Vipa SM322

Vipa SM322

11.06.2024 90

Vipa SM322 to rozbudowana seria modułów sygnałowych, które współpracują z popularnym sterownikiem logicznym tej marki. Komponenty tego typu rozszerzają główne funkcje jednostki centralnej PLC. Moduły sygnałowe pozwalają na uzyskanie bezpośredniego połączenia z CPU, aby umożliwić urządzeniu wykonywanie określonych zadań. Produkty rozszerzające z tej kategorii mogą być optymalnie dopasowane do konkretnych wymagań procesowych, ponieważ występują w wielu wersjach.

Do czego służy moduł wyjść Vipa SM322 o numerze katalogowym 322-1BL00?

Vipa SM322 to moduł sygnałowy, który w wersji 322-1BL00 umożliwia efektywną rozbudowę sterownika logicznego o dodatkowe wyjścia cyfrowe. Produkt ten oferujemy w naszym sklepie internetowym Magsteron, w którym dostępne są także inne komponenty automatyki przemysłowej, takie jak falowniki, panele HMI, styczniki, przekaźniki, konwertery, liczniki, czujniki i wiele innych. Na wyposażeniu oferowanego modułu znajdują się 32 wyjścia cyfrowe, które są rozmieszczone w grupach po 8. Napięcie zasilania komponentu Vipa to 24 V DC, natomiast pobór prądu sięga 90 mA z magistrali płyty tylnej przy stratach mocy na poziomie 6 W. Moduł dostępny w naszej ofercie umożliwia realizację połączeń za pomocą 40-pinowego złącza przedniego. Do wyjść pasują przewody ekranowane o maksymalnej długości 1000 m, a także nieekranowane kable do maksymalnie 600 m.

Specyfikacja i parametry

Oferowany przez nas produkt charakteryzuje się prądem całkowitym 2,5 A na grupę w konfiguracji zarówno poziomej, jak i pionowej przy 40 i 60 stopniach Celsjusza. Prąd wyjściowy ma wartość znamionową 1 A dla sygnału "1", z kolei opóźnienie wyjścia wynosi 100 ms od "1" do "0" oraz 150 ms od "0" do "1". Obciążenie lampy sięga 5 W. Moduł dostępny w naszej ofercie pozwala na równoległe łączenie wyjść w przypadku redundantnego sterowania obciążeniem, przy czym dotyczy to jedynie wyjść z tej samej grupy. Produkt nie umożliwia natomiast równoległego łączenia wyjść dla zwiększenia mocy. Maksymalna częstotliwość przełączania to 1000 Hz w przypadku obciążenia rezystancyjnego, 1 Hz dla obciążenia lampy oraz 0,5 Hz dla obciążenia indukcyjnego.

Dane techniczne

Moduł sygnałowy dostępny w naszym sklepie odznacza się wewnętrznym ograniczeniem indukcyjnego napięcia odcięcia na poziomie -45 V. Produkt wyposażono w elektronicznie zabezpieczone przed zwarciem wyjścia, a poziom wyzwalania sięga 1,5 A. Dane wyjściowe mogą mieć rozmiar 4 bajty. Urządzenie posiada izolację przetestowaną prądem stałym 500 V, którą zastosowano między kanałami, między kanałami grup oraz między kanałami a magistralą. Moduł ten charakteryzuje się wymiarami sięgającymi 40 mm x 125 mm x 120 mm, z kolei jego waga to 225 g. Produkt może pracować w temperaturze roboczej od 0 do +60 stopni Celsjusza, a także nadaje się do magazynowania w temperaturze od -25 do +70 stopni Celsjusza. Komponent marki Vipa otrzymał certyfikaty KC i UL.

Jakie zastosowanie ma moduł Vipa SM322 w wersji 322-1BH01?

322-1BH01 to kolejny oferowany w naszym sklepie moduł z popularnej serii Vipa SM322. W tym przypadku produkt umożliwia rozbudowę jednostki centralnej o dodatkowe 16 wyjść cyfrowych, które również rozmieszczone są w grupach po 8 oraz charakteryzują się natężeniem prądu 1 A (4 A na grupę). Model ten charakteryzuje się napięciem zasilania 24 V DC, natomiast do jego podłączenia służy 20-pinowe złącze przednie. Urządzenie pobiera 50 mA z magistrali tylnej, z kolei straty mocy sięgają 4 W. Produkt nie różni się znacząco od poprzednika pod względem wymiarów i wymagań eksploatacyjnych, natomiast jego waga jest nieco niższa i wynosi 185 g.

Programowanie i obsługa

Narzędziem przeznaczonym do obsługi i programowania modułów dedykowanych sterownikom Vipa jest oprogramowanie SPEED7 Studio, jednak można w tym celu wykorzystać również WinPLC7 czy SIMATIC STEP7. Wynika to z wysokiej kompatybilności samego systemu sterowania, który znajduje szerokie zastosowanie w obsłudze zadań scentralizowanych i zdecentralizowanych. Sterowniki Vipa i przeznaczone dla nich moduły doskonale sprawdzają się w automatyce produkcyjnej i procesowej, zapewniając przy tym najwyższą wydajność. Produkty dostępne w naszej ofercie rozszerzają możliwości PLC, dzięki czemu sprawdzają się w wielu środowiskach. Do ich zalet należy wyjątkowa prostota montażu, który odbywa się za pomocą złącza magistrali płyty montażowej. Element ten gwarantuje efektywną komunikację modułów z procesorem, a także ich bezproblemowe mocowanie.

Zalety

Sterownik Vipa wyposażony w oferowane przez nas moduły pozwala na realizację złożonych aplikacji, które bazują na programach opracowanych w trybie graficznym czy tekstowym. Z urządzeniami PLC tej marki współpracują też liczne moduły komunikacyjne czy funkcyjne, a nawet dostępne w naszej ofercie panele operatorskie HMI. Komponenty te usprawniają realizację procesów technologicznych na różne sposoby, dzięki czemu pozwalają na utworzenie w pełni funkcjonalnego systemu sterowania, który z powodzeniem sprawdzi się w zaawansowanej inżynierii. Zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem, a także zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami oferowanymi w asortymencie sklepu Magsteron.