Omron G2RV

Omron G2RV

09.07.2023 41

Omron G2RV to seria testowych przekaźników elektromechanicznych o nowoczesnej konstrukcji, które są wyposażone w blokadę. Przełączniki te charakteryzują się dużymi złączami wtykowymi, co zapewnia niezawodne połączenie. Na wyposażeniu znajdują się też wskaźnik stanu LED oraz wejścia z pozłacanymi stykami, a przezroczysta obudowa zapewnia łatwą kontrolę stanu styków. Wąska konstrukcja sprzyja oszczędności miejsca, natomiast wciskane zaciski ułatwiają okablowanie.

Do czego służą przekaźniki przemysłowe Omron G2RV?

Omron G2RV to przełączniki interfejsowe z blokadą, które w licznych wersjach oferuje nasz sklep internetowy Magsteron. Ich szerokość wynosi zaledwie 6 mm, co sprawia, że są one najcieńszymi przekaźnikami dostępnymi na rynku automatyki. Urządzenia te posiadają pokrywę ochronną, której zamknięcie utrzymuje normalną pozycję produktu. Po jej otwarciu można odblokować przełącznik testowy i ustawić go w pozycji roboczej, a następnie ponownie zamknąć pokrywę i w ten sposób zabezpieczyć przed niepożądanym uruchomieniem. Urządzenia z tej serii znajdują zastosowanie przede wszystkim w ocenie sprawności obwodów sekwencyjnych, a także różnych komponentów automatyki.

Kompleksowe zastosowanie

Interfejsowe przekaźniki przemysłowe Omron są na szeroką skalę wykorzystywane w różnych układach sterowania i automatyki energetycznej, a także napędach elektrycznych czy sygnalizacyjnych. Za ich pomocą możesz szybko i sprawnie przełączać obciążenia mocy z wysokim napięciem, nie wywołując przy tym wysokiego zużycia energii. Z tego względu użycie przekaźnika testowego ma szczególne znaczenie dla utrzymania ergonomii całego systemu, a tym samym bezpiecznej i ekonomicznej pracy zautomatyzowanych instalacji. W naszej ofercie znajdziesz też wiele innych przydatnych komponentów automatyki, włącznie ze stycznikami, wyłącznikami, falownikami czy czujnikami o kompleksowym zastosowaniu w branży przemysłowej.

Zalety i korzyści

Ze względu na zmniejszone gabaryty w stosunku do konwencjonalnych produktów, oferowane przez nas przekaźniki tego producenta przyczyniają się do zmniejszenia przestrzeni zajmowanej przez komponenty sterujące. Zastosowanie technologii bloków zaciskowych push-in-plus redukuje okablowanie o nawet 60%, a także ułatwia pracę z poskręcanymi przewodami. Przełączniki z tej serii są zgodne technologicznie z modelami półprzewodnikowymi G3RV, które posiadają podobne zalety oraz zbliżoną konstrukcję. Temperatura pracy odpowiednia dla pracy tych modeli utrzymuje się w zakresie od -40 do +55 stopni Celsjusza kondensacji, podczas gdy dopuszczalna wilgotność w środowisku roboczym może sięgać od 5 do 85%.

Bezpieczeństwo pracy

Oferowane przez nas przełączniki elektromechaniczne posiadają liczne zabezpieczenia. Elementy wewnętrzne są chronione przed uszkodzeniem, np. w wyniku pęknięcia obudowy, odkształcenia sprężyny dociskowej czy osłabienia jakości izolacji. Urządzenia dysponują też zabezpieczeniami przed zwarciami i zniszczeniami po stronie gniazda, a także niepożądanym kontaktem przewodów ze sprężyną, wzrostami temperatury czy iskrzeniem. Przełączniki testowe tej marki zawsze jednak powinny być prawidłowo przymocowane do szyny montażowej przed okablowaniem. Samo gniazdo nie powinno być naładowane podczas podłączania czy na etapie konserwacji. Urządzenie trzeba też chronić przed kontaktem z wodą, środkami czyszczącymi, rozpuszczalnikami czy chemikaliami zasadowymi, a także promieniowaniem ultrafioletowym prowadzącym do blaknięcia oznaczeń czy rdzewienia elementów. W naszej ofercie znajdują się również inne komponenty automatyki przemysłowej, m.in. konwertery, softstarty, zadajniki, panele PC, wyłączniki silnikowe i wiele innych.

Czym wyróżniają się przekaźniki Omron G2RV w wersjach G2RV-SR500 DC24 i G2RV-SR700 DC24?

G2RV-SR500 DC24 i G2RV-SR700 DC24 to oferowane w naszym sklepie internetowym przekaźniki interfejsowe Omron G2RV o napięciu sterowania cewki 24 V. Oba modele posiadają styki zgodne z konfiguracją SPDT, których rezystancja wynosi 100 mΩ. Ich obciążalność utrzymuje się na poziomie 6 A dla 250 V AC oraz 30 V DC, a maksymalny prąd pracy to 6 A przy dopuszczalnym napięciu przyłączanym 440 V AC oraz 125 V DC. Oba przekaźniki są przystosowane do montażu na szynie DIN, jednak różnią się rodzajem wyprowadzeń. Dla modelu SR500 są to zaciski sprężynowe z technologią push-in-plus ułatwiającą okablowanie, a dla modelu SR700 zaciski śrubowe z dedykowaną podstawką na wyposażeniu.

Parametry i dane

Oba dostępne w naszym sklepie modele przekaźników interfejsowych charakteryzują się czasem zadziałania 20 ms oraz czasem zwolnienia 40 ms. Trwałość mechaniczna w przypadku tych urządzeń sięga 5000000 cykli, a trwałość elektryczna to 50000 cykli. Szeroki zakres zastosowań przełączników wynika z ich kompaktowych wymiarów, które w obu wariantach wynoszą 6,2 mm x 88,8 mm x 78 mm przy wadze około 30 g. Styki urządzeń zostały wykonane z wysokiej jakości stopu srebra, co gwarantuje ich dużą wytrzymałość. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu, a także nawiązania z nami kontaktu oraz zadawania pytań.