Sterowniki LOGO! - postaw na innowację

Sterowniki LOGO! - postaw na innowację

18.10.2019 24782

Sterowniki LOGO! to urządzenia do obsługi sterowania systemami domowymi i przemysłowymi. Rozwiązanie oferowane przez firmę Siemens jest jednym z najprostszych logicznych sterowników programowalnych PLC dostępnych na rynku. Dzięki modułowej konstrukcji podstawową jednostkę CPU można łatwo rozbudować o dodatkowe funkcjonalności. Bogatą ofertę rozwiązań dedykowanych temu urządzeniu posiada sklep Magsteron.

Innowacyjne sterowniki LOGO! Czym się wyróżnia model 6ED1052-2FB08-0BA0?

Sterownik PLC z serii LOGO! to rozwiązanie praktycznie niezbędne w nowoczesnych układach sterowania. Wzbogacenie nim rozbudowanego systemu znacząco zwiększa możliwości komunikacji między urządzeniami oraz ułatwia realizację złożonych operacji procesowych. Najnowsza generacja modułów logicznych to LOGO! 8, które nabyć można w sklepie Magsteron.

Wyświetlacz TDE

LOGO! 8 posiada zupełnie nowy wyświetlacz TDE z dwoma portami Ethernet. Wyróżnia się identycznymi wymiarami montażowymi, co poprzednia wersja. Ekran został znacząco ulepszony i jest w stanie pomieścić nawet dwukrotnie większą ilość wpisywanych znaków. Nowy TDE pozwala na wybór barwy podświetlenia. Dostępne kolory to biały, czerwony i pomarańczowy.

Panel obsługi operatorskiej

Aby wyświetlić dostępne w programie LOGO! parametry i wartości, należy zastosować panel obsługi operatorskiej Text Display. Ten rozbudowany panel obsługi operatorskiej pozwala również na dostarczanie do programu zupełnie nowych wartości. W sterownikach posiadających zintegrowany wyświetlacz LCD, podczas konfiguracji programu można zadecydować o wyświetlaniu meldunków i komunikatów na poszczególnych panelach. Mogą być prezentowane na obu, bądź też jedynie zewnętrznym Text Display.

Środowisko programowania

Narzędziem przeznaczonym do tworzenia, edytowania oraz ochrony programu sterownika jest oprogramowanie LOGO! Soft Comfort. Za sprawą intuicyjnego interfejsu, daje ono możliwość praktycznie dowolnego łączenia ze sobą gotowych bloków funkcyjnych. Utworzony w ten sposób program można zapisać. Istnieje też opcja odczytu przygotowanego wcześniej rozwiązania z LOGO!. Zaletą oprogramowania Soft Comfort jest wbudowana funkcja tworzenia podwykonawczej dokumentacji projektu. Dzięki obecności wbudowanego symulatora, nawet bez posiadania sterownika da się zweryfikować poprawność działania utworzonego programu

Sterownik LOGO 8! 230RCEO - 6ED1052-2FB08-0BA0

Przykładem sterownika bez wbudowanego wyświetlacza jest LOGO 8! 230RCEO – 6ED1052-2FB08-0BA0 oferowany przez Magsteron. Urządzenie posiada rozbudowany Web Serwer i komunikacje Ethernet. Dysponuje 8 wejściami binarnymi oraz 4 wyjściami przekaźnikowymi. Zasilane jest napięciem 115/239V DC/AC. Sterownik może być konfigurowany z poziomu oprogramowania Soft Comfort lub za pomocą komputera i kabla ethernet. Modułowa budowa przekaźnika pozwala na jego łatwą rozbudowę o różne wejścia i wyjścia z zastosowaniem dodatkowych modułów rozszerzeń. Logowanie danych ma miejsce przy użyciu kart Miro SD. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 400 bloków pamięci.

Moduły rozszerzeń sterownika LOGO! Poznaj popularne modele: 6ED1055-1CB10-0BA2 oraz 6ED1055-1MM00-0BA2

Moduły rozszerzeń oferowane przez Magsteron dają możliwość podłączenia aż 20 wyjść binarnych, 24 wejścia binarne oraz po 8 wejść i wyjść analogowych. Rozwiązanie to pozwala na stosowanie LOGO w nieskomplikowanych aplikacjach, które korzystają z zamkniętej pętli regulacji PI. Moduły rozszerzeń RTD wykorzystywane są w systemach ogrzewania i chłodzenia. Znajdują zastosowanie w aplikacjach używających regulacji PI i dają możliwość podłączenia czujników PT100/1000.

LOGO! DM16 24 - 6ED1055-1CB10-0BA2

LOGO! DM16 24 to jeden z najciekawszych modułów rozszerzeń dostępnych w sklepie Magsteron. Pozwala na znaczą rozbudowę funkcjonalności sterownika LOGO. Moduł ten sprawdza się zarówno w zastosowaniu profesjonalnym, jak i domowym. Model 6ED1055-1CB10-0BA2 posiada nieduże rozmiary i mocą obudowę ze stopniem ochrony IP20. Wnętrze urządzenia jest dzięki temu doskonale chronione przed wnikaniem ciał stałych lub wody. Poziom napięcia roboczego modułu to 24 V/DC. Producent zadbał o komfort użytkowania komponentu. Problemów nie sprawia również jego montaż, który odbywa się na szynie DIN 35 mm. Dodatkowo zastosować można zewnętrzną ochronę przed zwarciem. Rozszerzenie jest w stanie pracować w szerokim zakresie temperatur 0-55 stopni.

LOGO! AM2 AQ - 6ED1055-1MM00-0BA2

Moduł rozszerzeń LOGO! AM2 AQ to innowacyjne rozwiązanie dedykowane sterownikom Siemens najnowszej generacji. Model ten znajduje zastosowanie w układach sterowniczych oraz przy budowie maszyn i szaf rozdzielczych, a także do kontroli oświetlenia, instalacji, żaluzji oraz innych systemów. Moduł dysponuje 2 wejściami i 2 wyjściami analogowymi. Jego cechą charakterystyczną jest zwarta i wytrzymała budowa, która chroni urządzenie.

Maszyna przemysłowa

Moduły komunikacyjne sterownika LOGO!

Urządzenia należące do rodziny sterownika LOGO! obejmują szereg modułów komunikacyjnych, które połączyć można z systemami zewnętrznymi. Interfejs ethernetowy jest kompatybilny dla wszystkich urządzeń z rodziny LOGO! 8. Zapewnia on komunikację między poszczególnymi modułami, a także urządzeniami HMI czy sterownikami SIMATIC S7.

CMK

LOGO! CMK to sposób na integrację w sieci KNX, w której da się utworzyć do 50 obiektów. Rozwiązanie to pozwala na kreowanie niezależnych i elastycznych projektów. Program można przetwarzać niezależnie od stanu sieci KNX, uwzględniając synchronizację daty oraz czasu. Za pośrednictwem sieci Ethernet da się łatwo uzyskać połączenie z modułem CMK 2000, nie zajmując przy tym nadmiaru zasobów sprzętowych.

CMR

Do najważniejszych funkcji modułów CMR należy natomiast wymian danych w ramach sterownika. Rozwiązanie to umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych dla ostrzeżeń automatycznych, które informują o aktualnym stanie pracy LOGO. Moduł ten śledzi i rozpoznaje pozycje za pośrednictwem GPS, np. celem raportowania do centrali aktualnej pozycji urządzenia. CMR może też rozpoznać i wprowadzić do sterownika polecenia pozyskane z otrzymanych wiadomości tekstowych. Do praktycznych funkcji należy synchronizacja z czasem lokalnym na całym świecie.

CSM

Moduły CSM dla LOGO łączą w sobie wiele przydatnych funkcji. Są w stanie połączyć nawet kilka sterowników, a także urządzeń HMI, komputerów czy wyświetlaczy. Umożliwiają budową małych sieci Ethernet w postaci 4-portowych, niezarządzanych switchów. CMR jest w stanie osiągać prędkości 10/100 Mb/s w topologii magistrali, gwiazdy lub drzewa.

Nasza oferta

Modele z serii LOGO! 8 wyróżniają się nieskomplikowaną obsługą, zupełnie nowym typem wyświetlacza oraz uproszczoną konfiguracją komunikacji sieci Ethernet. Zaletą jest także wbudowany Web server. Dzięki obecności dedykowanego modułu GSM/GPS, urządzenie obsługuje bezpośrednią komunikację przez sieć komórkową. Bogactwo funkcjonalności sprawia, że produkty z tej kategorii należą do najchętniej wybieranych przez naszych klientów. Zapraszamy do sklepu Magsteron, gdzie znajdziesz wiele innych interesujących rozwiązań z zakresu automatyki i PLC.