Siemens 3RV10

Siemens 3RV10

13.12.2022 54

Siemens 3RV10 to seria kompaktowych wyłączników silnikowych. Za ich pomocą można zabezpieczać i przełączać silniki trójfazowe oraz ich obciążenia. Ze względu na skalowalne zakresy nastaw urządzenia te zapewniają skuteczną ochronę wszystkim standardowym silnikom w dopuszczalnej temperaturze otoczenia. Wyłączniki te są dostępne tylko w rozmiarze S00, a pod względem mechanicznymi i elektrycznym zachowują kompatybilność z urządzeniami serii 3RF i 3RW.

Czym się charakteryzują wyłączniki silnikowe Siemens 3RV10 o numerach 3RV1011-1HA15, 3RV1011-1JA15 i 3RV1011-1JA10?

Siemens 3RV10 to wyłączniki silnikowe występujące w wielu różnych wersjach, a do często wybieranych należą dostępne w ofercie Magsteronu urządzenia o numerach katalogowych 3RV1011-1HA15, 3RV1011-1JA15 i 3RV1011-1JA10. Pierwszy z nich charakteryzuje się zakresem nastaw wyzwalacza nadprądowego 5,5-8 A, natomiast kolejne dwa 7-10 A. Wszystkie wyłączniki silnikowe należą do klasy 10 i posiadają poprzeczne styki pomocnicze 1NO+1NC oraz charakteryzują się standardową zdolnością łączeniową. W Magsteronie oferujemy też styczniki Siemens.

Kompleksowe zastosowanie

Oferowane w Magsteronie wyłączniki silnikowe marki Siemens pozwalają na zabezpieczanie i przełączanie różnych obciążeń. Urządzenia te obsługują silniki trójfazowe do 45 W / 55 kW przy 400 V AC, a także obciążenia o prądach znamionowych do 100 A w zastosowaniach specjalnych. Wyłączniki silnikowe mogą służyć do zabezpieczania przed zwarciem i ochrony silnika, w tym również z funkcją przekaźnika przeciążeniowego. Ich zastosowanie jest możliwe do zabezpieczania przeciwzwarciowego dla kombinacji rozruszników czy ochrony transformatora. Urządzenia z tej serii mogą służyć jako wyłącznik główny lub wyłącznik awaryjny. Z powodzeniem sprawdzają się zarówno w systemach informatycznych, jak i obszarach niebezpiecznych ATEX, IECEx czy UKEx. Wyłączniki te służą również jako urządzenia zabezpieczające obwody odgałęzione zgodnie z UL czy wyłączniki automatyczne do monitorowania bezpieczników. Urządzenia marki Siemens z tej serii możesz też stosować jako wyłączniki przekładników napięciowych do ochrony odległościowej. W naszej ofercie dostępne są też softstarty tego konkretnego producenta.

Funkcje i możliwości

Wyłączniki silnikowe 3RV10 spełniają szczegółowe wymagania dotyczące ochrony silników i instalacji zgodnie z IEC 60947-2 oraz DIN VDE 0660-101. Ochronę silnika i systemu uzyskuje się poprzez zabezpieczenie przed przeładowaniem i zabezpieczenie przed zwarciem, a także odpowiednią czułość na utraty fazy. W celu zapewnienia ochrony przed przeładowaniem prąd znamionowy silnika wymagającego zabezpieczenia ustawia się na skali nastawczej. Powoduje to ustawienie zintegrowanego zabezpieczenia przed przeciążeniem na prąd silnika. Zabezpieczenie przed zwarciem można uzyskać nieco inaczej. Wyzwalacz zwarciowy jest fabrycznie ustawiony na wielokrotność prądu znamionowego wyłącznika silnikowego, osiągając górną wartość na skali ustawień. Wartość zadziałania wyzwalacza zwarciowego w A jest przedstawiona z przodu urządzenia. Zapewnia to bezproblemowe rozpędzanie i bezpieczną ochronę silnika. Wyłączniki silnikowe Siemens są wyposażone w opóźnione wyzwalanie przeciążeniowe termiczne. Wyzwalacze przeciążeniowe można ustawić na podajniku obciążenia, a także korzystać z natychmiastowego wyzwalania zwarciowego.

Jakie parametry techniczne posiadają wyłączniki silnikowe Siemens 3RV10 o numerach katalogowych 3RV1011-1KA15 oraz 3RV1011-1KA10?

3RV1011-1KA15 oraz 3RV1011-1KA10 to kolejne wyłączniki silnikowe Siemens 3RV10 dostępne w naszym sklepie internetowym. W przypadku tych modeli zakres nastaw wyzwalacza nadprądowego wynosi 9-12 A. Oba urządzenia dysponują poprzecznymi stykami pomocniczymi 1NO+1NC, a także należą do klasy 10. Ich montaż odbywa się za pomocą przyłącza śrubowego, a zdolność łączeniowa jest standardowa. W naszej ofercie znajdziesz też sterowniki PLC firmy Siemens, w tym S7, ET 200S, 200SP oraz 200pro.

Klasa i charakterystyka wyzwalania

Wyłączniki silnikowe 3RV10 odpowiadają klasie 10 zgodnie z IEC 60947-4-1. Charakterystyka czasowo-prądowa, charakterystyka ograniczenia prądu oraz charakterystyka I2t zostały określone zgodnie z DIN VDE 0660/IEC 60947. W przypadku charakterystyki czasowo-prądowej, charakterystyka wyzwalania w czasie odwrotnym opóźnionego wyzwalania przeciążeniowego termicznego dotyczy prądu przemiennego o częstotliwości od 0 Hz do 400 Hz. Charakterystyka dotyczy stanu zimnego. W temperaturze roboczej, czasy uwalniania ciepła spadają do około 25%. Podczas normalnej pracy urządzenie musi być obciążone 3 biegunami. Aby chronić obciążenia jednofazowe, wszystkie 3 główne tory prądowe muszą być połączone szeregowo. Charakterystyki wyzwalania dla elektromagnetycznych wyzwalaczy nadprądowych opierają się na prądzie znamionowym In, który jest jednocześnie górną wartością dla zakresu nastaw dla wyłączników silnikowych z regulowanymi wyzwalaczami nadprądowymi. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.