SIRIUS 3RT10

SIRIUS 3RT10

20.01.2024 51

SIRIUS 3RT10 to stycznik dedykowany specjalnym zastosowaniom, opracowany przez firmę Siemens i należący do popularnego systemu techniki łączeniowej. Komponent ten pozwala na efektywne załączanie, wyłączanie i przewodzenie prądu w różnych warunkach, w tym przy neutralnej pracy obwodu lub przy przeciążeniach. Styczniki tej serii są wyjątkowo niezawodne i trwałe, a przy tym odznaczają się kompaktowymi gabarytami i niską wagą całkowitą.

Jakie możliwości oferuje stycznik SIRIUS 3RT10?

SIRIUS 3RT10 to stycznik spełniający wytyczne szeregu norm, zabezpieczony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi oraz przystosowany do eksploatacji w zróżnicowanych warunkach środowiskowych. Urządzenia z tej serii możesz znaleźć w asortymencie naszego sklepu z automatyką przemysłową - Magsteron. Oferowane modele są przystosowane do współpracy ze stykami pomocniczymi o blokach zgodnych z normami EN 50012 i EN 50005. Urządzenia tej generacji zachowują ponadto kompatybilność z opcjonalnymi akcesoriami, dedykowanymi serii SIRIUS 3RT15.

Innowacyjna budowa

Dużą zaletą oferowanych przez nas łączników jest ich elastyczna konstrukcja, która zapewnia szerokie możliwości w zakresie przełączania, rozruchu, nadzoru i ochrony różnych urządzeń. System bazuje na elementach modułowych, co podnosi dowolność ustawienia kolejnych komponentów oraz ułatwia ich optymalizację. Ze względu na brak złożonego okablowania, montaż przebiega bardzo sprawnie i przyspiesza proces uruchomieniowy. Kompaktowa budowa sprawia, że produkty te zajmują niewiele przestrzeni w szafie sterowniczej. Dużą zaletą jest też prostota rozmieszczania poszczególnych obwodów i bloków styków pomocniczych. Konstrukcyjne elementy styczników SIRIUS wykazują odporność na trudne warunki robocze, a ponadto dysponują zintegrowanym obwodem do ochrony przed przepięciami. Urządzenia są też zgodne z AS-Interface i PROFIBUS-DP, co ułatwia integrację w sieciach przemysłowych.

Szerokie zastosowanie

Produkty należące do tej generacji idealnie sprawdzają się w specjalistycznych zastosowaniach, co przekłada się na dużą elastyczność pracy w środowisku przemysłowym. Urządzenia z powodzeniem obsługują tablice rozdzielcze i aplikacje rozbudowanych systemów elektrycznych, grzewczych, klimatyzacyjnych, wentylatorowych czy pompowych. Z elementami tej serii współpracują też akcesoria dodatkowe. Z pomocą bloku styków pomocniczych możesz łatwo podłączyć sygnalizator, podczas gdy zatrzaskowe blokady mechanizmowe ułatwiają podtrzymywanie stanu pracy. Do włączenia lub wyłączenia urządzeń na podstawie zadanych wytycznych służy z kolei elektryczny moduł czasowy. Aby podnieść funkcjonalność przekaźnika, możesz też zastosować ochronnik przeciwprzepięciowy. W naszym asortymencie dostępnych jest wiele komponentów znajdujących zastosowanie w branży automatyki przemysłowej. Są to, m.in. falowniki, sterowniki PLC, panele HMI, serwowzmacniacze, czujniki, zadajniki czy softstarty wielu cenionych producentów.

Czym różnią się styczniki SIRIUS 3RT10 w wersjach 3RT1015-1AB01, 3RT1015-1AF01, 3RT1015-1AB02 i 3RT1015-1AF02?

SIRIUS 3RT10 to stycznik dostępny w różnych wersjach produktowych, do których zaliczamy modele 3RT1015-1AB01, 3RT1015-1AF01, 3RT1015-1AB02 i 3RT1015-1AF02. Pierwsze dwa posiadają styk w konfiguracji 1 NO, a kolejne dwa w układzie 1 NC. Oferowane komponenty różnią się również napięciem zasilania, które wynosi 24 V AC lub 110 V AC. Wszystkie urządzenia pracują z mocą 3 kW/400 V przy częstotliwości 50/60 Hz, a także charakteryzują się obudową w rozmiarze S00 oraz są mocowane za pomocą przyłącza śrubowego. Ich dużą zaletą jest kompaktowa konstrukcja z szerokością jedynie 45 mm.

Funkcjonalność i wytrzymałość

Modułowa budowa tych produktów sprawia, że mogą być one łatwo zestawiane z innymi komponentami systemu SIRIUS. Urządzenia pozwalają na tworzenie bardzo funkcjonalnych układów zasilania, a zarazem zwracają uwagę wysoką wytrzymałością. Łączniki z tej serii utrzymują niezawodność pracy nawet w trudnych obszarach i przy znacznej obciążalności. Układy tworzone za ich pomocą są kompaktowe, co przekłada się na oszczędność przestrzeni w zakładzie przemysłowym. Zwarta konstrukcja podnosi ich bezobsługowość, a szybkie okablowanie pozwala na łatwe zestawienie z przekaźnikiem termicznym czy wyłącznikiem silnikowym. W systemie można też zaplanować dodatkowe warystory czy diody.

Kultura pracy i eksploatacja

Odpowiednia kultura pracy oferowanych przez nas urządzeń wynika z ich cichego działania, a także możliwości znacznego ograniczenia częstotliwości prac serwisowych, minimalizacji kosztów aparatury i oszczędności na częściach zamiennych. Dużą zaletą pozostaje kompatybilność wszystkich modeli nawet przy większych mocach, co ułatwia rozbudowę systemu SIRIUS o dodatkowe elementy aparatury. Komponenty te mogą być eksploatowane w szerokim zakresie temperatury, a ich montaż tyłem nie obniża parametrów znamionowych. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań na temat produktów, a także zapraszamy do sprawdzenia innych kategorii naszego sklepu internetowego.