Zestaw startowy Siemens S7-1200

Zestaw startowy Siemens S7-1200

22.02.2024 53

Zestaw startowy Siemens S7-1200 to praktyczny wybór dla użytkowników, którym zależy na szybkiej integracji sterownika programowalnego (PLC) w zakładzie. Pakiet tego typu zawiera bowiem wszystkie niezbędne komponenty do instalacji, parametryzacji i programowania tego popularnego sterownika logicznego w systemie SIMATIC. Taki komplet może bazować na różnych modelach S7-1200, a także posiadać rozmaite dodatkowe akcesoria czy inne opcjonalne urządzenia do integracji.

Co zawiera standardowy zestaw startowy Siemens SIMATIC S7-1200 pod numerem katalogowym 6ES7212-1BD34-4YB0?

Zestaw startowy Siemens SIMATIC S7-1200 w podstawowej wersji możesz zamówić w naszym sklepie Magsteron, gdzie oferujemy go pod numerem katalogowym 6ES7212-1BD34-4YB0. W pakiecie tym znajduje się wydajna jednostka centralna CPU typu 1212C v4.0 AC/DC/Przekaźnik, a także 2-metrowy kabel Ethernet, symulacyjny przełącznik wejść binarnych, śrubokręt, dokumentacja techniczna oraz oprogramowanie narzędziowe STEP7 Basic V13. Taki komplet elementów zapewnia szybki i łatwy start systemu, gwarantując zarazem wysoką wydajność realizacji procesów sterowniczych. W naszym sklepie dostępne są także pojedyncze sterowniki tego cenionego producenta z serii S7-200, S7-300, S7-400, S7-1500 czy LOGO!.

Możliwości i funkcjonalności

Podstawowym komponentem oferowanego przez nas zestawu jest jednostka centralna w wariancie 1212C v4.0 AC/DC/Przekaźnik. Do jej zalet należą niewielkie gabaryty, które wynoszą 100 mm x 70 mm x 90 mm. Urządzenie dysponuje 6 wyjściami cyfrowymi i 8 wejściami cyfrowymi, a także 2 wejściami analogowymi. Istnieje też możliwość opcjonalnej rozbudowy CPU o 2 moduły rozszerzające, 3 moduły komunikacyjne i 1 płytkę sygnałową. Do montażu służy szyna DIN 35 o standardowej konstrukcji. Model S7-1200 w tej wersji z powodzeniem spełnia zadania związane z realizacją procesów technologicznych i sterowaniem ruchem. PLC możesz łatwo skomunikować z komputerem osobistym, modemem analogowym czy modemem GSM, a także zintegrować z czytnikiem kodów kreskowych, drukarką czy innym sprzętem peryferyjnym. Jednostkę da się rozbudować o dodatkowe rozszerzenia i akcesoria, co dodatkowo wzbogaca jej podstawowe funkcje. Nasz sklep internetowy oferuje też zestawy startowe z elementami bazowymi o innej specyfikacji, co znacząco ułatwia dobór optymalnego wariantu do wymagań systemu i aplikacji.

Zalety tego rozwiązania

Zestaw z tym modelem PLC marki Siemens zawsze jest kompletowany w taki sposób, aby bazujący na nim system był szybki w uruchomieniu oraz intuicyjny w obsłudze. W znacznej mierze jest to spowodowane prostotą montażu, a także niewielkimi gabarytami samego sterownika S7-1200. Urządzenie to z powodzeniem sprawdza się na obszarach ograniczonych przestrzennie. Sam zestaw to w pełni gotowy komplet produktów, który daje możliwość szybkiego zapoznania się z ogólnymi funkcjonalnościami PLC w systemie SIMATIC oraz dedykowanym oprogramowaniem. Pakiet można rozbudować poprzez zakup dodatkowych elementów, co podnosi zakres zastosowań i możliwości CPU. Sam sterownik S7-1200 stanowi idealną bazę pod integrację wielu komponentów automatyki, które bazują na środowisku programowym TIA Portal. Narzędzie inżynierskie STEP7 Basic dostępne w oferowanym komplecie zapewnia dostęp do wielu elastycznych funkcjonalności, umożliwiając zarazem tworzenie aplikacji na potrzeby różnych systemów. Rozwiązanie to przyspiesza cały proces kreowania programów dla elementów układu automatyki, a zarazem obniża ponoszone koszty eksploatacyjne.

Czym różni się zestaw startowy Siemens S7-1200 o numerze 6AV6651-7HA01-3AA4 od wersji 6AV6651-7KA01-3AA4?

Zestaw startowy Siemens S7-1200 możesz zamówić w sklepie Magsteron również w wersjach 6AV6651-7HA01-3AA4 oraz 6AV6651-7KA01-3AA4. Od standardowego pakietu różnią się tym, że obok jednostki centralnej sterownika zawierają również panel operatorski SIMATIC - KTP300 lub KTP400. Zestaw w takiej formie zawiera pełnowartościowy komplet produktów, w którym PLC może współpracować od razu z idealnie dobranym interfejsem HMI. Połączenie to idealnie sprawdza się w najbardziej złożonych aplikacjach, które wymagają utrzymania ścisłej kontroli nad przebiegiem procesów technologicznych oraz pracą maszyn. W naszym asortymencie dostępne są także inne komponenty automatyki przemysłowej, m.in. falowniki, złącza, czujniki, przekaźniki, zasilacze czy konwertery.

Specyfikacja techniczna

Oba oferowane przez nas komplety zawierają odpowiednio dobrany panel operatorski HMI - SIMATIC KP300 Basic Mono PN lub SIMATIC KTP400 Basic Color PN. Urządzenia te różnią się przekątną ekranu, która wynosi kolejno 3,6" oraz 4". Pierwszy z paneli posiada ekran monochromatyczny, a drugi kolorowy. Komplet zawiera ponadto standardową jednostkę centralną S7-1200 w wariancie 1212C AC/DC/Przekaźnik, która otrzymała 2 wejścia analogowe, 6 wyjść cyfrowych oraz 8 wejść cyfrowych. Oba proponowane pakiety zawierają też oprogramowanie STEP7 Basic, przełącznik symulacyjny wejść binarnych, 2-metrowy kabel Ethernet, dokumentację techniczną oraz śrubokręt. Zachęcamy do sprawdzenia innych produktów dostępnych w naszej ofercie, a także zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami i zadawania pytań.