LOGO! 230RC

LOGO! 230RC

08.02.2024 55

LOGO! 230RC to funkcjonalny sterownik logiczny PLC firmy Siemens, który na szeroką skalę jest wykorzystywany w procesach automatyki na potrzeby przemysłu. Modele z tym oznaczeniem odnoszą się do klasy napięciowej 230 V. Urządzenia z tej serii efektywnie sprawdzają się w wielu procesach sterowniczych, a także mogą skutecznie współpracować z licznymi akcesoriami opcjonalnymi i dodatkowymi rozszerzeniami.

Dlaczego warto wybrać sterownik Siemens LOGO! 230RC?

Siemens LOGO! 230RC to jeden z modułów logicznych tej marki, które oferujemy w asortymencie naszego sklepu Magsteron. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli jednostek CPU o kompaktowej konstrukcji. Z powodzeniem sprawdzają się one zarówno w strefach przemysłowych, jak i instalacjach domowych. Ich uniwersalność wynika z prostoty obsługi, realizowanej bez użycia zewnętrznych programatorów. Dużą zaletą pozostaje możliwość zapisu programu PLC i kluczowych danych w pamięci nieulotnej. Proponujemy także liczne sterowniki tego producenta z serii S7-200, S7-1200, S7-300, S7-400 czy S7-1500.

Prostota obsługi i parametryzacji

System sterujący LOGO! jest wyjątkowo zaawansowany, a przy tym łatwy w użytkowaniu i konfiguracji. Z funkcjonalności modeli w tej klasie napięciowej mogą z powodzeniem korzystać nawet pracownicy, którzy nie przeszli specjalistycznego szkolenia w zakresie obsługi układów elektrycznych. Praktyczne możliwości tych sterowników spełniają przy tym wymagania bardziej zaawansowanych użytkowników. Modele z identyfikatorem 230RC można skonfigurować pod kątem obsługi sieci Ethernet, co ułatwia zarządzanie danymi rozproszonymi. Jednostka centralna posiada też zintegrowany serwer sieciowy, a opcjonalny moduł GPS/GSM zapewnia wygodną komunikację w sieci komórkowej i poszerza zakres zastosowań PLC LOGO!. Z jednostką centralną współpracują zewnętrzne moduły pamięci, które mogą opcjonalnie posłużyć do kopiowania aplikacji. Rozwiązanie to chroni przed niepowołanym powielaniem danych i skutecznie je zabezpiecza przed modyfikacją.

Efektywne programowanie

Platformą przeznaczoną do programowania oferowanych przez nas modułów logicznych firmy Siemens jest LOGO! Soft Comfort w dopasowanej edycji. Środowisko to posiada konstrukcję zbliżoną do TIA Portal, czyli systemu integrującego narzędzia do obsługi sterowników SIMATIC S7. Podczas pracy możesz korzystać z kilkudziesięciu funkcjonalności o konkretnych zastosowaniach. Soft Comfort posiada specjalne rozwiązania do kreowania, edycji i ochrony aplikacji. Zintegrowane bloki funkcyjne są przystosowane do dowolnego łączenia, a także zapisu i odczytu projektów. Narzędzie pozwala jednocześnie na opracowywanie dokumentacji podwykonawczych. Na uwagę zasługują też funkcje symulacyjne, przeznaczone do oceny prawidłowości tworzonych programów bez konieczności podłączania fizycznej jednostki CPU. W Soft Comfort możesz programować zarówno poprzez tryb pojedynczy, jak i w sposób rozproszony. Do obsługi bloków służy kursor myszy, co zapewnia szybki wgląd w widok sieci i ułatwia konfigurację. Do praktycznych rozwiązań należy też funkcja przeciągania i upuszczania (drag&drop), która pozwala na przeciąganie i upuszczanie elementów programowych.

Jakie możliwości oferuje sterownik Siemens LOGO! 230RC w wersji 6ED1052-1FB00-0BA6?

6ED1052-1FB00-0BA6 to numer katalogowy, pod którym możesz zamówić w sklepie Magsteron sterownik logiczny Siemens LOGO! 230RC. Urządzenie to oferujemy w wersji z wyświetlaczem i klawiaturą, a także zestawem funkcjonalnych 8 wejść binarnych i 4 wyjść przekaźnikowych. Proponowany model otrzymał też pamięć na 200 bloków. Modułowa konstrukcja sprawia, że sterownik możesz bez problemów rozbudować o zróżnicowane moduły rozszerzające i specjalne akcesoria. W naszym asortymencie dostępne są także inne komponenty automatyki przemysłowej, m.in. falowniki, serwowzmacniacze, zasilacze, czujniki, przekaźniki, złącza, konwertery czy zadajniki.

Specyfikacja techniczna

Urządzenie w tej klasie napięciowej może działać pod zasilaniem o wartości znamionowej 115 V AC/DC lub 230 V AC/DC, a dopuszczalny zakres sięga od 115 do 230 V AC/DC przy częstotliwości liniowej 47-63 Hz. Oferowany sterownik logiczny możesz zamontować na dedykowanej szynie DIN 35 mm, gdzie zajmuje szerokość łącznie 4 jednostek dystansowych. Urządzenie posiada zintegrowany zegar czasu rzeczywistego, którego rezerwa sięga 80 h. Model ten nie dysponuje ochroną przeciwzwarciową, w związku z czym producent zaleca zastosowanie zewnętrznego bezpiecznika. Oferowany produkt otrzymał wyjścia przekaźnikowe z funkcją przełączania styków do 10 A przy obciążeniu rezystancyjnym, a także do 3 A w przypadku obciążenia indukcyjnego.

Parametry i dane

Oferowany model opracowano zgodnie z wytycznymi normy EN 55 011. Urządzenie odpowiada też klasie granicznej B w zakresie emisji zakłóceń radiowych, przez co może być eksploatowane w strefach mieszkalnych. Sterownik posiada obudowę o stopniu ochrony IP20 zgodnie z EN 60529. O wysokiej jakości produktu świadczą liczne aprobaty, atesty i certyfikaty, w tym CSA, UL, CE, FM czy dopuszczenia morskie. LOGO! w tej wersji może pracować w otoczeniu o temperaturze z zakresu od 0 do +55 stopni Celsjusza. Dużą zaletą oferowanego modelu są kompaktowe wymiary, które wynoszą 72 mm szerokości, 55 mm głębokości i 90 mm wysokości. Zapraszamy do sprawdzenia kategorii sterowników PLC w naszym sklepie i zachęcamy do kontaktu.