Czujnik, optyczny E3F1-DP21 OMS,PNP, 300mm, odbiciowy od obiektu

  • Czujnik, optyczny E3F1-DP21 OMS,PNP, 300mm, odbiciowy od obiektu
E3F1-DP21 OMS to odbiciowy czujnik fotoelektryczny marki Omron. Produkt dostępny jest w naszej ofercie w uniwersalnym rozmiarze M18, który z powodzeniem spełnia wymagania standardowych zastosowań przemysłowych. Model ten zwraca uwagę optymalnym stosunkiem ceny do jakości, zapewniając użytkownikom wygodną oraz bezpieczną eksploatację w różnych warunkach środowiskowych.

Czujnik fotoelektryczny E3F1-DP21 OMS

E3F1-DP21 OMS jest czujnikiem należącym do serii E3F1, który podobnie jak inne produkty z tej linii zapewnia łatwą integrację z maszynami. Model ten wyróżnia się solidną i zwartą obudową, a obecność doskonale widocznej diody LED znacząco ułatwia przeprowadzanie wydajnego osiowania. 
Napięcie zasilające czujnik wynosi 10...30 V DC. Zasięg wykrywanie wynosi 100 mm. Posiada on dwa tryby pracy DARK-ON, LIGHT-ON. Czas rekcji czujnika to 0.5 ms. Jego korpus stworzony jest z materiału ABS. Posiada on także klasę szczelności IP66 Czujnik działa w sposób odbiciowy.

Parametry techniczne E3F1-DP21 OMS

Dzięki poniższym parametrom technicznym jeszcze lepiej poznasz urządzenie E3F1-DP21 OMS, w razie dodatkowych pytań możesz się skontaktować z naszymi specjalistami.

Napięcie zasilania
10...30 V DC
Sposób działania 
odbiciowy
Temperatura pracy
-25...55°C
Ilość pinów
4
Czas reakcji
<0,5 ms
Klasa szczelności
IP66
Konfiguracja wyjścia
PNP
Typ czujnika 
fotoelektryczny
Zasięg wykrywania
100 mm
Materiał korpusu
ABS

Zasada działania

Oferowany przez Magsteron czujnik optyczny jest niezwykle istotnym elementem automatyki przemysłowej. Jego działanie opiera się na zasadzie przerwania strumienia światła, które wysyłane jest z czujnika oraz odbijane z powrotem od reflektora. Czujniki optyczne wykorzystują do pracy zarówno światło widzialne, jak i niewidzialne, pochodzące ze źródeł półprzewodnikowych. W obudowie oferowanego modelu znajduje się nadajnik oraz odbiornik. Po przerwaniu strumieniu światła odbitego przez obiekt, następuje zmiana sygnału wyjściowego.

Zastosowanie

Czujnik marki Omron oferowany przez sklep internetowy Magsteron znajduje szerokie zastosowanie w wielu rozwiązaniach przemysłowych. Model ten umożliwia określenia poziomu materiałów sypkich i cieczy, a także ułatwia kontrolowanie położenia części ruchomych maszyn czy też identyfikację obiektów obecnych w zasięgu jego działania - np. przesuwających się taśm transportowych. 


Specyfikacja

Kategoria
product_type 131, 186, 209
Zapytaj o produkt
i uzyskaj rabat

Podane ceny nie sa ostateczne

Adres e-mail
sklep@magsteron.pl
Numer telefonu:
+48 (71) 719 90 18
Napisz do nas

Wypełnij formularz

  • OMRON Marka: OMRON
  • Kod produktu: E3F1-DP21 OMS
  • Dostępność:
Netto: 189,00 PLN

Brutto: 232,47 PLN

Katalogi
E3F1_Datasheet.pdf

Zapytaj o produkt i uzyskaj rabat

Zapytanie o produkt