PLC LOGO! 12/24RC

PLC LOGO! 12/24RC

11.02.2024 56

PLC LOGO! 12/24RC to innowacyjnie zaprojektowany moduł logiczny, który posiada wiele zintegrowanych funkcjonalności sterowniczych. Urządzenie firmy Siemens o takim oznaczeniu korzysta z napięcia zasilania 12/24 V DC. Na wyposażeniu znajduje się interfejs dla modułów rozszerzeń oraz zasilacz. Zależnie od wersji PLC może też dysponować portem kart pamięci, kart zasilania bateryjnego, kart SD lub kart mieszanych, a także interfejsem dla modułu wyświetlacza TD czy wejściem na kabel PC.

Jakie korzyści zapewnia PLC LOGO! 12/24RC?

PLC LOGO! 12/24RC jest jednym ze sterowników tej generacji dostępnych w sklepie Magsteron. Nasz sklep internetowy oferuje wiele urządzeń o standardowym zestawie funkcji. Modele LOGO! w tej klasie napięciowej z powodzeniem obsługują znaczniki analogowe i cyfrowe, opóźnione włączania i wyłączanie, przekaźniki impulsowe, klawisze ekranowe czy timery. Urządzenia są wyposażone w zestaw wyjść i wejść, a warianty oznaczone kodem 0BA7 mogą dodatkowo posiadać wbudowany zacisk PE dla uziemienia, interfejs komunikacyjny Ethernet oraz zintegrowane diody LED do wskazywania stanu pracy. W naszej ofercie dostępne są także inne komponenty znajdujące zastosowanie w branży automatyki przemysłowej, m.in. zadajniki, konwertery, liczniki, komputery przemysłowe, falowniki, panele HMI, styczniki, czujniki czy przekaźniki.

Możliwości wykorzystania

PLC LOGO! w tej odsłonie z powodzeniem nadają się do pracy w instalacjach domowych oraz przemysłowych. Sterowniki znajdują zastosowanie chociażby w obsłudze oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz budynków, układów klimatyzacyjnych, bram, pomp, markiz, żaluzji oraz innych sprzętów działających mechanicznie. Urządzenia w tej klasie napięciowej możesz wykorzystać też w bardziej wyspecjalizowanych systemach, takich jak oranżerie i szklarnie wymagające sprawnego przetwarzania sygnałów. Produkt o tej konfiguracji jest zarazem idealnym rozwiązaniem do obsługi procesów technologicznych i całych zespołów maszyn przemysłowych. Seria obejmuje modele bez ekranu i interfejsu operatorskiego, które bardzo dobrze sprawdzają się w towarzystwie niedużych urządzeń, szaf instalacyjnych czy skrzynek rozdzielczych.

Efektywna obsługa

Sterowniki LOGO! działają poprzez obsługę licznych modułów analogowych i cyfrowych, które różnią się ilością wejść i wyjść czy wartością napięcia. Poszczególne modele dysponują też wbudowanymi interfejsami konkretnego typu, a ponadto umożliwiają podłączanie dodatkowych modułów rozszerzeń. Na uwagę zasługuje chociażby wyświetlacz tekstowy LOGO! TD, który współpracuje z modelami począwszy od serii 0BA6. Jego podstawową funkcją jest zapewnienie dostępu do dodatkowego ekranu z klawiszami, przystosowanego do zaprogramowania jako wejścia w programie. Obsługa odbywa się za pomocą przycisków kursora, a także przycisków ESC i OK. Klawisze da się szybko zaprogramować, aby wykorzystać je do nawigacji w LOGO! TD. Ekran startowy można utworzyć w oprogramowaniu Soft Comfort i załadować go do modułu, aby efektywnie wyświetlać niezbędne dane po załączeniu napięcia zasilającego. W naszym sklepie dostępne są także sterowniki marki Siemens serii S7-200, S7-1200, S7-300, S7-1500 czy S7-400, a także urządzenia firmy Mitsubishi oraz Omron.

Dlaczego warto wybrać sterownik PLC LOGO! 12/24 RC o numerze 6ED1052-1MD00-0BA6 lub zestaw startowy w wersji 6ED1057-3BA00-0AA6?

PLC LOGO! 12/24 RC oferujemy pod numerem katalogowym 6ED1052-1MD00-0BA6 w wersji z klawiaturą i wyświetlaczem, pamięcią 200 bloków oraz 8 wejściami cyfrowymi i 4 wyjściami cyfrowymi przekaźnikowymi, a także jako element zestawu startowego o numerze 6ED1057-3BA00-0AA6. To drugie rozwiązanie jest szczególnie praktyczne, ponieważ zapewnia dostęp do pełnego pakietu produktów umożliwiających rozpoczęcie pracy z PLC. Poza sterownikiem 12/24 RC, zestaw startowy zawiera oprogramowanie LOGO! Soft Comfort V7, kabel PC/USB, programy demonstracyjne, płytę DVD, śrubokręt, skrzynkę połączeniową oraz książkę z instrukcją w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Sprawna komunikacja

Urządzenie w tej wersji zapewnia efektywną współpracę z modułami komunikacyjnymi typu CM. Pozwala ponadto na wykorzystanie AS-Interface z 4 wirtualnymi wejściami i wyjściami w formie interfejsu, który łączy sterownik z systemem sieciowym i gwarantuje transmisję 4 bitów danych z modułu bazowego lub odwrotnie. Praktycznym rozwiązaniem jest też moduł komunikacyjny EIB/KNX, który pozwala na realizację połączeń między PLC a siecią EIB poprzez specjalny zapis konfiguracji. Wejścia i wyjścia są odpowiednio mapowane w stosunku do magistrali docelowej, a następnie łączone poprzez wywołanie właściwej funkcji w sterowniku marki Siemens.

Elastyczna konfiguracja

PLC w tej klasie napięciowej jest rozwiązaniem wyjątkowo elastycznym w konfiguracji, co wynika z szerokiej dostępności zróżnicowanych modułów bazowych, modułów rozszerzeń czy modułów komunikacyjnych. Sterownik można optymalnie dostosować do licznych wymagań aplikacyjnych. Na etapie wyboru konkretnych produktów warto wziąć pod uwagę parametry instalacji, włącznie z rozwiązaniami technologicznymi pod kątem integracji w sieci. Współpraca modułów bazowych LOGO! jest możliwa jedynie z rozszerzeniami, które należą do identycznej klasy napięciowej. Zapraszamy do sprawdzenia asortymentu sklepu Magsteron, a także do kontaktu z naszymi specjalistami.