SIMATIC NET, Moduł TS GSM TELESERVICE - 6ES7972-0MD00-0XA0

  • SIMATIC NET, Moduł TS GSM TELESERVICE - 6ES7972-0MD00-0XA0

6ES7972-0MD00-0XA0 to numer katalogowy oferowanego w sklepie Magsteron modułu modemu GPS/GPRS Teleservice. Urządzenie to jest przeznaczone do pracy ze sterownikami logicznymi Siemens z serii SIMATIC S7. Do połączenia z PLC oraz zasilania służy dedykowany TS AdapterA IE.

SIMATIC NET - moduł modemu GSM/GPRS Teleservice - 6ES7972-0MD00-0XA0

6ES7972-0MD00-0XA0 to produkt, za pośrednictwem którego możesz uzyskać zdalny dostęp do PLC poprzez wykorzystanie funkcji teleserwisu oraz kompatybilnych sieci GSM i GPRS. Oferowany moduł modemu zapewnia bezprzewodową łączność z jednostką centralną, pozwalając tym samym na jej programowanie czy serwisowanie. Obsługa sterownika pod kątem konserwacji czy diagnostyki może się odbywać z dowolnego miejsca, a przy tym przebiega z odpowiednim szyfrowaniem danych oraz zapewnia maksymalne bezpieczeństwo danych.

Możliwości i zastosowanie

Moduł modemu analogowego Teleservice dostępny w asortymencie sklepu Magsteron jest szczególnie przydatny w sytuacji, gdy do sterownika nie można uzyskać bezpośredniego dostępu lub nie jest to wskazane ze względów praktycznych. Dotyczy to m.in. układów sterowania z jednostkami CPU umieszczonymi w środowisku niebezpiecznym bądź też konieczności użycia systemu poza godzinami funkcjonowania zakładu. Z uwagi na wykorzystanie specjalnego adaptera, oferowany produkt nie wymaga dostarczania dodatkowego zasilania. Modem jest też zgodny z licznymi standardami komunikacyjnymi oraz zapewnia dużą szybkość transferu danych.

Dane i parametry

Oferowany w naszym sklepie internetowym moduł modemu analogowego Teleservice jest dostarczany w opakowaniu o wymiarach 14,2 mm x 16,2 mm x 5,3 mm, a jego masa netto sięga około 0,220 kg. Zestaw ten zawiera jedną sztukę produktu. Zastosowanie tego modemu dla programowalnych sterowników SIMATIC S7 wymaga od operatora posiadania odpowiednich uprawnień w zakresie autoryzacji i dostępu. Do przeprowadzenia niezbędnej parametryzacji służy dedykowane oprogramowanie teleserwisu, pozwalające na skonfigurowanie połączenia, kontroli dostępu czy protokołów komunikacyjnych.

Specyfikacja

Kategoria
product_type 13, 20, 26, 65, 69
Zapytaj o produkt
i uzyskaj rabat

Podane ceny nie sa ostateczne

Adres e-mail
sklep@magsteron.pl
Numer telefonu:
+48 (71) 719 90 18
Napisz do nas

Wypełnij formularz

  • SIEMENS Marka: SIEMENS
  • Kod produktu: 6ES7972-0MD00-0XA0
Zapytaj o produkt

Zapytanie o produkt