Siemens 3RV1011

Siemens 3RV1011

19.01.2023 60

Siemens 3RV1011 to kompaktowe wyłączniki silnikowe SIRIUS z serii 3RV10. Modele oznaczone w taki sposób są przeznaczone do przełączania i zabezpieczania silników trójfazowych, a także ich obciążeń. Urządzenia te cechują się skalowalnymi zakresami nastaw, przez co znacząco podnoszą poziom ochrony jednostek w dopuszczalnym zakresie temperatury otoczenia. Wyłączniki z tej serii są kompatybilne elektrycznie i mechanicznie z wersjami 3RF i 3RW oraz występują tylko w rozmiarze obudowy S00.

Do czego służy wyłącznik silnikowy Siemens SIRIUS 3RV1011?

Siemens SIRIUS 3RV1011 jest urządzeniem przeznaczonym do łączenia i rozdzielania obwodów prądowych. Wiele modeli z tej serii możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego Magsteron, zyskując za ich pomocą efektywną ochronę jednostki przed zniszczeniami spowodowanymi zwarciem, przeciążeniem, utratą fazy czy zablokowaniem rozruchu. Wyłączniki silnikowe SIRIUS należą do najlepszych jakościowo elementów techniki łączeniowej. Urządzenia te pracują samoczynnie i charakteryzują się kompaktową budową, a przy tym mogą działać z silnikami o różnej mocy.

Możliwości wykorzystania

Wyłączniki silnikowe SIRIUS z tej serii są przystosowane do przełączania i zabezpieczania obciążeń różnego typu. Oferowane przez nas modele mogą obsługiwać silniki trójfazowe do 45 W / 55 kW przy 400 V AC, a w zastosowaniach specjalnych również obciążenia o wartości do 100 A prądu znamionowego. Urządzenia te znajdują zastosowanie w ochronie silników przed negatywnymi konsekwencjami różnych awarii, w tym także z funkcjonalnością przekaźników przeciążeniowych. Wyłączniki dostępne w naszym sklepie możesz wykorzystać jako zabezpieczeni przed zwarciem dla ochrony transformatora czy kombinacji rozruszników. Z powodzeniem sprawdzają się także jako wyłączniki główne czy awaryjne, w tym obszarach niebezpiecznych oraz systemach informatycznych. Zastosowanie modeli z serii SIRIUS jest możliwe również do ochrony obwodów odgałęzionych zgodnie z UL oraz automatyzacji procesu monitorowania bezpieczników. Poszczególne urządzenia da się też wykorzystać do ochrony odległościowej w formie wyłączników przekładników napięciowych. W Magsteronie oferujemy też softstarty Siemens.

Zintegrowane funkcjonalności

Konstrukcja wyłączników silnikowych SIRIUS jest zgodna z wytycznymi w zakresie ochrony silników i instalacji, które narzucają normy DIN VDE 0660-101 oraz IEC 60947-2. Zabezpieczanie jednostki i systemu jest zapewniane poprzez przeciwdziałanie zwarciom i przeładowaniom, a także wysoką czułość na ewentualną utratę fazy. Aby uzyskać zabezpieczenie przed przeładowaniem, silnik należy ustawić pod kątem prądu znamionowego na skali nastawczej. Zintegrowany system będzie wówczas chronił przed przeciążeniami na prąd jednostki. Nieco inaczej realizowane jest zabezpieczenie przed zwarciami. Wyzwalacz zwarciowy standardowo jest ustawiony na wielokrotność prądu znamionowego wyłącznika, uzyskując na skali ustawień górną wartość. Z przodu urządzenia można odczytać wartość zadziałania wyzwalacza zwarciowego w amperach, co ułatwia bezpieczne rozpędzanie silnika. Modele z serii SIRIUS dysponują funkcją opóźnionego wyzwalania przeciążeniowego termicznego. Jej konfiguracja odbywa się na podajniku obciążenia i umożliwia natychmiastowe korzystanie z wyzwalania zwarciowego.

Jakie parametry posiadają wyłączniki silnikowe Siemens 3RV1011 o numerach katalogowych 3RV1011-0GA10, 3RV1011-1EA20 i 3RV1011-1HA15?

Siemens SRV1011 jest wyłącznikiem silnikowym dostępnym w kilku odsłonach, a do chętnie wybieranych należą oferowane w naszym sklepie Magsteron modele 3RV1011-0GA10, 3RV1011-1EA20 i 3RV1011-1HA15. Zakres nastaw wyzwalacza nadprądowego wynosi dla nich kolejno: 0.45...0.63 A, 2.8...4 A oraz 5.5...8 A. Każde z urządzeń należy do klasy 10 oraz dysponuje poprzecznymi stykami pomocniczymi, których zdolność łączeniowa jest standardowa. W naszym sklepie internetowym znajdziesz również styczniki firmy Siemens.

Klasy i charakterystyki

Oferowane przez nas wyłączniki silnikowe odpowiadają klasie 10, dzięki czemu spełniają wymagania normy IEC 60947-4-1. Ich charakterystyki ograniczenia prądu, charakterystyki l2t oraz charakterystyki czasowo-prądowe są natomiast zgodne z DIN VDE 0660/IEC 60947. Specyfika wyzwalania w czasie odwrotnym dla opóźnionego wyzwalania przeciążeniowego termicznego dotyczy częstotliwości 0 - 400 Hz prądu przemiennego. W odpowiedniej temperaturze roboczej, wartość czasów wyzwalania ciepła zmniejszają się do około 25 proc. W czasie pracy normalnej, wyłączniki muszą być obciążone 3-biegunowo. Celem uzyskania ochrony obciążeń jednofazowych, każdy z trzech głównych torów prądowych musisz podłączyć szeregowo. Charakterystyka wyzwalania dla nadprądowych wyzwalaczy elektromagnetycznych bazuje na prądzie znamionowym ln, stanowiącym wartość główną dla zakresu nastaw modeli z regulowanymi wyzwalaczami. Zachęcamy do kontaktu i sprawdzenia naszej aktualnej oferty.