Siemens LOGO! 12/24RCE

Siemens LOGO! 12/24RCE

14.01.2024 30

Siemens LOGO! 12/24RCE to uniwersalne moduły logiczne o nowoczesnej konstrukcji, które integrują liczne funkcje sterownicze. Urządzenia oznaczone tym identyfikatorem są zasilane napięciem 12/24 V DC. Sterowniki te wyposażone są w zasilacz i interfejs dla modułów rozszerzeń, a zależnie od wersji mogą posiadać port na karty SD, karty pamięci, karty zasilania bateryjnego, karty mieszane, wejście na kabel PC czy interfejs dla opcjonalnego modułu wyświetlacza tekstowego TD.

Jakie możliwości oferuje Siemens LOGO! 12/24RCE?

Siemens LOGO! 12/24RCE jest wyjątkowo zaawansowanym sterownikiem, który posiada rozbudowane funkcje standardowe. Urządzenia w tej wersji produktowej oferuje nasz internetowy sklep Magsteron. Produkt w takiej konfiguracji obsługuje opóźnione włączanie i wyłączanie, klawisze ekranowe, przekaźniki impulsowe, timery oraz znaczniki cyfrowe i analogowe. Sterownik posiada zestaw wejść i wyjść, a w wersji 0BA7 dodatkowo zintegrowany interfejs komunikacyjny Ethernet, zacisk PE do połączenia z uziemieniem oraz diody LED wskazujące stan pracy. W naszej ofercie dostępne są także sterowniki marki Siemens z serii S7-200, S7-1200, S7-300, S7-1500, S7-400 czy urządzenia innych producentów - Mitsubishi i Omron.

Kompleksowe zastosowanie

Sterowniki LOGO! w tej klasie napięciowej sprawdzają się bardzo dobrze w instalacjach zarówno przemysłowych, jak i domowych. Urządzenia można z powodzeniem zastosować do sterowania oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym, żaluzjami, markizami, układami klimatyzacyjnymi, pompami, bramami oraz innym sprzętem mechanicznym. Poszczególne modele są wykorzystywane także w wyspecjalizowanych systemach obsługi szklarni i oranżerii, umożliwiając przetwarzanie sygnałów sterowania. LOGO! idealnie sprawdza się również w obsłudze całych zespołów maszyn i procesów przemysłowych. W serii występują wersje pozbawione interfejsu operatorskiego i wyświetlacza, które można wykorzystać w produkcji seryjnej niedużych urządzeń, maszyn czy szaf rozdzielczych i instalacyjnych.

Zaawansowane moduły

Sterownik bazuje na licznych modułach cyfrowych i analogowych, które różnią się napięciem zasilania oraz dysponują konkretnym zestawem wejść i wyjść. Urządzenia mogą posiadać zintegrowane interfejsy w określonym standardzie, a także pozwalają na zastosowanie interfejsów rozszerzających do podłączania dodatkowych modułów. Dotyczy to chociażby modułu wyświetlacza LOGO! TD, który jest dostępny dla modeli od serii 0BA6. Akcesorium to spełnia funkcję dodatkowego ekranu z przyciskami funkcyjnymi, które mogą być zaprogramowane jako wejścia w programie użytkowym. Do obsługi służą klawisze kursora, a także przyciski OK i ESC. Ich działanie można łatwo zaprogramować, a następnie wykorzystać do nawigacji w LOGO! TD. Dużą zaletą jest też możliwość utworzenia w programie Soft Comfort ekranu startowego, a następnie załadowania go do modułu i wyświetlania zawartości po załączeniu zasilania.

Czym charakteryzują się moduły logiczne Siemens LOGO! 12/24RCE w wersjach 6ED1052-1MD00-0BA8, 6ED1052-1MD08-0BA0 i 6ED1052-1MD08-0BA1?

Siemens LOGO! 12/24RCE występuje w licznych wariantach konfiguracyjnych, a do szczególnie polecanych przez nas modeli należą produkty o numerach katalogowych 6ED1052-1MD00-0BA8, 6ED1052-1MD08-0BA0 i 6ED1052-1MD08-0BA1. Każdy z nich posiada zestaw 4 cyfrowych wyjść przekaźnikowych oraz 8 wejść binarnych, z możliwością zaprogramowania 4 z nich w formie analogowych wejść napięciowych. Moduły cechują się pamięcią 400 bloków i są montowane na szynie DIN 35 mm, natomiast do ich konfiguracji służy środowisko LOGO! Soft Comfort V8 lub nowsza wersja tej platformy. W naszym sklepie oferujemy niezwykle bogatą ofertę również innych urządzeń, m.in. falowników, czujników, zasilaczy, złączy, liczników, paneli HMI czy przekaźników. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Efektywna komunikacja

LOGO! w tej klasie napięciowej współpracuje z wyspecjalizowanymi modułami komunikacyjnymi CM. Wariant AS-Interface dysponuje 4 wirtualnymi wejściami i wyjściami, co pozwala na zastosowanie go jako interfejsu pomiędzy systemem sieciowym a sterownikiem oraz umożliwia transmisję 4 bitów danych z modułu bazowego do AS-Interface lub odwrotnie. Moduł komunikacyjny EIB/KNX służy natomiast do połączeń LOGO! z siecią EIB, co odbywa się poprzez zapis konfiguracji określającej sposób mapowania wejść i wyjść względem docelowej magistrali oraz ich późniejsze połączenie za pomocą odpowiedniej funkcji.

Wybór odpowiedniego wariantu

Duża różnorodność modułów bazowych, modułów TD, modułów rozszerzeń i modułów komunikacyjnych sprawia, że urządzenie umożliwia budowę systemu wyjątkowo elastycznego i optymalnie dostosowanego do specyficznych wymagań projektu. Wybór konkretnego modelu powinien zależeć od zapotrzebowania instalacji w zakresie automatyzacji, z uwzględnieniem rozwiązań technicznych wymagających integracji w sieci. Moduły bazowe mogą współpracować jedynie z rozszerzeniami, które zaliczają się do tej samej klasy napięciowej. Przed połączeniem z urządzeniami niekompatybilnymi zabezpiecza kodowany mechanicznie klucz znajdujący się w obudowie. Wyjątkiem jest interfejs obecny po lewej stronie modułu komunikacyjnego lub analogowego, który jest odizolowany galwanicznie. Zachęcamy do kontaktu i sprawdzenia naszej oferty.