panele operatorskie HMI z serii Basic posiadają ekrany wyświetlające do 64 000 kolorów, co zapewnia bardzo dobrą wizualizację procesów. Podświetlenie można regulować w zakresie 100%, zyskując w ten sposób elastyczność obsługi. Intuicyjny interfejs graficzny podnosi wygodę sterowania i wizualizacji, podobnie jak przyjazny w użytkowaniu ekran dotykowy oraz swobodnie konfigurowalne przyciski funkcyjne. Obecność interfejsu USB pozwala na łatwe podłączenie myszki, klawiatury lub czytnika kodów kreskowych, a także znacząco usprawnia proces archiwizacji danych na podłączonej pamięci masowej.

Funkcje

HMI z serii Basic dostępne w sklepie Magsteron występują w wersjach z interfejsami PROFIBUS i PROFINET, dzięki czemu mogą łatwo współpracować z różnymi modelami sterowników logicznych. Wizualizacja aplikacji na bazie modułowych, kompaktowych PLC z serii S7-1200 oferuje szczególne korzyści. Do realizacji zadań z zakresu automatyki służy łatwe w obsłudze, efektywne oraz intuicyjne środowisko inżynierskie TIA Portal. Urządzenia z tej serii są w pełni kompatybilne z panelami Comfort. Optymalny dobór funkcji sprawia, że HMI Basic są doskonałym rozwiązaniem w przypadku produkcji maszyn, a także w realizacji małych aplikacji przemysłowych.

SIMATIC HMI IPC677C i SIMATIC HMI IPC477C - komputery przemysłowe

SIMATIC HMI IPC677C i SIMATIC HMI IPC477C to komputery przemysłowe, które obok paneli operatorskich stanowią podstawę systemu automatyki przemysłowej SIMATIC. Ich specyficzna konstrukcja pozwala na bezproblemową instalację, a także eksploatację urządzeń w trudnych warunkach środowiskowych. Modele IPC z serii SIMATIC wykazują odporność na wstrząsy, występują w szerokim zakresie temperatur pracy oraz mogą działać w obszarach silnie zapylonych.

Parametry i funkcje

Urządzenia IPC z serii SIMATIC mogą realizować zadania wizualizacji w zakładzie przemysłowym lub bezpośrednio na maszynie, łącząc w sobie funkcje komputerów przemysłowych i paneli HMI. Szeroka gama dostępnych produktów sprawia, że znajdują one zastosowanie w wielu specyficznych zastosowaniach. Do ich zalet należy zarówno wysoka wydajność, jak i duża wytrzymałość. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Magsteronu, gdzie znaleźć można wiele urządzeń bazujących na systemie SIMATIC.