Yaskawa GA700. Poznaj możliwości

Yaskawa GA700. Poznaj możliwości

23.12.2019 262

Yaskawa GA700 to nowoczesna seria falowników. Celem ich stosowania jest zamiana prądu stałego na prąd przemienny o określonej częstotliwości wyjściowej. Urządzenia te spełniają ważną funkcję, dostarczając silnikom energię w ilości odpowiedniej dla ich indywidualnych parametrów. Przemienniki częstotliwości z serii GA700 należą do najbardziej uniwersalnych, a przy tym zaawansowanych technologicznie rozwiązań tego typu. Produkty te znaleźć można w ofercie firmy Magsteron.


Przemienniki częstotliwości Yaskawa GA700

Yaskawa GA700 to uniwersalne przemienniki częstotliwości. Urządzenia te dedykowane są przede wszystkim zastosowaniom przemysłowym. Wyróżniają się wieloma unikalnymi funkcjami, łatwością użytkowania oraz niezawodnością. Falowniki z serii GA700 dostępne są w szerokim zakresie mocy, wynoszącym nawet 630kW. Mają bardzo szerokie zastosowanie. Współpracują zarówno z prostymi przenośnikami taśmowymi, jak i bardziej skomplikowanymi systemami - korzystającymi np. z podłączonych do sieci napędów. Atutem tej serii przemienników jest możliwość precyzyjnego, niewymagającego dodatkowego strojenia sterowania silnikami indukcyjnymi, silnikami reluktancyjnymi synchronicznymi oraz silnikami z magnesami trwałymi.

Integracja sieciowa

Yaskawa GA700 to przemienniki zaprojektowane w sposób umożliwiający swobodną pracę we wszystkich najpopularniejszych sieciach komunikacyjnych. Obsługują sieci przemysłowe różnego typu, w tym DeviceNet, CC-Link, Ethernet PowerLink, MechatroLink, EtherCAT EtherNet/IP czy CANopen, a także Modbus, ProfiNet oraz ProfiBus. Firma Yaskawa proponuje rozwiązanie, które umożliwia wygodne podłączenie nawet 5 falowników do sieci komunikacyjnej przy użyciu zaledwie jednej karty rozszerzeń FieldBus. Pozwala to na obniżenie wydatków związanych z inwestycją, a jednocześnie umożliwia redukcję okablowania. W praktyce sprzyja zwiększa się niezawodność układu przy jednoczesnym skróceniu czasu instalacji.

Yaskawa GA700 - falownik multifunkcjonalny

Yaskawa GA700 to urządzenie wyjątkowo uniwersalne. Przemienniki z tej serii mogą pracować w niemal każdym typie aplikacji, umożliwiają sterowanie pracą silników różnego typu. Wektor EZ daje niweluje natomiast konieczność dostrajania parametrów falownika do wybranej jednostki. Oferowane modele przemienników pozwalają na sterowanie prędkością w pętli zamkniętej lub otwartej, a także umożliwiają sterowanie momentem obrotowym. Wartość maksymalnej częstotliwości wyjściowej wynosi 590Hz. Do oszczędności energii przyczynia się natomiast dodatkowo zaimplementowana funkcjonalność, pozwalająca na automatyczną optymalizację sprawności energetycznej.

Sprawna konfiguracja

Oferowana przez Magsteron seria przemienników częstotliwości daje możliwość wyposażenia zestawu w wygodną klawiaturę. Posiada ona funkcję Bluetooth oraz intuicyjny wyświetlacz LCD, dzięki czemu znacząco ułatwia sterowanie oraz zarządzanie systemem z poziomu urządzenia mobilnego. Wystarczy jedynie zainstalować na smartfonie lub tablecie aplikację DriveWizard. Oprócz rozbudowanych możliwości w zakresie sterowania i konfiguracji pracy falowników opcjonalną klawiaturą, urządzenie oferuje też obsługę złącza USB. Pozwala ono na łatwe programowanie i zarządzanie falownikiem za pośrednictwem komputera PC. Programowanie i konfigurację przeprowadzić można nawet bez podłączenia przemiennika do źródła zasilania.

Kompleksowe zabezpieczenia

W serii GA700 nie zabrakło nowoczesnych rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa. Produkt firmy Yaskawa wyposażony w wejście STO z SIL3/PLe, opracowane w zgodzie z restrykcyjnymi normami IEC 61800-5-2, IEC 61508 czy ISO 13849. Sygnał sprzężenia zwrotnego EDM umożliwia elektroniczny monitoring pracy, co dodatkowo zwiększa niezawodność urządzenia i zmniejsza koszty eksploatacyjne. Na szczególną uwagę zasługuje ponadto darmowa usługa Drive Cloud. Umożliwia ona tworzenie zapasowej kopii danych falownika, a następnie przechowywanie ich w chmurze. Wystarczy jedynie zeskanować kod QR na obudowie, aby bez większych trudności pobrać skonfigurowane parametry i ponownie zainstalować je w pamięci przemiennika.

Falowniki Yaskawa GA700 w Magsteron. Poznaj możliwości modeli GA70C4208BBA, GA70C4168BBA, GA70C4140BBA oraz GA70C4018BBA

Yaskawa GA700 to falowniki cieszące się szczególną popularnością wśród klientów Magsteron. W naszym asortymencie znaleźć można wektorowe urządzenia z tej uznanej serii, w tym modele takie jak GA70C4208BBA, GA70C4168BBA, GA70C4140BBA oraz GA70C4018BBA. Oferujemy rozwiązania zróżnicowane pod względem parametrów, umożliwiając tym samym optymalne dopasowanie konfiguracji modelu do potrzeb i oczekiwań inwestora.

Falownik Yaskawa GA700 (90,0-110,0 KW) – GA70C4208BBA

GA70C4208BBA to model dysponujący wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz filtrem EMC klasy C3. Urządzenie posiada zaimplementowany tranzystor hamowania do 90 kW. Intuicyjna nawigacja pozwala na szybką konfigurację, a obecność karty micro SD ułatwia przechowywanie danych. Dodatkową zaletą jest zegar czasu rzeczywistego. Dla karty sterowania przygotowano wejście zasilania 24 V DC.

Falownik Yaskawa GA700 (75,0-90,0 KW) – GA70C4168BBA

GA70C4168BBA jest falownikiem z opcją regulacji prędkości i momentu obrotowego - w pętli zarówno otwartej, jak i zamkniętej. Urządzenie posiada wbudowany filtr EMC klasy C3, funkcje bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz tranzystor hamowania. Konfiguracja jest szybka i sprawna, za sprawą dostępu do klawiatury oraz nawigacji. Przemiennik dysponuje zegarem czasu rzeczywistego. Łączy się z wieloma sieciami, w tym POWERLINK, PROFINET, Modbus TCP/IP, EtherNet/IP i EtherCAT. Do przechowywania danych służy karta Mirco SD.

Falownik Yaskawa GA700 (55,0-75,0 KW) – GA70C4140BBA

GA70C4140BBA to oferowany przez Magsteron falownik zgodny z normą EN 60721-3-3, 3S2 i 3C2. Urządzenie posiada wbudowane funkcje STO SIL3 odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Przemiennik ten umożliwia regulację momentu obrotowego i prędkości w pętli zamkniętej oraz otwartej. Na wyposażeniu znajduje się tranzystor hamowania do 90 kW. Wśród opcjonalnych rozwiązań regeneracyjnych wyróżnić można RoHS, EAC, UL cUL oraz CE.

Falownik Yaskawa GA700 (5,5-7,5 KW) – GA70C4018BBA

GA70C4018BBA to wektorowy przemiennik firmy Yaskawa. Urządzenie komunikuje się z takimi sieciami, jak PROFINET, EtherNet/IP, EtherCAT, POWERLINK czy Modbus TCP/IP. Opcjonalnie zaimplementować można rozwiązania regeneracyjne. Istnieje możliwość łączenia z urządzeniami mobilnymi poprzez Bluetooth oraz USB.

Falowniki z serii GA700 oferowane przez Magsteron charakteryzują się łatwą instalacją i szybką konfiguracją. Umożliwiają bezproblemową integrację w systemie, gwarantując przy tym maksymalną wydajność oraz niezawodność działania. Rozwiązania te wspierają najważniejsze technologie połączeniowe i komunikacyjne, a także obsługują najpopularniejsze standardy i protokoły. Produkty firmy Yaskawa z powodzeniem spełniają wymagania stawiane nowoczesnym falownikom, oferując wiele przydanych funkcji oraz wysoką jakość pod względem wykonania. Zapraszamy do skorzystania z kompleksowej oferty Magsteron, gdzie z pewnością znajdziesz falowniki optymalnie dopasowane do potrzeb każdej aplikacji.