Siemens Softnet

Siemens Softnet

06.09.2023 48

Siemens Softnet to dedykowana platforma komunikacyjna dla sterowników SIMATIC, za pomocą której można podłączać do PLC urządzenia programujące, stacje robocze czy komputery osobiste poprzez interfejs Industrial Ethernet. Oprogramowanie to jest zgodne zarówno z podstawowym protokołem TCP/IP, jak i protokołami do transmisji zgodnej z normami ISO. Platforma Softnet występuje w różnych wersjach i pakietach, opracowanych z myślą o stosowaniu konkretnych procesorów komunikacyjnych.

Do czego służy system komunikacyjny Siemens Softnet?

Siemens Softnet jest nowoczesnym oprogramowaniem komunikacyjnym, które nasz sklep internetowy Magsteron oferuje w różnych odsłonach. Za pomocą tego systemu możesz łatwo skomunikować programowalny sterownik logiczny SIMATIC z innymi urządzeniami, korzystając przy tym z uniwersalnego protokołu. Sama platforma jest przy tym bardzo elastyczna i prosta w użyciu, a przy tym działa niezależnie od podłączonego sprzętu. Oferowane przez nas narzędzia Softnet są dedykowane pracy pod systemem operacyjnym Windows lub Linux. Komunikacja z popularnymi sterownikami S7 odbywa się z poprzez protokół SAPI-S7, który umożliwia efektywną integrację ze wszystkimi aplikacjami i środowiskiem.


Najważniejsze funkcje

Softnet to platforma opracowana z myślą o zastosowaniu wewnętrznych, standardowych interfejsów systemu operacyjnego w połączeniach transmisyjnych Ethernet. Oprogramowanie jest przystosowane do obsługi nawet kilku kart komunikacyjnych obecnych w układzie. Sama komunikacja może być realizowana poprzez protokoły ISO lub TCT/IP RFC006 dla każdego połączenia. W serii tej występują narzędzia programowe z funkcjami diagnostycznymi i funkcjami śledzenia. Aby skomunikować elementy systemu sterownika S7, wystarczy skorzystać z interfejsu Simple Application Programmer Interface - SAPI-S7 dla systemu operacyjnego Windows lub Linux. Za jego pomocą można skorzystać z wielu usług zmiennych, usług administracyjnych czy usług BSEND i BRECV. W naszym sklepie znajdziesz też inne produkty marki Siemens, włącznie z panelami operatorskimi HMI, stycznikami i wyłącznikami, softstartami czy falownikami.

Efektywna komunikacja

Jako główny standard komunikacyjny w systemie Softnet służy Industrial Ethernet, który sprawdza się w przypadku większości podstawowych projektów. Na etapie pracy możesz łatwo monitorować i modyfikować stany maszyn, archiwizować dane procesowe, gromadzić statystyki produkcji czy wizualizować poszczególne procesy. Po zastosowaniu odpowiedniego programatora, sterownik SIMATIC połączony z siecią Ethernet można bez problemu konfigurować przy użyciu platformy STEP7 w dedykowanej wersji. System jest też przystosowany do współpracy z licznymi elementami wyposażenia, takimi jak transceivery, przewody podłączeniowe czy jednostki wentylacyjne. SAPI-S7 to interfejs umożliwiający programowanie w języku C, za pomocą którego da się też korzystać z usług S7 przy użyciu zewnętrznych urządzeń.

Kompleksowa obsługa

W Softnet komunikacja sterownika z programatorami, komputerami osobistymi czy stacjami roboczymi jest realizowana przez protokół TCP/IP, z kolei sam interfejs korzysta z zasady przesyłania i odbioru danych. Oprogramowanie umożliwia też przypisywanie użytkowników do konkretnych grup, włącznie z operatorami, inżynierami czy programistami. Zależnie od zdefiniowanego statusu, ich zadaniem jest m.in. konfiguracja i instalacja elementów oprogramowania, tworzenie wykonywalnych aplikacji, obsługa gotowych programów, opracowywanie struktur czy dostosowywanie systemu do wymagań zakładu. Nasz sklep oferuje również liczne produkty, które znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej, np. zasilacze, konwertery, zadajniki, czujniki, złącza czy przekaźniki.

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie Siemens Softnet w wersji 6GK1704-1LW64-3AA0, 6GK1704-5CW64-3AA0 lub 6GK1704-1CW00-3AE0?

6GK1704-1LW64-3AA0, 6GK1704-5CW64-3AA0 lub 6GK1704-1CW00-3AE0 to dostępne w naszym sklepie internetowym wersje oprogramowania komunikacyjnego Siemens Softnet w odsłonie 2006 SW, z czego jeden pakiet zawiera aktualizację do tego wariantu. Oferowane edycje różnią się także obsługiwanymi modelami procesorów komunikacyjnych, czyli CP 1512, CP 1612 i CP 7515 dla pierwszej, CP 5511, CP 5512, CP 5611 i CP 5621 dla drugiej oraz CP 1512, CP 1612 i CP7515 dla trzeciej. Każdy pakiet sprzedajemy jako oprogramowanie na licencji pojedynczej, a klucz znajduje się na płycie CD lub pamięci USB.

Procesory komunikacyjne

Za pomocą procesorów komunikacyjny CP możesz uzyskać skuteczne połączenie między dostępnymi urządzeniami przemysłowymi, realizowane przy użyciu oprogramowania Softnet. Ich zastosowanie pozwala na spełnienie wymagań technologicznych wybranego sterownika logicznego pod kątem parametrów karty interfejsu sieciowego. Procesory te są wyposażone w zintegrowaną funkcję plug'n'play, dzięki czemu konfiguracja przebiega szybko i łatwo. Samo oprogramowanie może korzystać również z innych kompatybilnych kart sieciowych Ethernet. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu Magsteron, a także zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań na temat poszczególnych rozwiązań.