Micromaster 4

Micromaster 4

04.08.2023 42

Micromaster 4 to ceniony w branży automatyki przemysłowej przemiennik częstotliwości, który został zaprojektowany i wyprodukowany przez markę Siemens. Falowniki z tej serii odznaczają się budową modułową, co zapewnia wiele korzyści. Urządzenia mogą być dzięki temu łatwo dostosowane pod względem parametrów do wymagań stanowisk w zakładzie, a ponadto umożliwiają kompleksową rozbudowę o dodatkowe produkty. Przemienniki te są przystosowane do obsługi wektorowego sterowania bezczujnikowego.

Czym jest moduł PROFIBUS 6SE6400-1PB00-0AA0 dla falownika Siemens Micromaster 4?

6SE6400-1PB00-0AA0 to numer katalogowy produktu rozszerzającego dla przemienników częstotliwości Siemens Micromaster 4, który możesz zamówić w naszym sklepie Magsteron. Oferowany przez nas komponent spełnia w systemie falownika funkcję modułu PROFIBUS przeznaczonego do realizacji połączeń w tej popularnej sieci. Urządzenie to pozwala na efektywne skomunikowanie przemiennika z wieloma urządzeniami wchodzącymi w skład układu automatyki. Zastosowanie tego modułu wymaga użycia dedykowanego wtyku typu MM4 FX/GX, który służy do zapewnienia właściwego połączenia elektrycznego i mechanicznego z falownikiem. W naszym sklepie oferujemy również inne urządzenia od cenionych producentów, m.in. styczniki i wyłączniki, zasilacze, złącza, czujniki czy panele HMI.

Funkcje i możliwości

Moduł PROFIBUS dla falowników Siemens z tej serii znacząco rozbudowuje standardowe funkcje przemiennika częstotliwości. Za jego pomocą możesz szybko i sprawnie przeprowadzić komunikację urządzenia z innymi komponentami systemu, wykorzystując do tego celu sieć PROFIBUS. Moduł przydaje się zwłaszcza na etapie realizacji procesów związanych z wymianą danych między wybranymi elementami układu automatyki, a także zapewnia spore możliwości monitorowania pracy przemiennika częstotliwości w lokalizacji centralnej. Dużą zaletą tego produktu rozszerzającego jest jego spora elastyczność montażowa, która pozwala na przeprowadzenie szybkiej i intuicyjnej instalacji przy jednoczesnym ograniczeniu potrzebnego okablowania. Urządzenie osiąga szybkość transmisji danych do maksymalnie 12 Mb/s.

Specyfikacja i dane

Moduł PROFIBUS dedykowany przemiennikom częstotliwości Siemens charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, które sięgają 73 mm szerokości, 161 mm wysokości i 43,5 mm głębokości. Urządzenie jest też przystosowane pracy w szerokim zakresie temperatury otoczenia, wynoszącej od -10 do +50 stopni Celsjusza. Komponent ten możesz też bez przeszkód magazynować i transportować w temperaturze od -25 do +70 stopni Celsjusza. Moduł odznacza się wytrzymałością na względną wilgotność do 85% podczas pracy oraz do 95% na etapie przechowywania i transportu. Produkt jest zasilany napięciem 6,5 V z natężeniem 300 mA bezpośrednio z falownika bądź też przez 24 V DC z maksymalnym natężeniem 350 mA z zewnętrznego źródła. Firma Siemens zaleca w tym celu zastosowanie zasilacza regulowanego. Poziom napięcia wyjściowego sięga 5 V przy maksymalnym natężeniu 100 mA, co umożliwia zasilanie magistrali interfejsu szeregowego.

Jakie zastosowanie mają panele BOP i AOP o numerach 6SE6400-0BP00-0AA0, 6SE6400-0BP00-0AA1 i 6SE6400-0AP00-0AA1 dla falownika Micromaster 4?

6SE6400-0BP00-0AA0 i 6SE6400-0BP00-0AA1 to podstawowe panele obsługi BOP dedykowane falownikom Micromaster 4, natomiast 6SE6400-0AP00-0AA1 jest zaawansowanym panelem obsługi AOP dla przemienników z tej serii. Urządzenia te spełniają funkcję specjalnych interfejsów, które ułatwiają konfigurację i parametryzację. Za ich pomocą możesz też realizować różne polecenia w zakresie sterowania. Pierwszy z wymienionych paneli BOP został wycofany przez producenta, a jego bezpośrednim następcą jest drugi w kolejności wariant.

Podstawowy i zaawansowany panel obsługi

Oferowany przez nas podstawowy panel obsługi BOP doskonale sprawdza się na etapie wstępnej parametryzacji falownika Micromaster, a także ułatwia wdrażanie podstawowych operacji na etapie sterowania prędkością silnika czy zadawania poleceń rozpoczęcia i zatrzymania pracy. Jego zastosowanie jest pomocne również w procesie tworzenia kopii zapasowych danych czy przywracania przemiennika do ustawień fabrycznych, co ma znaczenie w razie awarii. Zaawansowany panel obsługi AOP posiada bogatszy zakres możliwości. Na jego wyposażeniu znajduje się zintegrowana diagnostyka czy zestaw funkcji komunikacyjnych. Urządzenie to znacząco wspiera wydajność i niezawodność systemu Micromaster.

Parametry techniczne

Oba oferowane przez nas panele dysponują monochromatycznym wyświetlaczem LCD, który prezentuje dane i wartości parametrów, informacje o stanie pracy czy komunikaty o błędach. Wymiary produktów to 80 mm szerokości, 71 mm wysokości i 16 mm głębokości przy wadze około 0,30 kg. Panele mogą pracować w temperaturze roboczej od -10 do +50 stopni Celsjusza oraz otrzymały liczne certyfikaty, takie jak UL, CE czy C-Tick. Zachęcamy do składania zamówień w naszym sklepie, a także do kontaktu i zadawania pytań na temat poszczególnych produktów.