HMI Comfort

HMI Comfort

04.01.2024 55

HMI Comfort to popularna seria paneli operatorskich marki Siemens w systemie automatyki przemysłowej SIMATIC, które doskonale sprawdzają się w nowocześnie wyposażonych zakładach. W rodzinie tej występują urządzenia działające jako funkcjonalne interfejsy pozwalające na realizację szeregu zadań dotyczących wizualizacji i kontroli pracy maszyn czy procesów technologicznych. Panele z tej serii wyróżniają się wyjątkową prostotą obsługi, a zarazem oferują bardzo duże możliwości wykorzystania oraz elastyczność działania.

Czym charakteryzuje się panel operatorski HMI Comfort w wersji 6AV2124-0QC13-0AX0?

HMI Comfort to wyjątkowo zróżnicowane panele operatorskie, wśród których na uwagę zasługuje chociażby model o numerze 6AV2124-0QC13-0AX0. Interfejs ten zalicza się do serii TP1500 i jest dostępny w naszym sklepie internetowym Magsteron. Jego cechą charakterystyczną jest możliwość bezproblemowej pracy w warunkach zewnętrznych, ze względu na odpowiednio wzmocnioną konstrukcję. Panel operatorski TP1500 Comfort Outdoor otrzymał ekran dotykowy ze szkła, a także malowany proszkowo front z trwałego aluminium. Taka konstrukcja zapewnia odpowiednią trwałość na oddziaływanie promieniowania UV. Interfejs posiada ponadto wiele standardowych funkcji HMI. W naszym sklepie dostępne są również produkty Siemens z serii 70, 170, 270, MP 270 oraz MP 370, a także urządzenia marki Omron i Weintek.

Przystosowana konstrukcja

Panel TP1500 posiada 15-calowy, panoramiczny ekran typu TFT. Jego rozdzielczość wynosi 1280 x 800 pikseli, podczas gdy liczba wyświetlanych kolorów sięga aż 16 milionów. Urządzenie zapewnia wyjątkowo długą żywotność nieprzerwanej pracy, która może trwać przez nawet 50 000 godzin. Ekran panelu został wyposażony w powłokę antyrefleksyjną, co gwarantuje intuicyjną i komfortową obsługę nawet przy bezpośredniej ekspozycji na światło. Nie bez znaczenia pozostaje wyjątkowo wygodne korzystanie z rezystancyjnego interfejsu dotykowego, który można bez przeszkód obsługiwać palcami, za pomocą długopisu czy też w rękawiczkach. W naszym sklepie proponujemy też kompatybilne z tym modelem sterowniki logiczne marki Siemens.

Optymalne parametry

Urządzenie pozwala na ręczną lub automatyczną regulację jasności, co pozostaje nie bez wpływu na energooszczędność. Na wyposażeniu interfejsu znajdują się liczne porty, takie jak kombinowany RS-485/RS-422, USB czy Ethernet. Oferowany model obsługuje też komunikację PROFINET i MPI/PROFIBUS-DP. Panel otrzymał zintegrowaną pamięć 12 MB. Urządzenie odznacza się standardowymi wymiarami, które sięgają 310 mm x 77 mm x 415 mm przy wadze 4 kg. Komponent bez przeszkód pracuje w otoczeniu o temperaturze roboczej od -30 do +60 stopni Celsjusza, a także może być mocowane na wysokości do 3000 metrów. Interfejs wykazuje dużą trwałość na wstrząsy i wibracje, a zastosowanie laminowanego szkła dodatkowo zabezpiecza przed wysoką kondensacją, wilgotnością powietrza czy naprężeniami termicznymi.

Kiedy warto wybrać panel HMI Comfort PRO w wersji 6AV2124-0QC24-0AX0, 6AV2124-0QC24-0BX0 lub 6AV2124-0QC24-1AX0?

6AV2124-0QC24-0AX0, 6AV2124-0QC24-0BX0 lub 6AV2124-0QC24-1AX0 to oferowane przez nas panele HMI Comfort w wersji PRO. W zestawieniu z interfejsami operatorskimi standardowej klasy, urządzenia te charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością i mogą być stosowane w trudnych środowiskach roboczych. Oferowane przez nas panele należą do rodziny TP1500 Comfort PRO, zapewniając wyjątkowo bogaty wybór dostępnych funkcji. Urządzenia są przy tym bardzo łatwe w obsłudze i nie różnią się znacząco pod względem parametrów technicznych. W naszym asortymencie dostępne są także inne komponenty znajdujące zastosowanie w branży automatyki przemysłowej – falowniki, czujniki, liczniki, złącza, przekaźniki, serwowzmacniacze czy styczniki.

Kompleksowe zastosowanie

Interfejsy operatorskie z tej serii znacząco usprawniają komunikację użytkownika z urządzeniami, maszynami i pozostałymi elementami wyposażenia zakładu przemysłowego. Poszczególne modele dysponują niezbędnymi portami komunikacyjnymi, co pozostaje nie bez znaczenia dla efektywnej współpracy w najbardziej złożonych systemach automatyki. Urządzenia te można wykorzystać w realizacji licznych procesów, tworząc odpowiednie aplikacje pod kątem sterowania i wizualizacji. W serii występują modele o różnych specyfikacjach technicznych, co dodatkowo podnosi możliwości wyboru i dostosowania HMI do indywidualnych potrzeb infrastruktury przemysłowej.

Specyfikacja i funkcje

Interfejsy operatorskie tego typu są bardzo nowoczesne, dzięki czemu efektywnie sprawdzają się w zastosowaniach maszynowych i pozwalają na utrzymanie bardzo wysokiej wydajności pracy. W serii tej występują panele o zbliżonej funkcjonalności. Poszczególne urządzenia dysponują panoramicznymi wyświetlaczami, których przekątna ekranu sięga od 4 do nawet 22 cali. W tej linii dostępne są modele zarówno dotykowe, jak i przyciskowe. Urządzenia są zgodne z protokołem PROFIenergy, który jest przeznaczony do centralnego odłączania kontrolowanych wyświetlaczy podczas przerw w pracy. Konfiguracja paneli odbywa się za pomocą platformy WinCC Comfort. Zapraszamy do kontaktu i sprawdzenia naszej aktualnej oferty.