Kabel Siemens LOGO!

Kabel Siemens LOGO!

07.01.2024 105

Kabel Siemens LOGO! to praktyczne akcesorium dedykowane programowalnym sterownikom logicznym z tej popularnej serii. Produkt ten zapewnia efektywną i szybką transmisję danych z komputera osobistego do jednostki centralnej CPU i odwrotnie. Zależnie od konstrukcji kabla, połączenie może się odbywać przez interfejs RS-232 lub port USB. Jego zastosowanie ogranicza konieczność używania specjalistycznych przewodów w procesie wgrywania programu z PLC na PC lub odwrotnie.

Czym wyróżnia się kabel Siemens LOGO! o numerze katalogowym 6ED1057-1AA00-0BA0?

Kabel Siemens LOGO! możesz szybko i łatwo zamówić w naszym sklepie internetowym Magsteron, gdzie oferujemy to akcesorium pod numerem katalogowym 6ED1057-1AA00-0BA0. Dostępny model jest przystosowany do realizacji połączeń przez RS-232 i charakteryzuje się długością 2,5 m, a jego waga to około 186 g. Niezbędny interfejs komunikacyjny znajduje się na wyposażeniu każdej jednostki centralnej LOGO!, co zapewnia bezproblemowe nawiązanie połączenia z komputerem PC.

Możliwości i funkcje

Produkt dostępny w asortymencie naszego sklepu internetowego odznacza się długością 2,5 m, co z powodzeniem sprawdza się w przypadku większości standardowych zastosowań. Oferowany model pozwala na bezproblemowe wgrywanie programów o różnym stopniu zaawansowania, ponieważ sam sterownik LOGO! opiera się na złożonych aplikacjach tworzonych w ramach trybu blokowego czy drabinkowego. Wysoka funkcjonalność tego akcesorium jest w dużej mierze zapewniana przez szybki transfer danych z komputera na PLC i odwrotnie. W praktyce proponowany przez nas produkt jest nieocenionym i wyjątkowo przydatnym elementem wyposażenia, który z powodzeniem możesz zintegrować w układzie sterowania na bazie produktów marki Siemens. W naszej ofercie znajdziesz m.in. sterowniki PLC z serii S7-200, S7-1200 czy S7-1500, panele HMI, styczniki, zasilacze, softstarty i wyłączniki silnikowe tego cenionego producenta.

Korzyści

Kabel PC dostępny w naszym sklepie internetowym jest przystosowany do bezpośredniego przetransferowania danych programu sterownika LOGO!, który został opracowany na komputerze za pomocą dedykowanego środowiska inżynieryjnego LOGO! Soft Comfort. Platforma ta zapewnia wygodną pracę w trybie pojedynczym lub sieciowym, a także posiada wiele praktycznych funkcji, włącznie z możliwością przenoszenia i upuszczania obiektów poprzez obsługę drag&drop. Trudności nie sprawia również zgrywanie opracowanego programu sterownika z samej jednostki centralnej LOGO! na komputer osobisty, ponieważ w obu zastosowaniach proponowane akcesorium spełnia dokładnie taką samą funkcję. W naszej ofercie dostępne są także inne dodatkowe elementy oraz urządzenia znajdujące zastosowanie w branży automatyki przemysłowej, np. czujniki, przekaźniki, serwowzmacniacze, liczniki czy zadajniki.

Jak podłączyć kabel Siemens LOGO!?

Kabel Siemens LOGO! jest produktem wyjątkowo prostym w obsłudze, dzięki czemu proces integracji komputera ze sterownikiem przebiega szybko i łatwo. Na początek należy zdjąć zatyczkę lub moduł z urządzenia LOGO!, a następnie podłączyć produkt do wolnego gniazda. Drugi koniec kabla należy podłączyć do portu szeregowego PC lub USB, zależnie od wybranej wersji. Jeżeli komputer jest wyposażony wyłącznie w drugi z tych interfejsów, wciąż istnieje możliwość zastosowania wariantu RS-232. W takim przypadku należy zastosować specjalny konwerter i podłączyć do niego akcesorium.

Praca w trybie LOGO! PC

Przy zastosowaniu kabla PC należy pamiętać o zapewnieniu zgodności między wybranym modelem sterownika a posiadaną wersją systemu operacyjnego Windows. Istotną kwestią pozostaje postępowanie zgodnie z instrukcją, która wyświetla się na ekranie podczas instalacji PLC. Aby przełączyć sterownik do trybu LOGO! PC, należy wybrać odpowiednie polecenie na komputerze oraz je potwierdzić. W trybie tym możliwy jest odczyt i zapis programu użytkowego, a także zmiana czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Na etapie transmisji danych następuje wyświetlanie informacji. Modele LOGO! starsze od 0BA3 i pozbawione wyświetlacza automatycznie przełączają się na tryb LOGO! PC. W takim przypadku należy jedynie wyłączyć zasilanie sterownika i zdjąć zatyczkę lub moduł programu, a następnie podłączyć przewód i włączyć zasilanie.

Przesyłanie danych

Po zakończeniu przesyłania danych, połączenie komputera z LOGO! wyłącza się automatycznie. W przypadku obsługi programów utworzonych w LOGO! Soft Comfort i zabezpieczonych hasłem, aplikacja i niezbędny plik uwierzytelniający są bezpośrednio pobierane do sterownika. Aby przesłać program chroniony hasłem utworzony w samym PLC, konieczne jest podanie prawidłowego hasła w LOGO! Soft Comfort. Przewód bardzo dobrze sprawdza się w wielu zastosowaniach, włącznie z obsługą systemów bezpieczeństwa, centralnego ogrzewania czy układów chłodniczych. Za jego pomocą można usprawnić zarządzanie wyposażeniem w regularnych odstępach czasu bądź też uruchamiać maszyny jedynie przy zwiększonym zapotrzebowaniu. Zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszymi specjalistami, zadawania pytań, a także sprawdzenia aktualnej oferty naszego sklepu.