SIMATIC NET, Moduł TS GSM - 6GK7972-0MG00-0XA0

  • SIMATIC NET, Moduł TS GSM - 6GK7972-0MG00-0XA0

6GK7972-0MG00-0XA0 to dostępny w asortymencie naszego sklepu internetowego moduł modemu GPS/GPRS Teleservice. Oferowany produkt marki Siemens jest dedykowany programowalnym sterownikom logicznym tego producenta, zaliczanym do serii SIMATIC S7. Urządzenie wykorzystuje do zasilania i połączeń z PLC dedykowany adapter IE.

SIMATIC NET - moduł modemu GSM/GPRS Teleservice - 6GK7972-0MG00-0XA0

6GK7972-0MG00-0XA0 jest urządzeniem przeznaczonym do zapewniania bezprzewodowego dostępu do sterownika PLC poprzez funkcję teleserwisu, co odbywa się z wykorzystaniem publicznych sieci GPRS i GSM. Dostępny w sklepie Magsteron moduł modemu zapewnia zdalną łączność z jednostką CPU, umożliwiając w ten sposób jej programowanie czy nawet serwisowanie. Sterownik obsługiwany w taki sposób można poddać diagnostyce i konserwacji. Wszystko odbywa się z wysokim poziomem bezpieczeństwa danych, z uwagi na odpowiednie szyfrowanie danych.

Możliwości wykorzystania

Oferowany przez nas moduł modemu analogowego Teleservice sprawdza się w wielu sytuacjach. Urządzenie pozwala na zapewnienie dostępu do sterownika wówczas, gdy bezpośrednia obsługa jest niewskazana lub niemożliwa. Modem sprawdza się w systemach z jednostkami PLC umieszczonymi w strefach niebezpiecznych, a także ułatwia korzystanie z nich poza godzinami pracy zakładu. Dedykowany adapter niweluje konieczność zapewniania dodatkowego źródła zasilania. Oferowany modem pozostaje zgodny z wieloma standardami komunikacyjnymi, a przy tym zapewnia transfer danych z optymalną prędkością.

Specyfikacja techniczna

W oferowanym zestawie znajduje się jedna sztuka modułu modemu Teleservice, dostarczana w odpowiednio zabezpieczonym opakowaniu. Urządzenie dostępne w naszym sklepie jest wyjątkowo przydatnym komponentem systemu SIMATIC NET. Jego obsługa razem ze sterownikiem SIMATIC z serii S7 wymaga zapewnienia operatorom odpowiednich uprawnień dostępu i uprawnień autoryzacyjnych. Konfiguracja odbywa się z wykorzystaniem oprogramowania teleserwisu, w którym można ustawić protokoły komunikacyjne i połączenia.

Specyfikacja

Kategoria
product_type 13, 20, 26, 65, 69
Zapytaj o produkt
i uzyskaj rabat

Podane ceny nie sa ostateczne

Adres e-mail
sklep@magsteron.pl
Numer telefonu:
+48 (71) 719 90 18
Napisz do nas

Wypełnij formularz

  • SIEMENS Marka: SIEMENS
  • Kod produktu: 6GK7972-0MG00-0XA0
Zapytaj o produkt

Zapytanie o produkt