Siemens TP700 Comfort

Siemens TP700 Comfort

17.01.2024 50

Siemens TP700 Comfort to nowocześnie zaprojektowany model panelu operatorskiego HMI, który zalicza się do grupy komponentów systemu automatyki przemysłowej SIMATIC. Znajduje szerokie zastosowanie w procesach wymagających opracowania złożonych i wymagających aplikacji kontrolnych oraz wizualizacji. Model ten wyróżnia się dużym ekranem panoramicznym z możliwością regulacji podświetlenia. W serii dostępne są wersje HMI z interfejsem dotykowym oraz przyciskowym.

Do czego można wykorzystać interfejs HMI Siemens TP700 Comfort?

Siemens TP700 Comfort należy do najczęściej używanych interfejsów operatorskich w systemie SIMATIC. Nasz sklep internetowy Magsteron oferuje rozbudowaną gamę tych urządzeń. Proponowany model HMI charakteryzuje się innowacyjnym wyświetlaczem o przekątnej 7 cali oraz szeregiem przydatnych funkcjonalności, znacząco usprawniających realizację wielu zadań w zakładzie. Zastosowanie tego interfejsu operatorskiego jest szczególnie zalecane do monitorowania pracy maszyn przemysłowych, które wymagają skutecznej i precyzyjnej wizualizacji wdrażanych procesów. W naszej ofercie dostępne są także panele HMI z serii 70, 170, 270, MP 270 oraz MP 370, a także urządzenia marki Omron i Weintek.

Wydajne działanie

Podobnie jak inne dostępne interfejsy HMI z linii Comfort, panel ten pracuje z dużą wydajnością i doskonale sprawdza się w różnorodnych środowiskach roboczych. Do jego zalet należy bardzo szybka obsługa skryptów, bezproblemowe odświeżanie grafiki czy sprawna archiwizacja danych. Standardowo urządzenie dysponuje zintegrowanymi przeglądarkami do odczytu dokumentacji oraz prezentacji stron internetowych. Warto zwrócić uwagę również na specjalne narzędzia diagnostyczne, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa inwestycji. Z tych funkcji korzystają również sterowniki PLC firmy Siemens dostępne w naszym sklepie w wersji S7-200, S7-300, S7-1200 czy S7-1500. Dane do diagnostyki można odczytać bezpośrednio z poziomu HMI, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych programatorów.

Ekonomiczna obsługa

Interfejs operatorski w tej wersji nie tylko oferuje bogaty zestaw funkcji i usprawnień, ale jest także urządzeniem bardzo ekonomicznym. Jego energooszczędne działanie wynika ze standardu PROFIenergy, zintegrowanego również w innych modelach HMI Comfort. Protokół ten umożliwia centralne nadzorowanie i odłączanie obciążeń energetycznych oraz dokonywanie pomiarów i odczytów zużycia energii. Rozwiązanie to pozwala na bezpieczne odłączenie wyświetlacza panelu nawet podczas krótkich przerw w pracy. Zaawansowany protokół ogranicza poziom zużycia energii, podnosi wygodę integracji HMI z sieciami przemysłowymi w zakładzie i efektywnie chroni inwestycję.

Dlaczego warto zainwestować w interfejs HMI Siemens TP700 Comfort o numerze 6AV2124-0GC01-0AX0 lub zestaw startowy 6AV2181-4GB00-0AX0?

Siemens TP700 Comfort oferujemy w naszym sklepie pod numerem 6AV2124-0GC01-0AX0 jako standardowy HMI z ekranem dotykowym oraz w formie zestawu startowego o numerze 6AV2181-4GB00-0AX0. W przypadku zestawu startowego, komplet zawiera przydatne akcesoria, takie jak kabel PROFINET, kartę pamięci SIMATIC HMI Memory Card o pojemności 2 GB oraz 10 folii ochronnych. Zestaw startowy obejmuje także oprogramowanie WinCC Comfort oraz pakiet instrukcji obsługi dla paneli operatorskich Siemens. W naszej ofercie dostępne są również inne urządzenia – falowniki, czujniki, liczniki, złącza, softstarty, przekaźniki czy panele PC. Zachęcamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą od cenionych producentów.

Nowoczesna specyfikacja

Wśród cech wyróżniających oferowany przez nas panel znajduje się 7-calowy ekran TFT. Wyświetlacz ten prezentuje dane graficzne w 16 milionach kolorów przy rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Dużą zaletą ekranu są jego optymalnie dobrane wymiary, które wynoszą 91,4 mm wysokości i 152,2 mm szerokości. Na wyposażeniu urządzenia znajdują się dedykowane interfejsy komunikacyjne, w tym USB 2.0, PROFINET, Ethernet, MPI/PROFIBUS-DP oraz RS-485. Interfejs posiada 12 MB pamięci na dane użytkownika, zegar sprzętowy czasu rzeczywistego oraz zegar systemowy. Oferowany panel Comfort jest zasilany napięciem znamionowym 24 V DC w zakresie 19,2 do 28,8 V i pobiera 0,5 A prądu.

Zoptymalizowana konstrukcja

Urządzenie dostępne w naszym sklepie posiada obudowę aluminiową, odznaczającą się stopniem ochrony IP65. Model ten można zainstalować w układzie pionowym lub poziomym. Dużym ułatwieniem jest uniwersalny otwór montażowy o wymiarach 141 mm wysokości, 197 mm szerokości i 63 mm głębokości. Temperatura robocza urządzenia powinna utrzymywać się w zakresie od 0 do +50 stopni Celsjusza. Do konfiguracji i programowania oferowanego panelu HMI służy dedykowana platforma WinCC Comfort V11, która oferuje szerokie możliwości parametryzacji poszczególnych funkcji systemu, niezależnie od branży. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą w kategorii paneli operatorskich SIMATIC i nie tylko oraz do kontaktu z naszymi ekspertami.