Siemens TIA Portal V14

Siemens TIA Portal V14

17.02.2024 64

Siemens TIA Portal V14 jest specjalnym środowiskiem inżynieryjnym, które zawiera różne narzędzia do obsługi urządzeń opracowanych dla systemu automatyki SIMATIC. Jednym z najważniejszych jego elementów pozostaje platforma STEP7, znajdująca zastosowanie głównie w przypadku sterowników logicznych PLC i paneli operatorskich HMI różnych generacji. W wersji V14 system ten zyskał wiele dodatkowych funkcjonalności, które ułatwiają konfigurację, rozruch, programowanie i diagnostykę urządzeń.

Czym się wyróżnia Siemens TIA Portal V14 w wersji 6ES7822-1AA04-0YA5?

Siemens TIA Portal V14 w wersji 6ES7822-1AA04-0YA5 to platforma wyjątkowo prosta i intuicyjna w obsłudze, której działanie opiera się na zarządzaniu poszczególnymi funkcjami pod kątem realizacji zróżnicowanych projektów automatyki. Oprogramowanie o tym numerze katalogowym oferuje nasz sklep internetowy Magsteron, w którym znajdziesz rozmaite pakiety narzędziowe w odpowiednich wariantach konfiguracyjnych. Środowisko to występuje w zaawansowanej odsłonie Professional, która jest bardziej rozbudowana od wariantu Basic. Zestaw zawiera licencję przenośną na USB, a także dokumentację na DVD. Oprogramowanie działa pod systemami operacyjnymi Windows 7 i 8.1 w wersji 64-bit. W asortymencie naszego sklepu dostępne są także liczne komponenty automatyki przemysłowej, np. falowniki, czujniki, przekaźniki, zadajniki, konwertery, zasilacze, złącza, softstarty czy liczniki.

Innowacyjne możliwości

Oprogramowanie TIA Portal w odpowiednio dobranej wersji jest wyjątkowo potężnym środowiskiem inżynieryjnym, które znacząco usprawnia procesy związane z obsługą programowalnych sterowników logicznych i interfejsów operatorskich SIMATIC. Platforma w odsłonie V14 zapewnia szerokie możliwości indywidualnego dostosowania funkcjonalności systemu do specyfiki realizowanych programów i aplikacji. Pakiety narzędziowe dostępne w naszym sklepie internetowym dostarczają wielu wyjątkowo przydatnych rozwiązań, które możesz bez przeszkód wykorzystać razem z kompatybilnymi modelami urządzeń marki Siemens pracujących w otoczeniu przemysłowym. Dużą zaletą środowiska TIA Portal jest możliwość korzystania z opcjonalnych rozszerzeń i dodatków, dedykowanych konkretnym zastosowaniom.

Bogata funkcjonalność

Oprogramowanie w edycji V14 dysponuje mocno rozbudowanym zestawem zintegrowanych funkcji, które efektywnie przydają się na etapie realizacji zróżnicowanych procesów technologicznych. System bazuje na innowacyjnych usprawnieniach, takich jak przystępne w obsłudze edytory inżynierskie do błyskawicznego tworzenia aplikacji. Platforma znacząco usprawnia i przyspiesza wykonywanie szeregu operacji, które bazują na jednoczesnym wykorzystaniu sterownika PLC, interfejsu HMI, napędów czy innych komponentów układu automatyzacji. Pakiet narzędziowy w odpowiedniej wersji jest zarazem bardzo komfortowy w obsłudze, dzięki czemu zapewnia intuicyjną obsługę zmiennych, kontrolę ruchu, monitoring danych czy diagnostykę wybranych urządzeń przemysłowych. Licencja na oprogramowanie może być dostarczona w różnej formie, co dodatkowo podnosi elastyczność integracji wybranych funkcji w systemie oraz ułatwia ich szybkie wykorzystanie pod kątem parametryzacji, wizualizacji, serwisowania czy testowania.

Dlaczego warto przeprowadzić aktualizację Siemens TIA Portal V14 za pomocą produktu 6ES7822-1AA04-0YE5?

6ES7822-1AA04-0YE5 to kolejna oferowana przez nas wersja Siemens TIA Portal V14, tym razem dostępna w formie licencji przenośnej na USB i zawierająca aktualizację dla oprogramowania SIMATIC STEP7. Zestaw ten zawiera zarówno narzędzie inżynierskie, jak i dokumentację na płycie DVD. Aktualizacja daje możliwość szybkiego unowocześnienia oprogramowania w wersji V11-13 do wariantu V14, w tym także do edycji Combo. Platforma jest przystosowana do obsługi pod systemem Windows 7 i 8.1 typu 64-bit, umożliwiając łatwą i szybką konfigurację paneli operatorskich HMI oraz sterowników PLC SIMATIC dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Korzyści

W porównaniu do niższych hierarchicznie i wcześniejszych wariantów oprogramowania STEP7, pakiet narzędziowy w wersji V14 zapewnia dostęp do wielu rozwiązań znacząco podnoszących funkcjonalność i bezpieczeństwo pracy systemu. Za pomocą tej platformy możesz realizować programowanie w kilku językach, w tym poprzez schemat blokowy, tekst strukturalny czy strukturę drabinkową. W edycji Professional szczególną zaletą pozostaje bezpośrednia integracja wszystkich tych narzędzi w systemie, co niweluje konieczność inwestycji w każdy pakiet osobno. Dużym atutem jest również obecność specjalistycznych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, które chronią przed niepowołanym dostępem czy nieuprawnioną modyfikacją danych. Podczas pracy możesz łatwo skonfigurować oprogramowanie STEP7 w oknie ustawień, a także korzystać z okna projektu z elementami pozwalającymi na błyskawiczne dostosowanie najważniejszych właściwości programu. Na uwagę zasługuje ponadto intuicyjne okno biblioteki przeznaczone do wygodnego zarządzania podłączonymi modelami urządzeń oraz zintegrowanymi z nimi rozszerzeniami. Zapraszamy do kontaktu i wybrania naszej oferty produktowej.