Siemens MP 377 15" Touch

Siemens MP 377 15" Touch

15.01.2024 60

Siemens MP 377 15" Touch jest dotykowym multi-panelem operatorskim HMI, który zalicza się do urządzeń systemu automatyki przemysłowej SIMATIC. Model w tej konfiguracji opracowano jako rozwinięcie linii HMI 370. Na wyposażeniu dostępny jest ekran 15-calowy typu TFT, który zapewnia ogromną swobodę pracy w obszarze monitoringu i wizualizacji procesów. Dużą zaletą tego panelu pozostaje wbudowany system Microsoft Windows CE 5.0.

Czym wyróżnia się panel Siemens MP 377 15" Touch w zestawie startowym 6AV6652-4GA01-0AA0?

Siemens MP 377 15" Touch należy do paneli operatorskich dostępnych w ofercie naszego sklepu Magsteron, gdzie możesz zamówić go chociażby w formie zestawu startowego o numerze katalogowym 6AV6652-4GA01-0AA0. Pakiet ten zawiera nie tylko sam interfejs HMI, ale też kabel MPI, niezbędne instrukcje na płycie CD czy oprogramowanie inżynierskie typu WinCC Flexible Standard. Oferowany przez nas panel posiada rozdzielczość 1024 x 768 pikseli, a także wyświetla 65 000 kolorów. Na uwagę zasługują rozbudowane funkcje obsługi skryptów i archiwizacji danych czy możliwość pracy w sieciach PROFINET oraz PROFIFBUS-DP.

Obszar zastosowań

Wysoka funkcjonalność tego panelu w dużej mierze wynika z obecności preinstalowanego systemu operacyjnego Microsoft Windows CE 5.0, zwłaszcza w zakresie obsługi multimediów. Interfejs obsługuje odtwarzanie dźwięków i filmów przez Microsoft Media Player, a także przeglądanie stron internetowych za pomocą Internet Explorer 6.0. Na uwagę zasługuje też możliwość przeglądania dokumentów tekstowych Word, arkuszy kalkulacyjnych Excel i plików PDF z poziomu narzędzia Microsoft Viewer. Panel operatorski Siemens w tej konfiguracji jest w pełni kompatybilny z wieloma sterownikami PLC tego producenta, które również oferujemy w naszym sklepie. Urządzenia te mogą współpracować w jednym systemie automatyzującym szereg procesów w zakresie sterowania i wizualizacji.

Wbudowane rozwiązania

Na wyposażeniu HMI w tej wersji znajduje się interfejs PROFIBUS, a także zestaw dwóch portów Ethernet do sprawnej komunikacji w sieci PROFINET. Urządzenie posiada też pojedyncze gniazda na karty SC, karty pamięci SD i karty multimedialne oraz dwa interfejsy USB. Panel otrzymał ponadto 12 MB pamięci wbudowanej. Podobnie jak inne modele z tej rodziny, HMI odznacza się nieulotnym buforem pamięci, a ponadto umożliwia łatwą rozbudowę podstawowych funkcji za pomocą dedykowanych pakietów opcjonalnych do oprogramowania WinCC Flexible - włącznie z Server OPC, Audit, Smart Service czy Smart Access. W asortymencie naszego sklepu dostępne są także panele HMI marki Siemens z serii 70, 170, 270, MP 270 czy Comfort, a także urządzenia firmy Omron czy Weintek.

Kiedy warto wybrać panel Siemens MP 377 15" Touch w wariancie 6AV6644-0CB01-2AX0 lub 6AV6644-0AB01-2AX0?

Siemens MP 377 15" Touch występuje również w wersjach o numerach 6AV6644-0CB01-2AX0 i 6AV6644-0AB01-2AX0. Urządzenia w tych konfiguracjach otrzymały części frontowe ze stali nierdzewnej, a także dodatkową membranę na wyświetlaczu. Ich konstrukcja jest specjalnie wzmocniona, co przekłada się na większą trwałość eksploatacyjną w trudnych warunkach środowiskowych. Oba modele oferują możliwość podtrzymania pracy podświetlenia do nawet 50 000 godzin. Konfiguracja odbywa się za pomocą platformy WinCC Flexible w dedykowanej wersji. Panele są zasilane napięciem DC, a także cechują się niewielkimi różnicami w parametrach prądu czy mocy.

Kompleksowa obsługa

Oferowane przez nas panele operatorskie HMI są urządzeniami dotykowymi, dlatego umożliwiają wprowadzanie danych numerycznych i numerycznych bezpośrednio za pomocą ekranu. Z modelami tej serii współpracuje też mysz, klawiatura oraz czytnik kodów kreskowych, co dodatkowo podnosi wygodę obsługi. Interfejsy korzystają ponadto z zegara czasu rzeczywistego, wyposażonego w funkcję podtrzymania bateryjnego czy synchronizacji. Dużą zaletą jest obecność funkcji rejestrowania, buforowania i podtrzymywania alarmu, a także możliwość korzystania ze wskaźnika wartości procesowych i wiadomości. Jako operator możesz też obsługiwać wbudowany system pomocy czy planowania zadań. W naszym asortymencie dostępne są także inne urządzenia automatyki przemysłowej, m.in. przekaźniki, falowniki, serwowzmacniacze, czujniki, zadajniki czy konwertery.

Środowisko pracy

Z uwagi na zgodność z wytycznymi normy EN 55011 w klasie granicznej A, panele w tej wersji cechują się niską emisyjnością zakłóceń radiowych. Urządzenia mogą bez przeszkód działać w otoczeniu o temperaturze od -20 do +60 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność względna wynosi dopuszczalnie 90%. W przypadku braku zapewnienia zewnętrznej wentylacji, montaż urządzenia zaleca się z maksymalnym kątem nachylenia do 35 stopni. HMI w tej wersji są dopuszczane do prac w strefach zagrożonych wybuchem oraz posiadają inne aprobaty czy certyfikaty. Na uwagę zasługuje też wytrzymała obudowa, która odznacza się stopniem ochrony IP65 na przodzie oraz IP20 w tylnej części. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu Magsteron w kategorii produktów SIMATIC, a także zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.