Siemens SIMATIC TP 177A

Siemens SIMATIC TP 177A

16.01.2024 54

Siemens SIMATIC TP 177A jest jednym z interfejsów operatorskich serii HMI 170, zaliczanym do komponentów tego popularnego układu automatyki przemysłowej. Urządzenie to posiada panel dotykowy i zostało zaprojektowane jako następca TP170 A. W zestawieniu z modelem wcześniejszej generacji, produkt zwraca uwagę poprawioną wydajnością kreowania aplikacji na bazie tekstu i grafiki. Panel ten efektywnie przeprowadza operacje w zakresie wizualizacji i kontroli procesów czy maszyn przemysłowych.

Jakie zalety posiada dotykowy panel operatorski Siemens SIMATIC TP 177A?

Siemens SIMATIC TP 177A możesz zamówić w naszym sklepie internetowym z automatyką przemysłową - Magsteron. Do zalet tego urządzenia należy całkowicie graficzny interfejs i ekran dotykowy, który odznacza się przekątną 5,7". Wyświetlacz jest przystosowany do prezentacji danych w trybie blue-mode, umożliwiając obsługę 4 odcieni koloru niebieskiego. HMI odznacza się gładkim frontem, co podnosi zakres zastosowań w warunkach przemysłowych. Urządzenie można łatwo zamontować w układzie pionowym na ograniczonej przestrzeni. Interfejs sprawnie generuje grafikę wektorową z wykorzystaniem obiektów okrągłych i prostokątnych, a także linii czy elips. HMI posiada podwyższoną do 512 KB pamięć na dane, a ponadto obsługuje 4 języki online ze znakami azjatyckimi, cyrylicą czy różnymi rozmiarami czcionek. W naszej ofercie dostępne są także urządzenia innych serii, np. Comfort, 70, 270, MP 270 czy MP 370 lub panele marki Omron i Weintek.

Łatwa i szybka konfiguracja

Do szybkiej i łatwej konfiguracji panelu służy platforma WinCC Elastic w wersji 2004 SP lub nowsza edycja tego narzędzia. Aby przeprowadzić parametryzację urządzeń współpracujących z HMI, wystarczy zainstalować opcjonalny pakiet wsparcie sprzętowego dostępny na stronie internetowej producenta. Interfejs jest w pełni kompatybilny chociażby ze sterownikami PLC SIMATIC S7, które oferujemy w naszym sklepie. Szybkość transmisji danych wynosi 1,5 MBit/s przy połączeniach PROFIBUS-DP oraz MPI. Konwersja projektów przygotowanych na panelach starszych serii odbywa się za pomocą programu ProTool w wersji standardowej lub Lite. Aplikacje opracowane za pomocą WinCC Elastic mogą być obsługiwane po użyciu specjalnego przełącznika. Do przesyłania konfiguracji służy PROFIBUS-DP/MPI bądź też połączenie szeregowe z wykorzystaniem kabla adaptera PC/PPI.

Nowoczesna budowa i zaawansowane funkcje

Panel dotykowy w tej wersji odznacza się niedużymi gabarytami, dzięki czemu ma niewielkie wymagania instalacyjne. Urządzenie wyposażono w trwałą obudowę z tworzywa sztucznego, a jej część frontowa wykazuje odporność na oleje, smary, detergenty oraz inne substancje. Za pomocą zacisków wtykowych można szybko wykonać niezbędne połączenia, a zintegrowane interfejsy przyspieszają realizację procesów komunikacyjnych w sieciach przemysłowych. Na uwagę zasługują też liczne funkcje zabezpieczające, takie jak uwierzytelnianie identyfikatorem i hasłem czy też opcja administracji danych. Oferowany panel HMI pozwala na dowolne definiowanie klas alarmów, które sygnalizują obecny stan pracy urządzenia oraz potencjalne błędy. Interfejs obsługuje zarządzanie recepturami, tworzenie kopii zapasowych czy funkcje arytmetyczne. W naszym asortymencie dostępne są także takie urządzenia, jak softstarty, złącza, czujniki, przekaźniki, falowniki czy liczniki.

Czym się wyróżnia panel Siemens SIMATIC TP 177A o numerze 6AV6642-0AA11-0AX1 i co zawiera zestaw startowy w wersji 6AV6651-2AA01-0AA0?

Siemens SIMATIC TP 177A oferujemy w naszym sklepie pod numerem katalogowym 6AV6642-0AA11-0AX1 w wersji standardowej bądź też jako element zestawu startowego w wariancie 6AV6651-2AA01-0AA0. To drugie rozwiązanie jest szczególnie korzystne, ponieważ zapewnia dostęp do kompletu produktów umożliwiających wydajną pracę z interfejsem. Zestaw startowy zawiera nie tylko panel HMI, ale też oprogramowanie narzędziowe WinCC Flexible Compact, kable MPI i PC/PPI MultiMaster czy jednoroczny voucher na usługę aktualizacji Software-Update-Service. Do kompletu dołączamy również zestaw instrukcji w kilku językach na płycie CD.

Parametry i specyfikacja

Rozdzielczość dotykowego ekranu HMI wynosi 320 x 240 pikseli, podczas gdy żywotność jego podświetlenia utrzymuje się przez 50 000 godzin. Panel pozwala na wygodną obsługę z poziomu klawiatury numerycznej i alfanumerycznej. Urządzenie jest zasilane napięciem DC, z kolei jego prąd wyjściowy wynosi 0,24 A przy 6 W pobieranej mocy. Podobnie jak inne wersje tego modelu marki Siemens, oferowany interfejs odznacza się pamięcią 512 MB na dane oraz szybkim procesorem ARM. Produkt wyposażono w interfejsy RS-422 i RS-485, których szybkość transmisji sięga 1,5 MBit/s. Panel posiada też zegar programowy.

Warunki pracy i wymiary

Oferowany panel powinien być eksploatowany w temperaturze od 0 do +50 stopni, natomiast jego magazynowanie i transport może się odbywać w warunkach pracy od -20 do +60 stopni Celsjusza. Maksymalna wilgotność względna wynosi dopuszczalnie 90%. Wymiary produktu to szerokość 212 mm, wysokość 156 mm i głębokość 44 mm, podczas gdy waga wynosi 0,75 kg. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i nawiązania kontaktu z naszymi specjalistami.