Yaskawa V1000 – sprawdź ofertę uniwersalnych falowników!

Yaskawa V1000 – sprawdź ofertę uniwersalnych falowników!

25.06.2018 97243

Yaskawa V1000 to zaawansowane technologicznie falowniki o uniwersalnym zastosowaniu. Należą do wyjątkowo nowoczesnych urządzeń, które wykorzystać można w wielu różnych aplikacjach. Przemienniki te wyróżniają się niezawodnością i trwałością, gwarantując jednocześnie optymalny stosunek gabarytów fizycznych do posiadanych parametrów mocy. W salonie Magsteron falowniki Yaskawa z serii V1000 oferujemy w dwóch wariantach zasilania - 1-fazowym oraz 3-fazowym.

Zastosowanie i instrukcja obsługi falowników Yaskawa V1000 

Falowniki Yaskawa z serii V1000 są urządzeniami bardzo uniwersalnymi o niezbyt skomplikowanej instrukcji obsługi, dzięki czemu znajdują zastosowanie zarówno w nieskomplikowanych aplikacjach, jak znacznie bardziej rozbudowanych systemach o charakterze industrialnym. Falownik tego typu z powodzeniem sprawdzi się np. w:

  • dozownikach ślimakowych,
  • podajnikach wstęgi,
  • pompach perystaltycznych.

Urządzenia można wykorzystać także w przypadku innych aplikacji o dużej prędkości obrotowej, np. wrzecion. Szczegółowo opracowane parametry funkcjonalne sprawiają, że obecnie przemienniki częstotliwości Yaskawa należą do najnowocześniejszych rozwiązań tego typu stosowanych w dziedzinie automatyki przemysłowej.

Instrukcja obsługi

Instrukcja obsługi falowników Yaskawa V1000 nie jest skomplikowana. Wszystko rozpoczyna się od prostej instalacji, która zapewnia redukcję kosztów, ograniczenie pracy oraz oszczędność czasu użytkownika. Wynika to z faktu, że parametry aplikacji są wstępnie skonfigurowane, a system obsługi pozostaje całkowicie jednolity dla wszystkich modeli przemienników marki. Urządzenia z serii V1000 należą do najmniejszych stosowanych obecnie falowników. Programowanie omawianych przemienników jest bardzo intuicyjne i łatwe, dzięki zastosowaniu praktycznego narzędzia DriveWorksEZ.

Mężczyzna naciskający przyciski na panelu

Falowniki Yaskawa V1000 1-fazowe: CIMR VCBA0002BAA, CIMR VCBA0003BAA, CIMR VCBA0006BAA i CIMR VCBA0010BAA

Jeśli chodzi o modele zasilane 1-fazowo, w serii Yaskawa V1000 producent oferuje nam między innymi modele takie jak CIMR VCBA0002BAA, CIMR VCBA0003BAA, CIMR VCBA0006BAA i CIMR VCBA0010BAA. W przypadku zasilania 1-fazowego (1x230V), zakres mocy produkowanych napędów falowników wynosi od 0,1 do 4 kW. Przyjrzyjmy się poszczególnym modelom i zobaczmy, czym charakteryzuje się każdy z nich!

CIMR VCBA0002BAA

Falownik wektorowy o mocy 0,2 kW przeznaczony dla silników o prądzie znamionowym 1,6 A. Podobnie jak pozostałe modele z serii, przemiennik ten zapewnia stały monitoring kondycji najważniejszych elementów instalacji, w tym wentylatorów, kondensatorów czy tranzystorów IGBT. Wyróżnia się podwójną charakterystyką znamionową - Normal Duty oraz Heavy Duty. Jest wyposażony we wbudowane wejście bezpieczeństwa STO.

CIMR VCBA0003BAA

Przemiennik o mocy 0,4 kW, dedykowany aplikacjom zasilanym prądem 3 A. Falowniki z tej serii błyskawicznie reagują na zmiany obciążenia. Kompaktowy rozmiar sprawia, że przemienniki montować można szeregowo i znacząco ograniczyć wykorzystaną przestrzeń. Za sprawą wbudowanych funkcji sterownika (w oparciu o bloki funkcyjne), proces instalacji i programowania jest bardzo prosty. Falowniki posiadają też funkcję zastosowania inwertera, który wykorzystać można do zadań o wysokim współczynniku efektywności energetycznej.

CIMR VCBA0006BAA

Falownik o mocy 0,75 kW działający z prądem znamionowym 5 A. Urządzenia oferują hamowanie wysokostrumieniowe i wektorową regulację prądu. Cechą wyróżniającą produkty z serii jest wysoki początkowy moment obrotowy oraz szeroki zakres regulacji. Falowniki likwidują problem zależności ilości obrotów wykonywanych przez wał silnika od prędkości pracy napędu. Niwelowanie różnic możliwe jest za sprawą funkcji, która przewiduje moment zdjęcia sygnału bez ingerencji w układ sterowania.

CIMR VCBA0010BAA

Przemiennik częstotliwości z mocą 1,5 kW, przeznaczony do silników zasilanych prądem znamionowym 8A. Do zalet falowników z tej serii należy obecność rozbudowanych trybów sterowania wektorowego - PM dla silników IMP i SPM, a także skalarnego V/f. Przemienniki te charakteryzują się niskim poziomem zakłóceń oraz niską częstotliwością nośną.

Zasilanie 3-fazowo falowniki Yaskawa V1000 – sprawdź modele CIMR VC4A0004BAA, CIMR VC4A0005BAA, CIMR VC4A0007BAA i CIMR VC4A0031FAA

Wśród zasilanych 3-fazowo falowników Yaskawa V1000 znajdziesz między innymi modele takie jak CIMR VC4A0004BAA, CIMR VC4A0005BAA, CIMR VC4A0007BAA i CIMR VC4A0031FAA. Urządzenia te (3x400V) charakteryzuje moc napędów w zakresie od 0,2 do 15 kW.

CIMR VC4A0004BAA

Falownik wektorowy o mocy 0,75 kW, przeznaczony dla silników o prądzie znamionowym 3,4 A. Mimo niedużych rozmiarów, urządzenia te oferują przeciążalność na poziomie 120% w trybie pracy normalnej oraz 150%. przy wysokim obciążeniu. Dzięki temu, omawiane falowniki są w stanie napędzać silnik o jeden rozmiar większy z typoszeregu. Żywotność przemienników obliczona jest na blisko 10 lat pracy. Urządzenia posiadają solidne zaciski bez-śrubowe i wbudowany filtr.

CIMR VC4A0005BAA

Przemiennik o mocy 1,5 kW, dedykowany aplikacjom zasilanym prądem 4,8 A. Dzięki funkcji automatycznego strojenia silnika, możliwe jest zapewnienie stabilnej pracy przy niedużych prędkościach. Falownik zapewnia taką opcję nawet bez stosowania enkoderowego sprzężenia, na co bez wątpienia wpływa nowoczesny algorytm kontroli momentu obrotowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku aplikacji, które wymagają sporej precyzji oraz powtarzalności. Na szczególną uwagę zasługują rozbudowane funkcje bezpieczeństwa, w tym wyłącznik kategorii 3, zgodny z EN954-1, kategorii 0 według EN6158 SIL II oraz EN60204-1

CIMR VC4A0007BAA

Falownik o mocy 2,2 kW, działający z prądem znamionowym 5,5 A. Stały monitoring umożliwia odpowiednio wczesną wymianę poszczególnych elementów napędu, a tym samym pozwala uniknąć niepożądanych przestojów. Interfejsy i protokoły dostępne są w standardowym wyposażeniu. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania wyjść analogowych do zadawania parametrów. Możliwy jest również łatwy dostęp do kluczowych ustawień, w tym czasów rozpoczęcia, zwalniania i ograniczenia momentu.

CIMR VC4A0031FAA

Przemiennik częstotliwości z mocą 11 kW, przeznaczony do silników zasilanych prądem znamionowym 24 A. Dzięki wbudowanym funkcjom kontynuacji ruchu po utracie napięcia zasilania, możliwe jest zachowanie ciągłej pracy silnika poddawanego sterowaniu. Dodatkową zaletą jest możliwość szybkiego i efektywnego przeprowadzenia naprawy, ponieważ funkcje serwisowe zostały bardzo starannie opracowane. Należy do nich np. prosta w likwidacji płyta zaciskowa, która zachowuje szereg informacji dotyczących konfiguracji każdego z parametrów sprzętu Urządzenia posiadają najlepsze magistrale komunikacyjne, w tym: Ethernet, DeviceNet, CANopen, Profibus, LONworks, Modbus, PROFINET, ML-II oraz EtherCAT. Oferują wysoką częstotliwość wyjściową, która równa jest aż 400Hz.

Cena falowników z serii Yaskawa

Nawet przy intensywnej i regularnej eksploatacji, falowniki Yaskawa charakteryzują się wieloletnią żywotnością, dzięki czemu ich cena stanowi opłacalną inwestycję, która będzie sprawdzać się przez długi czas.

Warto podkreślić, że wysoka wydajność urządzeń wynika z szybkiej reakcji na zmiany obciążenia oraz prędkości, które zachodzą w ramach działania falownika. Urządzenia pracują niezawodnie także w przypadku awarii, za sprawą dostępu do opcjonalnego zasilania zewnętrznego. 

Niekwestionowaną zaletą produktów marki Yaskawa jest korzystny stosunek jakości do ceny, która uzależniona jest przede wszystkim od parametrów danego falownika. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem Magsteron w kategorii wysokowydajnych artykułów automatyki przemysłowej i sprawdzenia cen poszczególnych modeli!