Siemens LOGO!, czyli oferta sterowników w sklepie Magsteron

Siemens LOGO!, czyli oferta sterowników w sklepie Magsteron

13.05.2019 48811

Siemens LOGO! to seria sterowników o bardzo szerokim zastosowaniu. Służą do sterowania w domowych, firmowych i przemysłowych instalacjach. Ich prostota budowy i łatwość programowania oraz obsługi zapewnia pracę zgodnie z założeniami nawet w najtrudniejszych warunkach. Poznaj gamę produktów Siemens LOGO! i sprawdź ich możliwości.

Produkty z serii Siemens LOGO! – czym się charakteryzują i do czego służą?

Sterowniki z serii LOGO! są elementem Systemów Automatyki SIMATIC. W ofercie posiadamy proste kontrolery - moduły logiczne oparte o PLC umożliwiające łatwe programowanie oraz obsługę. W zależności od modelu mogą być wyposażone w wyświetlacz i przyciski. W systemie znajdują się także potrzebne elementy do wykonania instalacji - moduły baterii, stycznikowe, rozszerzeń z różnorodnymi wejściami oraz wyjściami oraz przekaźnikowe, dostępne do zakupienia osobno. Serię uzupełnia licencja na oprogramowanie inżynierskie do programowania sterowników z poziomu komputera.

Wykorzystanie sterowników

Zastosowanie produktów z serii LOGO! jest bardzo szerokie. Z uwagi na właściwości i odporność modeli z serii 8, które oferują obsługę w zakresie temperatur od -20 do 55 stopni Celsjusza oraz zwartą, kompaktową konstrukcję, możesz stosować je w wielu wcześniej niedostępnych miejscach. Sprawdzą się w sterowaniu elementami elektrycznymi i elektronicznymi automatycznych instalacji domowych – na przykład bram, pieców czy rolet zewnętrznych lub wewnętrznych. Dzięki temu z łatwością stworzysz własną bazę inteligentnego domu dzięki instalacji wyposażonej w elementy z tej serii dostępne od ręki lub na zamówienie w naszym sklepie

Również w firmach i przedsiębiorstwach produkcyjnych LOGO! znajdzie idealne zastosowanie w zakresie sterowania dzięki modułowej budowie i możliwości rozbudowy o potrzebne elementy z systemu. Oświetlenie, elementy grzewcze, a może sterowanie maszynami o niejednolitym przeznaczeniu? Te nowoczesne sterowniki z pewnością przydadzą ci się w procesach automatyzacji i optymalizacji.

Dostępna oferta produktów

Seria LOGO! to produkty dopasowane do twoich potrzeb. Budowa modułowa pozwala na rozszerzenie ich funkcjonalności. Moduł podstawowy zasilany jest napięciem 115 lub 230 V AC/DC albo 12/24 V AC/DC i jest zwykle wyposażony w 8 zintegrowanych wejść cyfrowych/binarnych oraz 4 wyjścia przekaźnikowe/tranzystorowe. Do wykorzystania na program dostępne jest, w zależności od modelu, 200 lub 400 bloków pamięci. Wbudowany Web Serwer oraz złącze Ethernet albo też specjalny kabel umożliwiają łatwą konfigurację z użyciem komputera i dedykowanego oprogramowania. W modelach wyposażonych w przyciski i ekran możesz również zaprogramować przekaźnik z ich użyciem. Modele z serwerem DATALOG zapisują dane na karcie MicroSD. Rozszerzenie sterowników o moduł komunikacyjny CMR umożliwia nowy wymiar komunikacji z użyciem SMS oraz analizowania danych GPS. Konfiguracja Web Serwera dostarcza możliwość nadzoru sterownika i dostępu do danych poprzez interfejs webowy, również z urządzeń mobilnych.

sterownik-siemens-logo-8

Cena łatwych w programowaniu sterowników Siemens LOGO! - sprawdź ofertę Magsteron

Zakres cen, w jakich dostępne są poszczególne moduły podstawowych CPU sterowników z łatwej w programowaniu serii Siemens LOGO! jest stosunkowo szeroki i w dużym stopniu uzależniony od wyposażenia danego egzemplarza. Z dostępnych w ofercie naszej firmy wielu podstawowych modeli sterowników z najnowszej serii 8 różniących się wyposażeniem w wyświetlacz, przyciski oraz ilość i rodzaj wejść i wyjść, możesz wybrać ten najbardziej odpowiadający swojemu zapotrzebowaniu. Koszt zakupu w zależności od wyboru wahać się może od niespełna 400 do prawie 800 PLN.

Niska cena i łatwe programowanie

Do najważniejszych zalet produktów z tej serii należy nie tylko stosunkowo niska cena, lecz również fakt, że układy sterowników są proste w obsłudze i w zależności od modelu udostępniają nawet kilka interfejsów programistycznych. Najbogatsze wersje z przyciskami i wyświetlaczem umożliwiają komfort pracy bezpośrednio na urządzeniu z wykorzystaniem gotowych bloków programowych. Prosty sterownik bez przycisków to opcja programowania z komputera klasy PC z odpowiednim oprogramowaniem poprzez komunikację Ethernet. Web Serwer umożliwia po prostej konfiguracji operowanie urządzeniem z poziomu sieci - również przez Internet.

Możliwości zależne od modelu

Jak podaje producent, wszystkie sterowniki serii 8 wyposażone zostały w złącze Ethermet, dzięki czemu możliwości programowania za pomocą komputera dostępne są w każdej opcji. Wymagają do tego celu oprogramowania inżynieryjnego LOGO! Soft Comfort V8.1 lub nowszego. Co więcej, nowy wymiar komunikacji pozwala także na porozumiewanie się jednostek z innymi urządzeniami z wykorzystaniem protokołu Modbus TCP/IP, a także synchronizację daty oraz godziny poprzez protokół NTP z urządzeniami go wspierającymi. Dzięki LOGO! Access Tool możesz uzyskać dostęp do danych poprzez Microsoft Access - ich odczyt, zapis oraz ocenę. Przekaźniki z cyfrowym wyświetlaczem mają możliwość konfiguracji bezpośrednio z użyciem przycisków. Czytelny wyświetlacz z 6 liniami po 10 znaków umożliwia także skorzystanie z opcji diagnostycznych. Ma opcję ustawienia koloru podświetlenia pozwalającą na lepsze odczytywanie komunikatów i ich znaczenia.


Wykorzystanie w różnorodnych układach

Tworzenie oprogramowania dla danego urządzenia jest ściśle zależne od jego umiejscowienia i zasady działania. W zależności od dołączonych modułów program może wykorzystywać ich funkcjonalność. Oprogramowanie pozwala na tworzenie konfiguracji bloków funkcyjnych oraz ich łatwe łączenie. Urządzenia podstawowe można programować i konfigurować pojedynczo lub w trybie sieci. Dodatkowe moduły rozszerzeń, komunikacyjne oraz styczniki uzupełniają funkcjonalnie układ. 

Siemens LOGO Soft Comfort

W celu programowania sterowników LOGO! na komputerze powinna zostać zainstalowana aplikacja LOGO! Soft Comfort w wersji 8.1 lub nowszej. Obawiasz się, że sobie z nią nie poradzisz? Obsługę możesz poćwiczyć jeszcze przed zakupem nowego sterownika – oficjalna, wypuszczona przez producenta wersja demo programu wyposażona jest w dopracowany symulator sterownika. Ponadto producent dostarcza szereg szkoleń e-learningowych pomagających początkującym zapoznać się z jej możliwościami. Na stronie znaleźć możesz także liczne przykłady zastosowań, a szkolenia techniczne oraz warsztaty mogą pomóc w efektywnej pracy.

Oprogramowanie współpracujące ze sterownikami

LOGO! Soft Comfort to aplikacja, dzięki której możesz zabezpieczyć istniejący program na sterowniku. Jego główną funkcją jest jednak tworzenie i edycja programu, który następnie wgrywa się na przekaźnik logiczny. Narzędzie udostępnia intuicyjny interfejs z gotowymi blokami funkcyjnymi. Możesz łączyć je w dowolny sposób, tworząc program. Automatycznie również na podstawie tak utworzonego projektu możesz stworzyć jego dokumentację techniczną. 

Co więcej, pełne oprogramowanie również zawiera moduł symulacyjny. Symulator pozwala na weryfikację poprawności programu sterownika LOGO!, zanim zostanie ono wgrane. Pozwala to uniknąć ewentualnych błędów, które mogłyby stać się przyczyną niewłaściwej pracy urządzenia.

Sterowniki LOGO! to nowoczesne modułowe rozwiązanie do wielu zastosowań. Dzięki licznym możliwym rozszerzeniom, nowoczesnej komunikacji i prostoty obsługi pozwala na stworzenie zautomatyzowanych instalacji różnego rodzaju lub optymalizację i uzupełnienie już istniejących. Sprawdź już dziś wszystkie opcje i wybierz najbardziej dogodne rozwiązania do swoich potrzeb. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.