TP 177Micro

TP 177Micro

21.01.2024 41

TP 177Micro to funkcjonalny i zoptymalizowany panel operatorski HMI, efektywnie dostosowany do współpracy ze sterownikami logicznymi PLC z serii SIMATIC S7-200. Model ten został opracowany jako następca interfejsu TP070. Urządzenie wyróżnia się dotykowym ekranem, możliwością montażu w układzie pionowym lub poziomym oraz zintegrowanym interfejsem do połączeń sieciowych PPI/MPI z PLC. Panel jest również łatwy w konfiguracji za pomocą WinCC Flexible Micro 2004 SP1.

Czym charakteryzuje się panel operatorski TP 177Micro?

TP 177Micro jest jednym z paneli operatorskich firmy Siemens, których bogatą ofertę posiada nasz sklep internetowy Magsteron. Urządzenie to należy do systemu automatyki SIMATIC i odznacza się rozbudowanymi możliwościami graficznymi, komunikacyjnymi, funkcjonalnymi oraz montażowymi. Na szczególną uwagę zasługuje graficzny wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, który obsługuje cztery poziomy koloru niebieskiego. Panel posiada całkowicie gładki front i kompaktową konstrukcję, co przyczynia się do oszczędności miejsca oraz bardzo wygodnej pracy w środowisku przemysłowym.

Nowoczesny wyświetlacz

Wyświetlacz tego panelu został wykonany w technologii STN i odznacza się przekątną 5,7 cala, a jego rozdzielczość wynosi 320 pikseli w poziomie i 240 pikseli w pionie. Urządzenie dysponuje systemem podświetlenia MTBF, który odznacza się żywotnością do 50 000 godzin przy standardowej temperaturze pracy 25 stopni Celsjusza. Jako element sterujący służy ekran dotykowy, który obsługuje klawiaturę szesnastkową z możliwością wprowadzania danych numerycznych i alfabetycznych.

Zaawansowana specyfikacja

Oferowany interfejs działa pod napięciem zasilania 24 V DC, a jego prąd znamionowy wynosi 0,24 A przy mocy 6 W. Urządzenie otrzymało wydajny procesor ARM, a także pamięć Flash 256 KB na dane użytkownika. Panel dysponuje zegarem programowym bez podtrzymania bateryjnego. Na wyposażeniu znajduje się pojedynczy interfejs RS-485 o szybkości transmisji 187,5 kbit/s. Dużą zaletą jest stopień ochrony IP65 NEMA 4x w części frontowej oraz IP20 z tyłu.

Wysoka funkcjonalność

Oferowany przez nas panel operatorski efektywnie obsługuje grafikę wektorową, dzięki czemu znacząco ułatwia tworzenie projektów wizualizacji. Urządzenie pozwala na korzystanie z pięciu języków online, w tym również języków azjatyckich czy cyrylicy. Istotnym usprawnieniem jest dostępność nowych funkcji w oprogramowaniu konfiguracyjnym WinCC Flexible w wariancie Micro, Compact, Standard czy Advanced, a także możliwość dokonania bezpłatnej aktualizacji tego środowiska do wersji SP1. W sklepie Magsteron dostępne są także inne urządzenia, które znajdują zastosowanie w branży automatyki przemysłowej, w tym falowniki, czujniki, przekaźniki, zasilacze, konwertery, liczniki czy złącza.

Jakie parametry posiada panel operatorski TP 177Micro o numerze katalogowym 6AV6640-0CA11-0AX1?

6AV6640-0CA11-0AX1 to numer katalogowy, pod którym można zamówić w naszym sklepie dotykowy panel operatorski TP 177Micro marki Siemens. Model ten posiada liczne certyfikaty, w tym CE, CSA, C-TICK czy cULus, a także jest dopuszczony do pracy w strefach EX 2 i EX 22. Urządzenie otrzymało również zatwierdzenia morskie, w tym GL, ABS, BV, DNV, LRS czy NK. Obsługuje wiele funkcji pod WinCC, w tym biblioteki, planowanie zadań czy system pomocy. W naszej ofercie dostępne są także panele HMI tej marki z serii Comfort, 70, 170, 270, MP 270 czy MP 370, a także urządzenia firmy Omron oraz Weintek.

Dane procesowe

Urządzenie obsługuje do 320 znaków w tekście informacyjnym, 32 klasy alarmów czy 500 komunikatów bitowych i 20 komunikatów analogowych, przy czym maksymalna długość wiadomości sięga 80 znaków z ośmioma wartościami procesowymi na wiadomość. Panel umożliwia korzystanie ze wskaźnika wiadomości oraz grup potwierdzeń. Liczba zmiennych na urządzenie wynosi 250, a liczba zmiennych na ekran sięga 20. HMI może być przystosowany do obsługi wartości granicznych czy multipleksowania. Ekran startowy jest w pełni konfigurowalny, a podczas pracy można korzystać z obiektów graficznych w postaci map bitowych, ikon czy grafiki wektorowej.

Warunki pracy

Oferowany przez nas produkt może być montowany z dopuszczalnym kątem nachylenia +/-35 stopni bez konieczności wentylacji zewnętrznej. Urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze od 0 do +50 stopni Celsjusza, a także do transportu i przechowywania w temperaturze od -20 do +60 stopni Celsjusza. Dopuszczalna wilgotność względna może wynieść maksymalnie 90% bez kondensacji. Wymiary produktu to 212 mm szerokości i 156 mm wysokości, przy głębokości montażowej 44 mm. Panel operatorski w tym wariancie waży około 0,75 kg.

Dodatkowe akcesoria

Panel HMI w tej wersji współpracuje z wieloma akcesoriami dodatkowymi. Poza oprogramowaniem WinCC Flexible w odpowiedniej wersji, do produktów kompatybilnych z tym modelem należą między innymi kable konfiguracyjne czy folie ochronne na ekran. Do panelu można też dokupić uszczelki montażowe, złącza zasilające czy zaciski. W zestawie z produktem znajduje się instrukcja obsługi oraz dokumentacja. Zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem internetowym, a także zachęcamy do sprawdzenia aktualnej oferty paneli operatorskich w asortymencie sklepu Magsteron.