HMI IPC477C

HMI IPC477C

02.04.2023 40

HMI IPC477C to nowoczesny komputer panelowy firmy Siemens, który łączy w sobie cechy panelu operatorskiego oraz komputera PC. Urządzenie to należy do systemu automatyki SIMATIC i odznacza się niewielkimi gabarytami, co pozwala na wykorzystanie go w wielu środowiskach. Do jego zalet należy zaawansowana specyfikacja techniczna, włącznie z wydajnym procesorem oraz pojemną pamięcią. Nie bez znaczenia pozostaje wysoka wytrzymałość oraz kompleksowe zastosowanie.

Czym się wyróżnia komputer panelowy HMI IPC477C?

HMI IPC477C to urządzenie, które jest oferowane przez nasz sklep internetowy Magsteron w wielu wersjach produktowych. Produkt ten zastąpił wcześniejszy panel PC477B, jednak pozostaje z nim całkowicie kompatybilny. W porównaniu ze starszą wersją, oferowany model odznacza się podwyższoną wydajnością w zakresie wymagających zadań dotyczących wizualizacji, sterowania i obliczeń. Ze względu na zgodność montażową oraz minimalne zmiany w konfiguracji, migracja z poprzedniego produktu jest szybka i łatwa.

Zaawansowana specyfikacja techniczna

W zależności od modelu, panel ten może dysponować procesorem Intel Celeron M 1,2 GHz, Intel Core 2 Solo 1,2 GHz lub Intel Core 2 Duo 1,2 Hz. Urządzenia z tej serii występują w wersjach z pamięcią RAM DDR3 o pojemności 1, 2 lub 4 GB. Panele obsługują pamięć masową z maksymalnie trzema nośnikami, w tym dwiema kartami przemysłowymi CF o pojemności 2,4 lub 8 GB oraz jednym dyskiem twardym SSD o pojemności minimum 32 GB. Oferowane przez nas komputery panelowe marki Siemens bazują na systemie operacyjnym Windows w odpowiedniej wersji, co przekłada się na szeroki zakres zastosowań. Urządzenia te cechują się zarazem niewielką głębokością montażową, która zależnie od modelu wynosi zaledwie około 61-68 mm. Modele należące do tej rodziny występują również w odsłonie IPC477C PRO z obudową o stopniu ochrony IP65.

Nowoczesna konstrukcja

Komputery panelowe z tej serii odznaczają się nowoczesną konstrukcją. Ich fronty mogą być wyposażone w ekran dotykowy o przekątnej 12, 16 lub 19 cali bądź też przyciskowy 12 i 15 cali. Jednostki operacyjne PRO są natomiast dostępne w wersjach z ekranem dotykowym 15 i 19 cali. W zależności od przekątnej wyświetlacza w technologii TFT, rozdzielczość może wynosić 800 x 600, 1024 x 768 lub 1024 x 1280 pikseli. Modele przyciskowe dysponują klawiaturą membranową z klawiszami numerycznymi, alfanumerycznymi i sterującymi, a także przyciskami kursora. Do praktycznych funkcji należy możliwość programowego ściemniania podświetlenia. Ze względu na wysoki kontrast wyświetlacza, czytelność pozostaje wysoka nawet pod różnymi kątami widzenia oraz w zmiennych warunkach oświetleniowych. Fronty urządzeń są gładkie oraz odporne na zabrudzenia, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w środowiskach przemysłowych. Urządzenia z tej serii zachowują wysoką niezawodność pracy nawet przy silnych wibracjach czy obciążeniach udarowych. Ze względu na wbudowane funkcje do autodiagnostyki, jako operator masz pewność szybkiego wykrywania błędów i zminimalizowania przestojów w pracy.

Dlaczego warto wybrać komputer panelowy SIMATIC HMI IPC477C?

SIMATIC HMI IPC477C to urządzenie bardzo elastyczne, ze względu na dostępność wielu standardowych i dodatkowych interfejsów. Panele z tej serii dysponują wejściami USB do szybkiego i łatwego podłączania opcjonalnych komponentów sprzętowych. Ze względu na obecność zintegrowanych interfejsów PROFIBUS DP/MPI lub PROFINET oraz 2 wbudowanych interfejsów Ethernet, urządzenia możesz łatwo zintegrować na poziomie magistrali komunikacyjnej. Z zewnątrz dostępne jest również jedno gniazdo na kartę CompactFlash. W naszym sklepie oferujemy też sterowniki PLC tej firmy z wielu serii.

Wysoka kompatybilność

Urządzenia z tej serii charakteryzują się wysoką kompatybilnością przemysłową, dzięki czemu mogą realizować wiele wymagających zadań w zakresie automatyki opartej na komputerach PC i panelach HMI. Poszczególne modele pozbawione są elementów ruchomych, takich jak wentylatory. Ich konstrukcja jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu z powodzeniem znosi nawet najcięższe naprężenia mechaniczne. Do zalet należy również możliwość bateryjnego podtrzymywania pracy. Komputery panelowe z tej serii występują też w wersjach do zabudowy oraz wariantach z ramieniem nośnym, co znacząco zwiększa możliwości dostosowania ich do indywidualnych potrzeb zakładu.

Szerokie zastosowanie

Komputery panelowe z tej serii mogą pracować w różnych warunkach środowiskowych, jednak przeznaczone są do eksploatacji wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych. Urządzenia te należy też chronić przed nadmiernie wysoką temperaturą, wilgocią oraz kurzem, a także bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych. Oferowane przez nas komputery panelowe mogą być instalowane w różnych pozycjach montażowych, a także są kompatybilne z wieloma urządzeniami peryferyjnymi. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z asortymentem sklepu Magsteron.