Falowniki Mitsubishi – wybierz odpowiedni model!

Falowniki Mitsubishi – wybierz odpowiedni model!

21.05.2019 24903

Falowniki Mitsubishi to jedne z najlepszych dostępnych na rynku modeli przemienników częstotliwości. Napędy wyposażone w te komponenty należą do niezwykle istotnych elementów systemów automatyki przemysłowej, a umożliwiana przez nie zamiana prądu stałego w prąd zmienny o regulowanej częstotliwości pozwala na kontrolę momentu obrotowego, czyli na zwiększanie lub zmniejszanie szybkości pracy na przykład silnika elektrycznego. Poniżej przedstawiamy modele przemienników, które znajdziesz w ofercie firmy Magsteron, wraz z krótką charakterystyką.

Falownik Mitsubishi jako niezbędny element systemu automatyki

Falowniki Mitsubishi to niezbędny element systemu automatyki wielu urządzeń wyposażonych w silnik. Dlaczego? To proste. Każdy z nas wie, że silnik każdej maszyny musi przede wszystkim pracować wydajnie. Aby było to możliwe, prędkość jednostki napędowej powinna być dobrze dopasowana do wymogów konkretnego procesu. W tym właśnie celu stosuje się przemienniki częstotliwości. Urządzenia te zamieniają zasilany prąd stały na prąd przemienny o regulowanej częstotliwości wyjściowej. Dzięki temu stosując modulację szerokości impulsów, razem z modyfikacją częstotliwości można regulować wartość napięcia wyjściowego. 

Na szczególną uwagę zasługują oferowane przez nas produkty doświadczonej marki Mitsubishi. W katalogu tego uznanego producenta znajdziesz zaawansowane technologicznie i wielofunkcyjne, a zarazem nieskomplikowane w obsłudze modele. Urządzenia te stosowane są m.in. układach napędowych podajników, maszynach sortujących, taśmociągach, obrabiarkach, pakowarkach czy przewijarkach. Poszczególne modele sygnowane logo tej marki zaprojektowane zostały zgodnie z obowiązującymi normami i dyrektywami UE, czego dowodem jest obecność wszystkich niezbędnych certyfikatów oraz atestów na każdym z produktów.

Falowniki Mitsubishi d700, czyli modele 1- i 3-fazowe 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz między innymi nowoczesne falowniki Mitsubishi d700, pośród których na wyróżnienie zasługują wszystkie modele z serii FR-D720S (1-fazowe) oraz FR-D740 (3-fazowe). Urządzenia te idealnie nadają się do wykorzystania w nieskomplikowanych układach napędowych o ograniczonej dostępności wolnej przestrzeni. Przemienniki te należą do wyjątkowo łatwych w obsłudze, dzięki czemu można wykorzystać je nawet w najprostszych aplikacjach. Modele działające na algorytmach skalarnych znajdują zastosowanie w aplikacjach, które wymagają dużej precyzji w regulacji prędkości. Urządzenia z algorytmem wektorowym pozwalają natomiast na zwiększenie kontroli prędkości obrotowej.

Falownik Mitsubishi D700

Modele 1-fazowe

Modele zasilane 1-fazowo są przystosowane do pracy z silnikami 1-fazowymi i są dostępne w zakresach mocy od 0,1 kW do 2,2 kW. Sprawdźmy, czym charakteryzują się poszczególne produkty dostępne w ofercie firmy Magsteron. 

FR-D720S-008SC-EC

Do zalet modelu FR-D720S-008SC-EC należy kompaktowa budowa oraz intuicyjność obsługi. W przypadku mniej złożonych aplikacji z powodzeniem sprawdzą się tu domyślne parametry przemiennika. Dla bardziej wymagających istnieje też możliwość samodzielnej konfiguracji za pomocą panelu operacyjnego. Urządzenie dysponuje zintegrowanym interfejsem RS485 oraz układem hamującym.

FR-D720S-014SC-EC

FR-D720S-014SC-EC to urządzenie wyposażone w regulator PID i oferujące sterowanie wektorowe. Do zalet falownika należy wyświetlacz 4-cyfrowy, wskazujący aktualne parametry pracy. Przemiennik ten dysponuje tez funkcjonalnymi diodami, które prezentują określone tryby pracy przetwornicy - zewnętrzny, sterowania, komunikacji lub mieszany. Panel sterujący pozwala na wprowadzenie ustawień rozszerzonych oraz indywidualnych, dzięki którym realizować można zadania ponadpodstawowe.

FR-D720S-025SC-EC

FR-D720S-008SC-EC dysponuje wejściami i wyjściami zarówno analogowymi, jak i cyfrowymi. Oferuje częstotliwość taktowania w zakresie od 0,7 do 14,5 kHz i posiada własny tranzystor hamujący. Model ten wyposażony został również w komunikacyjny interfejs RS485, w pełni zintegrowany z przemiennikiem. Do zalet urządzenia należą liczne funkcje zabezpieczające oraz intuicyjny system alarmowy.

FR-D720S-042SC-EC

FR-D720S-042SC-EC został wyposażony wyświetlacz LED, który pozwala na odczyt informacji o trybach pracy oraz komunikatach alarmowych. Model ten cechuje zdolność do przeciążenia o 200 proc. przez 0,5 s. W przypadku awarii zasilania restart następuje samoczynnie.

FR-D720S-070SC-EC

FR-D720S-070SC-EC posiada aktywny system chłodzenia z wymuszoną wentylacją i może z powodzeniem pracować w temperaturze od 10°C do nawet 40°C. Model ten jest urządzeniem o stopniu ochrony IP 20. Intuicyjny panel sterowania pozwala na błyskawiczną zmianę parametrów pracy czy przejście z trybu podstawowego w wariant rozszerzony.

FR-D720S-100SC-EC

FR-D720S-100SC-EC wyposażony został w przyjazny interfejs, a także w sygnalizujący tryb pracy wyświetlacz LED. Model ten zasilany jest napięciem 230 V i może współpracować z jednostkami o mocy znamionowej maksymalnie 2,2 kW. Urządzenie wyposażono też w zaimplementowany system wymuszonego chłodzenia, a także w liczne funkcje zabezpieczające, które chronią urządzenie przed uszkodzeniem. Do regulacji częstotliwości służy wbudowany potencjometr.

Modele 3-fazowe

Modele zasilane 3-fazowo są przystosowane do pracy z silnikami 3-fazowymi i są dostępne w zakresach mocy od 0,4 kW do 7,5 kW. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę modeli oferowanych przez Magsteron. 

FR-D740-012SC-EC i FR-D740-022SC-EC

FR-D740-012SC-EC i FR-D740-022SC-EC to urządzenia 3-fazowe o wielu innowacyjnych funkcjach. Dzięki zredukowaniu okablowania do minimum można je szybko zainstalować i zapewnić stabilną pracę. W przypadku zaniku napięcia, urządzenia należące do tej serii ulegają automatycznemu restartowi. Do zalet należy też wbudowany filtr EMC oraz regulator PID.

FR-D740-036SC-EC

FR-D740-036SC-EC cechuje się wyjątkowością instalacji oraz konfiguracji. Urządzenie może działać w oparciu o ustawienia domyślne lub skonfigurowane przez użytkownika w trybie rozszerzonym. Ręcznie zwiększyć można również moment obrotowy.

FR-D740-050SC-EC

FR-D740-050SC-EC powala na wprowadzanie parametrów w niezwykle intuicyjny sposób za pomocą wygodnego panelu sterowania. W przypadku utraty napięcia także to urządzenie dokonuje samoczynnego restartu.

FR-D740-080SC-EC

FR-D740-080SC-EC to ultra-kompaktowy falownik 3-fazowy zaprojektowany z myślą o nieskomplikowanych układach napięciowych. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pośrednictwem bezczujnikowego trybu wektorowego.

FR-D740-120SC-EC

Ręczne ustawienie wartości częstotliwości w modelu FR-D740-120SC-EC odbywa się za pomocą potencjometru. W przemienniku zamontowany został system chłodzenia z wymuszoną wentylacją. Urządzenie zabezpiecza też silnik przed przegrzaniem. Funkcja OEC pozwala na optymalizację zużycia prądu, co zmniejsza zapotrzebowanie na energię.

FR-D740-160SC-EC

FR-D740-160SC-EC to 3-fazowy model należący do rodziny "Mikro". Urządzenie łączy w sobie kompaktowe wymiary z optymalną wydajnością. Model ten może współpracować z silnikami o mocy znamionowej maksymalnie 7,5 kW. Przemiennik wyposażony został w elektronicznie zintegrowane zabezpieczenie silnika, które monitoruje najważniejsze parametry.

Falowniki Mitsubishi w Magsteron

Wysoki poziom zaawansowania technologicznego, w połączeniu z atrakcyjną ceną falowników powoduje, że urządzenia znacząco usprawniają wydajność systemów automatyki przemysłowej. Ich stosowanie pozwala tez na poprawę wyników finansowych i zapewnia maksymalną wygodę użytkowania. Modele firmy Mitsubishi są zgodne z powszechnymi standardami i oferują szereg udogodnień - takich jak chociażby kompaktowa forma czy zintegrowany panel sterujący. Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu Magsteron, gdzie znajdziesz bogatą ofertę przemienników jedno- i trójfazowych renomowanych producentów w naprawdę korzystnych cenach!