Softnet-S7

Softnet-S7

09.09.2023 45

Softnet-S7 to specjalistyczne oprogramowanie komunikacyjne pozwalające na podłączanie komputerów PC, stacji roboczych czy urządzeń programujących do sterowników logicznych SIMATIC-S7 za pomocą interfejsu Industrial Ethernet. Platforma ta obsługuje zarówno standardowy protokół TCP/IP, jak i protokoły transmisyjne zgodne z normami ISO. Oprogramowanie to występuje w różnych pakietach, współpracujących z określonymi procesorami komunikacyjnymi CP.

Jak działa oprogramowanie komunikacyjne Softnet-S7?

Softnet-S7 to oprogramowanie komunikacyjne, którego różne edycje znajdziesz w naszym sklepie internetowym Magsteron. Platforma ta zapewnia błyskawiczną komunikację ze sterownikami S7 w oparciu o sprawdzony protokół, a przy tym odznacza się przyjaznym i prostym interfejsem. Oprogramowanie pozostaje jednocześnie niezależne od podłączonego sprzętu, co dodatkowo podnosi elastyczność tworzenia programów. Narzędzie to współpracuje z systemem operacyjnym Windows, a także Linux. W obu przypadkach komunikacja z SIMATIC S7 odbywa się w oparciu o protokół SAPI-S7, zapewniający wygodną integrację ze środowiskiem i aplikacjami.


Podstawowe funkcjonalności

Narzędzie to wykorzystuje standardowe wewnętrzne interfejsy systemu operacyjnego do realizacji połączeń Ethernet. Platforma może jednocześnie obsługiwać kilka kart interfejsów dostępnych w układzie. Proces komunikacji odbywa się przy zastosowaniu protokołów ISO lub TCP/IP z RFC006 przy każdym połączeniu. Produkty z tej serii są też wyposażone w funkcje śledzenia czy rozbudowane funkcje diagnostyczne. Komunikacja poszczególnych komponentów systemu SIMATIC S7 jest realizowana poprzez funkcje interfejsu programistycznego SAPI-S7, czyli Simple Application Programmer Interface dla systemów operacyjnych Windows i Linux. Rozwiązanie to pozwala na korzystanie z licznych usług administracyjnych, usług zmiennych oraz usług BSEND/BRECV.

Obsługa komunikacji

Podstawę komunikacji w tym standardzie stanowi przemysłowy Ethernet, który znajduje zastosowanie w przypadku różnych programów. Podczas pracy możesz rejestrować i zmieniać stany maszyn, prowadzić statystyki produkcji czy archiwizować dane procesowe, a nawet wizualizować procesy produkcyjne i wytwórcze. W przypadku zastosowania odpowiedniego programatora, sterowniki S7 w połączeniu z siecią Ethernet mogą być łatwo konfigurowane z poziomu narzędzia STEP7. System może też współpracować z różnymi komponentami standardowymi, takimi jak kable podłączeniowe, transceivery czy jednostki wentylacyjne. Sam interfejs programistyczny SAPI-S7 pozwala na programowanie w języku C, a także zapewnia dostęp do usług S7 na zewnętrznych urządzeniach.

Interfejsy i grupy użytkowników

Komunikacja między urządzeniami programistycznymi, stacjami roboczymi lub komputerami PC a sterownikiem SIMATIC-S7 standardowo odbywa się z użyciem protokołu TCP/IP, natomiast sam interfejs bazuje na zasadzie przesyłania i odbioru danych. Softnet pozwala też na definiowanie konkretnych grup użytkowników, takich jak standardowi operatorzy, inżynierowie czy programiści. W zależności od statusu, odpowiadają oni za obsługę gotowych programów, konfigurację i instalację komponentów oprogramowania celem utworzenia wykonywalnych aplikacji, dostosowanie platformy komunikacyjnej do struktury zakładowej czy samo opracowywanie programów. W naszej ofercie udostępniamy również wiele komponentów, które znajdują zastosowanie w branży automatyki przemysłowej, m.in. falowniki, czujniki, konwertery, przekaźniki, złącza, zasilacze i wiele innych urządzeń cenionych marek.

Czym różni się oprogramowanie komunikacyjne Softnet-S7 w wersjach 6GK1704-5CW64-3AA0, 6GK1704-1CW00-3AE0 i 6GK1704-1CW71-3AA0?

Softnet-S7 to oprogramowanie komunikacyjne, które możesz zamówić w sklepie Magsteron pod numerami katalogowymi 6GK1704-5CW64-3AA0, 6GK1704-1CW00-3AE0 i 6GK1704-1CW71-3AA0. Narzędzia oferujemy kolejno w edycji 2006 SW, aktualizacji do edycji 2006 SW oraz w ostatnim wariancie edycji 2008 SW. Poszczególne wersje różnią się też modelami obsługiwanych procesorów komunikacyjnych - CP 5511, CP 5512, CP 5611 i CP 5621 dla pierwszej, CP 1512, CP 1612 i CP7515 dla drugiej oraz CP 1612 dla trzeciej. Wszystkie odsłony są sprzedawane w formie licencji pojedynczej, z kluczem dostępnym na płycie CD lub nośniku USB.

Obsługiwane procesory komunikacyjne

Procesory komunikacyjne CP pozwalają na zapewnienie efektywnego połączenia z urządzeniami przemysłowymi w połączeniu z oprogramowaniem Softnet. Produkty te działają jako karty interfejsów sieciowych zgodnych ze specyfikacją używanego sterownika logicznego SIMATIC-S7. Procesory te w pełni obsługują zintegrowane funkcje plug'n'play, co znacząco ułatwia i przyspiesza konfigurację. Oprogramowanie sprawnie współpracuje również z innymi kartami sieciowymi Ethernet. Zapraszamy do sprawdzenia aktualnej oferty naszego sklepu internetowego, a także życzmy udanych zakupów. Zachęcamy również do nawiązania kontaktu oraz zadawania pytań na temat dostępnego asortymentu.