Siemens KP1500 Comfort

Siemens KP1500 Comfort

13.01.2024 57

Siemens KP1500 Comfort to jeden z najpopularniejszych interfejsów operatorskich tego cenionego producenta. Podobnie jak wiele innych modeli HMI opracowanych przez tę markę, urządzenie to zalicza się do komponentów systemu automatyki przemysłowej SIMATIC. Istotnym atutem panelu jest jego duży ekran w układzie panoramicznym, którego przekątna sięga aż 15 cali. Interfejs posiada również wiele przydatnych funkcjonalności i znacząco usprawnia wizualizację procesową.

Dlaczego warto zastosować panel operatorski Siemens KP1500 Comfort?

Siemens KP1500 Comfort jest dostępny w naszym sklepie Magsteron, gdzie oferujemy również inne komponenty automatyki przemysłowej SIMATIC. Dużą zaletą tego modelu jest prostota jego konfiguracji - które odbywa się za pomocą oprogramowania WinCC Comfort w odpowiedniej edycji - a także wyjątkowo duża kultura pracy. Interfejs HMI w tej odsłonie doskonale sprawdza się w najbardziej wymagających aplikacjach, ze względu na budowę odpowiednio przystosowaną do pracy w trudno dostępnych i złożonych obszarach przemysłowych. W naszej ofercie dostępne są także panele z serii 70, 170, 270, MP 270 lub MP 370, a także HMI marki Weintek oraz Omron.

Wydajność działania

Panel operatorski SIMATIC w tej wersji znacząco podnosi jakość i wydajność wizualizacji na potrzeby zakładu przemysłowego. Panel może być wykorzystywany do operacji technologicznych na różnym poziomie zaawansowania, za każdym razem gwarantując intuicyjną i prostą obsługę. W znacznej mierze wynika to z obecności dużego i czytelnego wyświetlacza, który jednocześnie nie wpływa negatywnie na kompaktową konstrukcję urządzenia. Oferowany panel odznacza się o nawet kilkadziesiąt procent większą przestrzenią roboczą i wyższą rozdzielczością niż modele marki Siemens starszych serii. Ekran operacyjny został też wyraźnie podzielony na sekcje, które ułatwiają realizację procesów związanych ze sterowaniem i wizualizacją. Wyświetlacz zwraca ponadto uwagę szczegółowością i szerokim kątem widzenia, a jego żywotność dodatkowo maksymalizuje wydajna kontrola podświetlenia LED. Ekran może być regulowany pod kątem jasności w zakresie 1-100%, co pozwala na jego dopasowanie do aktualnych warunków oświetleniowych.

Ekonomiczna i bezpieczna praca

Dużą zaletą tego modelu HMI jest zgodność ze standardem PROFIenergy. W ramach tego protokołu poszczególne elementy systemu są poddawane stałej kontroli napięcia, co podnosi bezpieczeństwo inwestycji i chroni dane w przypadku awarii zasilania. Oferowane urządzenie może wygenerować moc dostateczną do skompletowania otwartych archiwów oraz utworzenia kopii zapasowej bez ryzyka i w standardowym formacie. Niemałą zaletą tego rozwiązania jest wzrost oszczędności, ze względu na brak potrzeby stosowania baterii czy przeprowadzania konserwacji z dużą częstotliwością. Proponowany przez nas interfejs operatorski posiada ponadto zaawansowane funkcje diagnostyczne, które mogą być łatwo odczytywane przez użytkownika. Panel jest pod tym względem kompatybilny z oferowanymi przez sterownikami Siemens różnych serii, np. S7-200, S7-1200 czy S7-1500.

Jak wygląda specyfikacja panelu HMI Siemens KP1500 Comfort w wersji 6AV2124-1QC02-0AX1?

6AV2124-1QC02-0AX1 to numer, pod którym producent oznaczył w katalogu panel operatorski Siemens KP1500 Comfort dostępny w naszym sklepie internetowym. Urządzenie to jest bardzo wydajnym komponentem systemu automatyki SIMATIC, pozwalającym na efektywną realizację zadań pod kątem monitoringu i kontroli. Oferowany interfejs HMI otrzymał 15-calowy ekran typu TFT, który wyświetla 16 milionów kolorów i cechuje się rozdzielczością 1280 x 800 pikseli. Model ten posiada klawiaturę alfanumeryczną, a także 36 przycisków funkcyjnych z możliwością ich programowania. Na wyposażeniu dostępne są również interfejsy RS-422, RS-485, USB 2.0, Ethernet czy gniazdo kart SD. W naszej asortymencie dostępne są także inne komponenty znajdujące zastosowanie w branży automatyki przemysłowej, m.in. falowniki, styczniki, złącza, przekaźniki, czujniki czy liczniki wielu cenionych producentów.

Konstrukcja i programowanie

Panel operatorski w tej wersji bazuje na zaawansowanej jednostce obliczeniowej X86, która zapewnia wyjątkowo szybką i wydajną pracę w otoczeniu przemysłowym. Podczas pracy możesz korzystać z pamięci na dane o pojemności 24 MB. Do programowania interfejsu służy nowoczesne środowisko inżynieryjne WinCC V14 SP1 + HSP Comfort na platformie narzędziowej TIA Portal. W ramach tego pakietu możesz łatwo, szybko i efektywnie wdrażać poszczególne projekty aplikacji, które będą idealnie dostosowane do potrzeb technicznych wyposażenia zakładu oraz specyfikacji samego urządzenia HMI SIMATIC.

Parametry i dane techniczne

Oferowany interfejs tej marki jest zasilany napięciem, którego wartość znamionowa wynosi 24 V DC. Panel ten cechuje się wymiarami sięgającymi 310 mm x 75 mm x 483 mm, natomiast jego dopuszczalna temperatura podczas eksploatacji to maksymalnie +50 stopni Celsjusza. Obudowa tego urządzenia jest wyjątkowo wytrzymała i solidna, a jej stopień ochrony to IP20 z tyłu oraz IP65 z przodu. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu, a także zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami oraz zadawania pytań na temat poszczególnych modeli urządzeń.